Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Џабе кога јас само кај Реал местам тим :D
Таму со Меси и Роналдо не треба ни да местиш.

Какви педерчиња сте. Нишо не признавате, одма со такви оправдувања и лаги од типот на не местам тим, не се замарам итн. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Таму со Меси и Роналдо не треба ни да местиш.

Какви педерчиња сте. Нишо не признавате, одма со такви оправдувања и лаги од типот на не местам тим, не се замарам итн. :D
Па признавам дека од кога паднав од прва позиција изгубив мотивација и ич не се замарам. Влагам и ако се над 90% играчите оставам како што било :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Па признавам дека од кога паднав од прва позиција изгубив мотивација и ич не се замарам. Влагам и ако се над 90% играчите оставам како што било :D
Па добро, друго и нема што да правиш, да видиш само да немаш во стартниот состав повреден, суспендиран или некој под 90% и тоа е тоа. Неколку секунди работа. Како и да е ,со тие играчи мора појако, но тоа е кога си слаб менаџер. А инаку ако не се замараш слободно контактирај ме, би зел некој од Азар и Кејн и има да вадам максимум од нив :))) Пиши ќе се договориме ;)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Па добро, друго и нема што да правиш, да видиш само да немаш во стартниот состав повреден, суспендиран или некој под 90% и тоа е тоа. Неколку секунди работа. Како и да е ,со тие играчи мора појако, но тоа е кога си слаб менаџер. А инаку ако не се замараш слободно контактирај ме, би зел некој од Азар и Кејн и има да вадам максимум од нив :))) Пиши ќе се договориме ;)
Воопшто не е така, посебно ако не ти оди, мора да направиш некои ротации. А со Реал научив дека добри ротации секое коло се клуч за успех. Ете ги три титули по ред.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Опстанок ќе биде рамен на тотула. После таков катастрофален старт и месец дена непалење на играва не ми се верува дека сум на два бода од опстанок.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Шо ротираш бе, два тима од по 95 рејтинг имаш.:pos:
Илузија е тоа. А кога ќе се види реално сликата и тоа дека имам само 15 играчи на нивото што е потребно за Реал, се гледа колку генијално го менаџирам тимот последните три сезони :cool:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
Отиде титулата :(
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Отидов втора лига :(
Едино на џими да му се деси катаклизма последните две утакмици ама не верувам. А и ја иам претежок распоред.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Ќе си изгубам и од Свонси фино лепо и јбг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom