Serie A 2023/24

И Скудетото оди кај...


  • Вкупно гласачи
    133
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
3.834

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.439
Поени од реакции
17.082
Тоа се чекаше!

Де Лаурентис летна со умот. Ништо не му останало на батето. Го поеба максимално клубот во година дена а баш имаа надеж за некоја основа..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Prajm Macari najgolemite uspesi gi imase tamu, plasman vo LS, vtoro mesto u liga, i legendarnoto trio vo napad so Kavani, Laveci i Hamsik. Ne znam za drugive timovi ama znam deka Inter nikad ne uspeale da pobedat na nivni teren dok barabava gi vodese.

Lani inace iskoci info sea me mrzi da go guglam, za Pep, koj isto prai nekoi takticki transformacii i tera so trojca stoperi, navodno mu javil na Macari za konstutacii za toj sistem. Ednostavno mag, smesno nervozno covece, idealen za situacijata u kakva sto se Napoli so De Laurentis, drug normalen ne bi se nafatil da vodi ekipa kade gazdata na poluvreme im vlaga u soblekuvalna za da im kaze so koja formacija da igraat.

edit, muabetot za pep

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.620
Поени од реакции
59.817
Тренерскиот бог на форумов, шпицесто загорено носе, зажарена фаца избричена под кожа, бонер, старовремска обична фризура, сигурно мириса на колонска вода и помада.
Дај боже првата утакмица да тепаат 10-0, да го видиме тоа надмено и полно со курч понашање.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.023
Поени од реакции
112.402
Не можам да го најдам тој гифот кај што гордо седи на клупата на Интер додека водевме 7-0 против Сасуоло, у фазону хехе у уста ви го начукам на сите, доктор сум за вас. Следната утакмица шишиња гризаше од нервоза. Бар ќе се смееме со Џигинаторот, инстантно ќе инсталира 3-4-3, има да шијат по крила Кварацкелија и Политано.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.620
Поени од реакции
59.817
Не можам да го најдам тој гифот кај што гордо седи на клупата на Интер додека водевме 7-0 против Сасуоло, у фазону хехе у уста ви го начукам на сите, доктор сум за вас. Следната утакмица шишиња гризаше од нервоза. Бар ќе се смееме со Џигинаторот, инстантно ќе инсталира 3-4-3, има да шијат по крила Кварацкелија и Политано.
Не седи бе, потпрен беше на тоа кабината за резервни играчи, се чешкаше по фаца и си ја милуваше косата доека го грееше сонце. Недела од 12 30 игравме со Сасуоло таму коа ги отворивме. Кулираше тогаш и цветаше како трендафил.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.439
Поени од реакции
17.082
Prajm Macari najgolemite uspesi gi imase tamu, plasman vo LS, vtoro mesto u liga, i legendarnoto trio vo napad so Kavani, Laveci i Hamsik. Ne znam za drugive timovi ama znam deka Inter nikad ne uspeale da pobedat na nivni teren dok barabava gi vodese.

Lani inace iskoci info sea me mrzi da go guglam, za Pep, koj isto prai nekoi takticki transformacii i tera so trojca stoperi, navodno mu javil na Macari za konstutacii za toj sistem. Ednostavno mag, smesno nervozno covece, idealen za situacijata u kakva sto se Napoli so De Laurentis, drug normalen ne bi se nafatil da vodi ekipa kade gazdata na poluvreme im vlaga u soblekuvalna za da im kaze so koja formacija da igraat.

edit, muabetot za pep

Тактички е мн ценете Маѕари во Италија и од школи и колеги и надвор од Италија, проблемот се неговите испадии и емоции кој често му се мешаат со расудувањето. Едноставно будала тешка. А муабетот наводно е вистина, мислам и дека Маѕари истото го има изјавено.

Баш и ментори и не знам си кој таму во школите изјавија дека тактички е неверојатен ама емоционална зрелост = дете 2 годишно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Ne ko Karlo Anceloti, Everton i Napoli, od vtorive bese i nabrkan, bog da cuva, edna od najrandom desavkite u fudbalot koga se u prasanje trenerite.
Волтер Мацари и Вотфорд ми е онака најнелогичната спојка некад направена во фудбалот. :icon_lol:
Ova i imase logika, istiot gazda na Udinese e i tamu, taka da nosenje na kalco trener bese prasanje na vreme, isto i igraci nosese od Italija nekoi ckartni nebitni.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom