Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.505
Поени од реакции
42.892



Не го имав приметено ова, жими се. Џабе се курчам.[DOUBLEPOST=1477657233][/DOUBLEPOST]
Зашо мислиш дека ќе му падне цената на Дибала ? :D

@ManUtdChampions Нема да иам пари ако праиме трампа со Кедира/Мартинез.. Ако го сакаш Иско кажи :)
Шутни го тој Стендера, види колку пари вреди. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.505
Поени од реакции
42.892
Не, искрено појма немав за ова. Легендарен трик за перење пари. :D


Него, пак ви одговара да го земете од мене за минимална, отколку да го продадам некаде, па да го купувате од таму за максимална, што ќе биде околу 47-8 милиона. :D


Едит: Ми стигнаа 42м од Јуве. Тепајте се таму за недела-две. :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не, искрено појма немав за ова. Легендарен трик за перење пари. :D


Него, пак ви одговара да го земете од мене за минимална, отколку да го продадам некаде, па да го купувате од таму за максимална, што ќе биде околу 47-8 милиона. :D


Едит: Ми стигнаа 42м од Јуве. Тепајте се таму за недела-две. :D
Tamam posle doaga vo inter za bastian nolito i nesto sitno

Sent from my thor using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.505
Поени од реакции
42.892
Навас блескаше на дебито, Даглас Коста доби црвен картон.

Евертон, кој направи огромни промени во своите редови вечерва изигра 1-1 против тимот на Вест Хем. Кејлор Навас беше човек на мечот со неколку паради, вклучувајќи одбранет пенал на Ибрахимовиќ. Швеѓанецот го погоди својот втор пенал подоцна, а стрелец за голот на карамелите беше Нико Гаитан од слободен удар.

Запрашан за трансферите од изминатиот период на пост меч интервјуто, Чемпионс одговори: "Според мене овој тим го достигна својот максимум. Ја освоивме буквално секоја можна титула, од титулата во плеј оф мечевите до КЕЛ Лигата, со што со бордот одлучивме дека треба освежување на тимот. Морав да ги жртвувам Матуиди, кој го заменивме со 25м поефтиниот Габи и Дибала со цел да дојдеме до пари и да може да донесеме појачувања на повеќе позиции. Почнавме со голманската позиција, каде Браво го заменивме со Навас, одбраната ја освеживме со Вертонген, а од оние, поатрактивните играчи се засиливме со Даглас Коста, Караско и Икарди. Сите до еден млади и талентирани фудбалери, кои сеуште имаат огромен простор за напредок. Нешто како Пауло, кој ми беше омилен играч, но за жал сезонава беше вон форма. Сеуште не сметам дека тимот ни е комплет за наредната сезона, но имаме доволно време за уште некое засилување, прво да се сконцентрираме на опстанувањето во Дивизија 1."
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Екипата на Интер го искористи киксот на водечките Валенсија и Селтик и се врати на врвот откако го декласираше помалиот клуб од милано . Нероаѕурите на два пати губеа со 1-0 и 2-1 но во второто полувреме го свртеа натпреварот во своја полза и триумфираа со 2-4 . Најновото засилување во нападот искусниот Адуриз беше човек на натпреварот со постигнати 4 гола . Следното коло екипата на Интер игра против ланскиот шампион Евертон кој ќе биде без најновото засилување Даглас Коста , а тимот на Интер е комплетен по одработената суспензија на Луис и Робен .
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.109
Поени од реакции
84.771
Ода кај толку пари на Евертон бе? o_O
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.505
Поени од реакции
42.892
Ода кај толку пари на Евертон бе? o_O
fsf.jpg

out.jpg


Проста математика, со парите од Матуиди ги земав Габи, Икарди и Вертонген, со парите од Дибала - Караско, Бајрам и Даглас Коста. За Навас ги шутнав двата голмана. А како што гледаш и Ибора и Арангуиз летнаа, што заедно прават 20тина милиони. Таман иам да покријам уште нешто во средина.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Кад победи три, кад победи трииии Клип4е чудо направииииииииииии.:LOL:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.505
Поени од реакции
42.892
Со Клипот многу веројатно во директен дуел ќе решаваме за опстанокот, иако сеа за сеа изгледа печен за втора лига. :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Со Клипот многу веројатно во директен дуел ќе решаваме за опстанокот, иако сеа за сеа изгледа печен за втора лига. :D
Ја му давам 3 бода, али стварно ме занима како ќе собере уште три да има 15 да те прецица на табела.:LOL::LOL::LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom