Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
@Клипче, да бидеме реални сега, Teo е сељачиште, со две нозе ќе му влезеше или ќе го стигнеше да му закачи лакт.
Тео е играч што ако не ти е во тимот тогаш ќе го презираш од дното на душата, не би рекол дека е до тој левел ко Ван Бомел на времето што беше ама тука некаде е.

Можда иам такво мислење и за Дамфриз ради дуеливе со Милан највеќе, секогаш досеа имаше некоја збрка.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
У наредниве 4-5 кола екипите од топ4 имаат доста интересен распоред. Интер имаат лесен распоред на хартија со дербито со Милан, останатите имаат незгодни утакмици. Би очекувал и посакувал на крај на Јануари да имаме отворена битка на 4 тимови за скудето, ќе биде мерачки за гледање до крај.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.169
Поени од реакции
107.674
Далеку од тоа дека дечкото не е огромен талент, но малку фати и на фактор изненадување
Топ си е он, таман работа за тоа, ама некако имам оргазмични напади кога Шкринијар ги меле противниците, уникат е дефинитивно. Ти зима топка, нема фаул и плус ти одлепува бубрези.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
п.с За муабетот од погоре, не мислам дека е готов Наполи ниту па дека одма се дешава класична Спалетка, има уште премногу за играње, сите екипи ќе киксаат доста според мене.
Допрва треба да почнат купови и ЛШ, калакурник ќе биде.
Не фаќа малку еуфорија што се намали разликата, некој кикс и ќе зафати повторно депресија. Екипите и понатаму се фалични. Еве ние, уште месец дена може да играме без голман.

А за разлика од Наполи, другите и немаме прави на кикс, а којзнае и како ќе се поделат бодовите во дерби натпреварите.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Тео е играч што ако не ти е во тимот тогаш ќе го презираш од дното на душата, не би рекол дека е до тој левел ко Ван Бомел на времето што беше ама тука некаде е.

Можда иам такво мислење и за Дамфриз ради дуеливе со Милан највеќе, секогаш досеа имаше некоја збрка.
Јас го мразам Тео од дно на душа, ама за стартови како оној на Дамфриз сум пишал и порано: играч мора, значи мора да направи старт во таква ситуација. Само не му крши нозе на противникот, не оди со намера да го повредиш, а како ќе го задржиш за жолт картон е твоја работа. Еден куп голови имаме примено во вакви ситуации затоа што никој не сакал да стартува, тоа е недозволиво според мене, посебно во последни минути од натпреварот. Зборот ми е и Тео, и било кој друг играч што не го сакам да направи ваков старт, не гледам ништо посебно тука.

Дамфриз иначе има краток фитиљ, знае да избувне и да направи расправија, ама е коректен во игра. Дури и на Лаутаро му јадеше бурек во пенал серијата, после се гушкаа :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Далеку од тоа дека дечкото не е огромен талент, но малку фати и на фактор изненадување.

На двата натпревара на Сан Сиро беа изгубени, против Милан имаа среќа. Сега против Јувентус очекувам пак лимитиран Наполи и 0:0.
Автоматски споено мислење:



Отиде во Германија да печали, расист стана.
Никогаш не сум ги сакал, уште америка кога бев и ги запознав како раса пошнав да 'негувам' негативни чуствува против нив, Германија веќе овие шо се
, се буквално да ги користиш како џогер и ништо друго. Исти се ко оние од Бајро. Значи нема збор со кој ножам да опишам колку се глупи и 'жртви' во секоја ситуација. Го фаќат кради на работа 3 години (кога и да побара му дават аванс, бега поранп, поклони за НГ, Роденден, платен трошок за превоз шо не) му покажваш како на слепец снимки месеци години уназад тој ти вели НЕ, ОВА НЕ Е ВИСТИНА, ОВА Е ОТИ СУМ ЦРНЕЦ, имам црна кожа зато ме неќите.

Не е да го обесиш на шарконг негде на јарбол да виси до украинско знаме? И то ова е 'најневиниот' пример. Леле шо шрат какви се човече па па
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Никогаш не сум ги сакал, уште америка кога бев и ги запознав како раса пошнав да 'негувам' негативни чуствува против нив, Германија веќе овие шо се
, се буквално да ги користиш како џогер и ништо друго. Исти се ко оние од Бајро. Значи нема збор со кој ножам да опишам колку се глупи и 'жртви' во секоја ситуација. Го фаќат кради на работа 3 години (кога и да побара му дават аванс, бега поранп, поклони за НГ, Роденден, платен трошок за превоз шо не) му покажваш како на слепец снимки месеци години уназад тој ти вели НЕ, ОВА НЕ Е ВИСТИНА, ОВА Е ОТИ СУМ ЦРНЕЦ, имам црна кожа зато ме неќите.

Не е да го обесиш на шарконг негде на јарбол да виси до украинско знаме? И то ова е 'најневиниот' пример. Леле шо шрат какви се човече па па

Напиј се една чаша вода, ајде. Смири се. Не ти е добро.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.318
Јас го мразам Тео од дно на душа, ама за стартови како оној на Дамфриз сум пишал и порано: играч мора, значи мора да направи старт во таква ситуација. Само не му крши нозе на противникот, не оди со намера да го повредиш, а како ќе го задржиш за жолт картон е твоја работа. Еден куп голови имаме примено во вакви ситуации затоа што никој не сакал да стартува, тоа е недозволиво според мене, посебно во последни минути од натпреварот. Зборот ми е и Тео, и било кој друг играч што не го сакам да направи ваков старт, не гледам ништо посебно тука.
Точно. Дамфриз во случајов изреагира како професионалец, го оневозможи противникот, со максимална претпазливост да не го повреди.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Многу се ретки ситуациите кога некој играч свесно прави старт со кој може да му нанесе повреда на противникот.

На овие простори веќе е легендарен оној клип кога Шимуниќ добива црвен за старт врз Сулејмани, а коментаторот возбуден до максимум вика дека е старт за да го повреди, но реалноста е поинаква.

Најнезгодни се тие стартови што се направени без размислување, а не вакви кога се спрема да го фаулира.

И со нозе да прави старт, не менува нешто премногу, битно е каде ќе го закачиш, како и вака што можеш да го повредиш, иако се гледа дека нема таква намера.

Тоа што од Дамфриз правите херој, чесен витез, а од Тео подмолен, расипан кршач на нозе и глави е само љубомора зошто најдобриот лев бек игра во Милан. :P


Тео е провокатор, но не паметам дека кршел нозе, Шкриниар тепа повеќе, меѓу Дамфриз и Тео секое дерби има милион провокации, Барела е плачко и глумец, Лаутаро исто има лигави потези. Не е Тео исклучок и нешто драстично полош од таков профил на плачковци и провокатори по другите клубови.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.169
Поени од реакции
107.674
На овие простори веќе е легендарен оној клип кога Шимуниќ добива црвен за старт врз Сулејмани, а коментаторот возбуден до максимум вика дека е старт за да го повреди, но реалноста е поинаква.
Во право си, не беше намерата да го повреди него да го убие.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Дај од апчињата твој и во ред ќе е се како шо е со тебе.
Ќе ти дадам, само да бидеш во ред.

Отишол човекот три месеци на Work and travel во САД, менувал постелнини во некој хостел во Колорадо, му одговорил некој Афроамериканец подрско, или не сакал да му подаде од думанот и готово - ДевиАнгел со линковите од Твитер, дописникот на goal.com, креирал мислење, сака да беси црнци. :pos:

Не се бламирај, ботино една бедна, расистичка. И Ставрогин е ретардирана будала, па не мислам јас дека сите битолчани се исти како него.

Ќе бесел тој некого, мајко моја. Антропологот ДевиАнгел. :facepalm:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Како може некој да го мрзи Тео бе?
Или такви играчи ко него копилиња.
Сваки тим мора да има по минимум двајца такви играчи.
Боље да ми е цел ти со играчи ко Тео, Дамфриз, и такви, него ли бездушни плачипичке ко Хакан и Брахим
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Ќе ти дадам, само да бидеш во ред.

Отишол човекот три месеци на Work and travel во САД, менувал постелнини во некој хостел во Колорадо, му одговорил некој Афроамериканец подрско, или не сакал да му подаде од думанот и готово - ДевиАнгел со линковите од Твитер, дописникот на goal.com, креирал мислење, сака да беси црнци. :pos:

Не се бламирај, ботино една бедна, расистичка. И Ставрогин е ретардирана будала, па не мислам јас дека сите битолчани се исти како него.

Ќе бесел тој некого, мајко моја. Антропологот ДевиАнгел. :facepalm:
Не можи никој да е победен од тебе колку и да се труди Даворче. Жално е ова, многу жално. Не давај поќе од потребни ти се жими тебе.

Со среќа нека ти е и на тие околу тебе сигурно не му е лесно.

Уживај
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.998
Класична Спалетиевка денес, ако од некој се плашев пред меч тоа беше од Интер, не и од Наполи, колку и да звучи надмено и самобендисано со оглед на тоа дека овие имаа 14-2-0 скор. Сеа нема да ме зачуди ако се распаднат и врзат неколку кикса, зашо тоа е редовна пракса за Спалети од јануар па натака.

Кварацкелија денес беше унаказен од Шкринијар, ниту еднаш не го пројде и општо ништо не направи, невидлив беше скроз. До душа цел Наполи беше невидлив и очаен, не само он.

Треба сеа да биде поинтересно у битката за титулата, имаме 4 активни екипи за истата. Интер на хартија има лесен распоред до дербито со Милан, ако сакаат титула мора све тоа да тепаат.
I ko za belja sea ke kiksnat so Monza, Berluskoni ke ja namesti..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom