SkyRunner Pro

Член од
27 септември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
1
Moeto hobi e ovoj nov vid na sport narecen Boking, od Germanskot pronaogjas Aleskandar Boek. Ova se spravi so koi trcas po 30km na saat i skokas po 2 metri vo vis, btw gi ima i kaj nas za 10,000 den razbrav preku http://www.futomart.com.



Najpopularna rabota se sekade vo svetot pa mozebi kje bidat i kaj nas, vekje se pojavija na najpoznatite stranski televizii kako SkyNews, RTL itn.

Eve nekolku videa za podobro da me razberete:

http://youtube.com/watch?v=o_7VGb2EwQY - Na SkyNews

http://youtube.com/watch?v=z1KtiskneDY - Na Svedska televizija

- Opsto video

http://youtube.com/watch?v=LEyIXwi7lCI - Vo Germanija


Vi blagodaram za vremeto potroseno vo citanje :),
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Кај може да се најдат кај нас ??

Иначе мислам дека е интересна работа......од секоаш сум сакал да рипам високо :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Да да имам прочитано за овие низ нетов...интересни се,само не би ги купил сеа...Прескапи се :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Ама не е објаснето убаво и не се гледа како шо треба од сликата.Како уствари ти помагаат справиве да трчаш побрзо и слично?
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Кај може да се најдат кај нас ??

Иначе мислам дека е интересна работа......од секоаш сум сакал да рипам високо :)
Пишува на сајтот.

Информации

Нашата продавница се наоѓа во населба Тафталиџе 1 позади МобиКлик.
Адреса: ул. Ристо Равановски 24, 1000, Скопје
  • Сите производи можете да ги купите од оваа веб страна преку „Контакт“ страната. Се купува по пат на нарачување и за секој купен производ се чека до 20 дена за испорака. Во контакт-писмото наведете ваше име и презиме, телефонски број и во наредите 24 часа по испраќање на писмото ние ќе ве контактираме. Цените се со пресметан ДДВ.

Иначе супер се. Интересна работа е ова, посебно ако се организираат натпревари. :)
А за вака да си шеташ по улица со овие сите ќе се вртат по тебе, центар на вниманието ќе бидеш.
Сигурно треба и многу вежбање додека се научиш да се движиш со нив, како што гледам не ми изгледа лесно.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Иначе супер се. Интересна работа е ова, посебно ако се организираат натпревари. :)
А за вака да си шеташ по улица со овие сите ќе се вртат по тебе, центар на вниманието ќе бидеш.
Сигурно треба и многу вежбање додека се научиш да се движиш со нив, како што гледам не ми изгледа лесно.
Ако немам кола,ниту пари за такси,овие секад ќе си ги носам у ташна,у кесе или ватевр, па ако каснам за нешто важно,уп цуп ќе си ги ставам за две секунди....гајле ми е дали ќе ме гледаат луѓето ко ретард ама јас важно да си стигнам на време :pos: :pos:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Хаха абе идат времиња изгледа кога сите ќе шетаме со вакви. :pos:
Практични се.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Ама не е објаснето убаво и не се гледа како шо треба од сликата.Како уствари ти помагаат справиве да трчаш побрзо и слично?
Па..ко што можеш да видиш од клиповите, нешто слично ко да имаш федери на нозете, те одбиваат посилно од нозете и така можеш да трчаш и скокаш повеке....:toe:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Mi se dopagaat posto mozat da se pravat mnogu ekstremni raboti so ovie napravi, mozda i ke si kupam eden par
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
1
Lesno se uci da gi nosis, ne e mnogu komplicirano a efektot se osekja odma. A za po ekstremni raboti kje treba malce vreme.

Mnogu se dobri lugje vekje gi naracuvaat preku sajtot.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
замисли да се плеснеш од земја...
иначе, интересни се, ама, овде, кај нас, ќе те гледаат накриво, ќе викат, од која болница излегол овој сеа
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
1
Za pagjanje na pocetok znae da bide i nezgodno, se preporacuvaat i stitnici duri. Ali ne e strasno, potesko e da se stane od niv nego da se padne :)

Isto kako sto gledaa na krivo za roleri i skiroli, na krajot na kraistata sekoj pravi toa sto saka.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Кој ке ги носи у МК бе .. ке излезе некој, сите ке го гледаат коо да е излезен од бардовци..
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ова е стварно интересна направа. А не знам зошто би те глеале како да си излегол од Бардовци. Кога можеш да се движиш по улица со тркала на нозете, зашто да не можеш и со федери!? А нормално е на почеток на луѓето да им биде интересно, така беше и со ролерите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom