Sherlock

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
значи датумов го менуваат ко чорапи, прво беше на 26 ти сеа е на 5ти
ако поубо за нас :)
Ја на крајо на епизодата мислам дека чув 5ти. По тоа, инаку не сум прочитал нигде. :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
супер само гледам па сеа последната е на 2ри фебруари.
иначе мора да ја покажат малку Ирена Адлер, кратко камео е доволно, i need that sexy girl
 
Член од
14 септември 2013
Мислења
112
Поени од реакции
43
Na 5-ti Jan. e vtorata. Inaku, prvata epizoda ne me voodushevi, premnogu predvidlivo, plitko, kako muzicki spot napraveno, nekako izsileno... Nedostasuva atmosferata na Sherlock. Hmmmm... Sherlock mi e omilen TV lik, pocnuvajki od Jeremy Brett, ama sega nekako... aj ke vidime.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јухууу откако ја изгледав епизодава сфатив дека ми недостигал Шерлок.
Српскиот јазик на почеток - смешки.
Че ме просвтели некој од кај знаеше Шерлок дека жената на дечкото кој го пречека во ресторанот е бремена?

Епизода како stand-alone т.е. решавање на случај беше ептен едноставна односно не се посвети многу време, на сметка на тоа да се објасни што се случи во минатата сезона и повторното враќање на Шерлок и Џон во шема, што беше одлично направено посебно сценариото кое беше брилијантно. Комбинирањето на сцените кога Шерлок решаваше случаеви а Џон работеше во ординацијата беше навистина одлично изработено. Се надевам следните епизоди (како ептен многу епизоди да има) повеќе ќе се фокусираат на комплицираните случаеви и дека ситуацијата помеѓу двајцава е веќе решена. :)
И пак на крај не објаснија.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232

Нема зошто да би лажел и не верувам дека ќе го тупат понатаму за тоа. Плус се објасни и за девојчето што го препозна како киднапер и се објасни и за точакот и се околу тоа.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Нема зошто да би лажел и не верувам дека ќе го тупат понатаму за тоа. Плус се објасни и за девојчето што го препозна како киднапер и се објасни и за точакот и се околу тоа.
Нека ти текне каков беше Андерсон и стварно не гледам зошшто него би му кажал. Мислам дека и тоа не е точно, а нема ни да кажат како што е можеби и добра одлука.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.274
Поени од реакции
27.725
Нека ти текне каков беше Андерсон и стварно не гледам зошшто него би му кажал. Мислам дека и тоа не е точно, а нема ни да кажат како што е можеби и добра одлука.
na anderson edinstvena pricina za zivot mu bese da otkrie kako preziveal. sega koga ja znae vistinata, nema pricina za zivot i zatoa polude.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Добро ја стартуваа сезонава.Само на почеток кој лош Српски го везеа,незнаев дали гледам Шерлок или стар трек клингонци :D Сцената со Шерлок и Мориати коа се смееа и на крај разменија течности беше WTF :pos:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Добро ја стартуваа сезонава.Само на почеток кој лош Српски го везеа,незнаев дали гледам Шерлок или стар трек клингонци :D Сцената со Шерлок и Мориати коа се смееа и на крај разменија течности беше WTF :pos:
Трај, јас кога местев превод случајно ми се погоди во тој момент, се уплашив :)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5020X using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
na anderson edinstvena pricina za zivot mu bese da otkrie kako preziveal. sega koga ja znae vistinata, nema pricina za zivot i zatoa polude.
Мислев на Андерсон од првите две сезони. Али не е ни битно, оставено ни е на нас секој да си го прифати како сака :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom