Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Па најдобро е вака бе, во директен дуел ќе се одлучува за титулата во последно коло :D

Уствари најдобро ќе беше доколку имав шанса јас да освојам ако изиграте нерешено :(
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Па најдобро е вака бе, во директен дуел ќе се одлучува за титулата во последно коло :D

Уствари најдобро ќе беше доколку имав шанса јас да освојам ако изиграте нерешено :(
Јас и ти за 3-та позиција :icon_lol:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
И тоа поради еден гол подобра гол-разлика од Вест Хем остана во прва лига :D
Меѓу ретките кои тимот не му играл у втора лига. Гејпионс и Донев стоп, пошто Валенсија и ПСВ се у трета.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.414
Поени од реакции
42.672
Левандовски ја враќа КЕЛ титулата на Гудисон Парк



Евертон го доби дербито за титулата во последното коло од Кајгана Европа Лигата благодарејќи на голот на Роберт Левандовски во 62 минута и дојде до својата 4та шампионска круна. Ова е трет наслов на карамелите во последните 4 сезони и тие се убедливо најуспешниот тим во ова натпреварување. Нивниот конкурент - Свонси за прв пат беше во трка за титулата, но на крај, иако без Кристијано Роналдо, поголемото искуство на играчите не Евертон беше пресудно во еден прилично израмнет натпревар.

@ManUtdChampions изјави дека нема сомнеж кој е најдобриот тим во историјата на КЕЛ, а на прашањето дали жали дека се "само" 3 oд 4, а не 4 по ред со насмевка одговори: "И Фергусон има изгубено титула од Пелегрини, но тоа е фудбалот." :D
 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Меѓу ретките кои тимот не му играл у втора лига. Гејпионс и Донев стоп, пошто Валенсија и ПСВ се у трета.
И јас ти помогнав со тоа што не загубив од Севиља инаку цвајте лига ќе пееше :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.414
Поени од реакции
42.672
Hello. Prifakjate novi igrachi taka? :D
Сега ќе те прифати @Dani. :D Колега од работа е дечково, да нема забуни. :D Му се пофалив за титулата од сношти и го фати мерак да игра. :P
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Hello. Prifakjate novi igrachi taka? :D
Ти го понудив Лемар за пари, нормално за поголеми пари. Ретко во ЛЕ кој ќе ти подари играч и тоа за пари бидејќи е лига со послаби финансии за разлика од другите две лиги. А гледам си спукал 35 мил. за голманот Серхио Рико. Јас како тебе пред една година се приклучив во оваа лига па никој ни за пари не ми подари, уште и ми земаа некои играчи за кои пратив понуди откако влегов во лигата.
Сакам да кажам дека вчера ти го понудив Лемар, бев расположен да ти го продадам за пари, сега не сум сигурен дали тоа да го направам. :D
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Дајте да си влезам :) Ја расчепкав играва интересно изгледа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom