Soccer Manager (Kajgana Champions League)

Кој му мава report на Џими????????????


  • Вкупно гласачи
    7
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Како тогаш во таа лигата кај шо играме Јас,Клипче, Донев и Чемпионс, тој со Реал со дупли профил си прави трансфери ко Бонучи + Азар за Касемиро???
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Како тогаш во таа лигата кај шо играме Јас,Клипче, Донев и Чемпионс, тој со Реал со дупли профил си прави трансфери ко Бонучи + Азар за Касемиро???
Не знам како беа точно, ама имаа колку толку логика и немаше толку голема разлика во рејтинзите, иако мењаше еден јак играч за двајца јаки.

Иначе му ги пријавивме тогаш трансферите и му ги поништиле, пак се сега Хазард и Бонучи во Челзи :D
Само изгледа не му ги банирале профилите, за жал (n)


Сега видов, трансферите беа Хазард + Киелини за Родригез и Бонучи за Алдервирелд.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.271
И 92ка менував за 89 и 90 така да не верувам тоа да е проблем.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Не знам како беа точно, ама имаа колку толку логика и немаше толку голема разлика во рејтинзите, иако мењаше еден јак играч за двајца јаки.

Иначе му ги пријавивме тогаш трансферите и му ги поништиле, пак се сега Хазард и Бонучи во Челзи :D
Само изгледа не му ги банирале профилите, за жал (n)


Сега видов, трансферите беа Хазард + Киелини за Родригез и Бонучи за Алдервирелд.
И пак те плесна пред некој ден. :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Хоштаплери сте големи, да не даде господ да се докопате до некоја министерска фукнција или да бидете пратеници ќе пропадне држава.















Не дека сеа не е пропаднета, само рокајте бато светла будуќност ве чека.:icon_mrgr:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Бонучи може да оди на трансфер листа. :P За 2 играчи 90-92 кои имаат некаква перспектива да скокнат.. Позиции: CD/LB и CM/AM :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.271
По трет пат со пари
The deal involving AS Roma and Tottenham Hotspur regarding Harry KANE has collapsed as the SMFA has blocked the deal

Вчера и за Тоби еднаш пробав пак го блокираа. Зборувајте ми ве молам за разлика на рејтинзи, системот на играта итн. Само знам дека некој си има голем проблем со себе чим беше толку упорен со репорти.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
По трет пат со пари
The deal involving AS Roma and Tottenham Hotspur regarding Harry KANE has collapsed as the SMFA has blocked the deal

Вчера и за Тоби еднаш пробав пак го блокираа. Зборувајте ми ве молам за разлика на рејтинзи, системот на играта итн. Само знам дека некој си има голем проблем со себе чим беше толку упорен со репорти.
Не се појавува опцијата за репорт уствари тек откако ќе се комплетира трансферот?

А може и автоматски блокираат од дупли профили :toe:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.271
Ништо, најдобро би било да напуштам клубот. Нема што да се замарам. Само не знам на кој му смета толку тоа Кејн да го земев. Да ги имав Меси и Роналдо некако можеби ќе разберев иако и тогаш ќе си имав право на тој трансфер.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Ништо, најдобро би било да напуштам клубот. Нема што да се замарам. Само не знам на кој му смета толку тоа Кејн да го земев. Да ги имав Меси и Роналдо некако можеби ќе разберев иако и тогаш ќе си имав право на тој трансфер.
Мене уште не ми е јасно. Ти играш и со Тотенхем или што е работава? :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.271
Мене уште не ми е јасно. Ти играш и со Тотенхем или што е работава? :D
Донев ме заебаваш? Си го прашав фино дали ќе ми ги продаде Кејн и Тоби и човекот прифати. Што има тука нејасно не ве разбирам. Само болна работа е тоа што некој го направи изминатите денови со репорти, до толку да се замара. За првиот пат баш пишав на Боро, мислев ти или тој на зафрканции сте кликнале репорт пошо го имавте на шорт лист, али по трет пат да не успееш и еднаш за Тоби тогаш нема шо да се каже. Исто како Боро шо си го договори Бонучи за минимум пари, тука нема ништо проблем. Јас си се обидов, му понудив на Макаронот повеќе пари, но си сакаше едноставно на Боро да го продаде и тоа е тоа. Што има тука да се лутам. Исто како и вие што пробавте за Кејн нешто за кое што имавте право, но ете човекот сакаше мене да ми го продаде.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Не се појавува опцијата за репорт уствари тек откако ќе се комплетира трансферот?

А може и автоматски блокираат од дупли профили :toe:
Има Illegal и на прифатени понуди. Нема шанса да е од играта, се ебава некој очигледно, само кој е.......... кој знае xD
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Чемпионс ти играш подолго па ако сакаш кажи ни. Има шанси ова да е до играта или некој се ебава?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Чемпионс ти играш подолго па ако сакаш кажи ни. Има шанси ова да е до играта или некој се ебава?
Нема никаква шанса да е до играта, одговорно тврдам, ќе сведочам пред суд ако треба. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom