Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.042
Поени од реакции
55.533
Дали Милан му пресуди на Шевченко.
Шева имаше одлична играчка кариера и сакав да успее и да има и добра тренерска кариера но некако не ми е за тренер,премногу е пасивен и без темперамент и емоции.
Мизерна е Џенова, не треба да се суди одма, треба и време да му се даде. Јас баш би сакал да успее Шева како тренер. Еден од ретките ривалски играчи за кои немам лош збор а не тероризираше на секоја утакмица. Класа.

Некои клубови у калчово се жив рак за работа и у таквите функционираат само поранешни тренери како Балардини, Мацари, Семпличи, Маран, Делио факинг Роси јеботе.

И Тијаго Мота нели доби шанса у Џенова ама исто вака се распадна за сеа да има сосема коректни изданија со Специја ама штета Специја е никој и ништо у Италија и за жал ќе испадне на сметка на вакви закоравени прволигаши како Џенова, Каљари, Удинезе.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Читав на нет дека можно е Милан да го јаде исто како и Рома пред некое време, заради шест измени направени во купов...

Од дозволените 5 измени, Пиоли направил 6, не сум сигурен како се правилата ако имаме продужетоци...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.674
Поени од реакции
81.925
Некои клубови у калчово се жив рак за работа и у таквите функционираат само поранешни тренери како Балардини, Мацари, Семпличи, Маран, Делио факинг Роси јеботе.
Ти се молам...

IMG_20220114_073219.jpg
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Читав на нет дека можно е Милан да го јаде исто како и Рома пред некое време, заради шест измени направени во купов...

Од дозволените 5 измени, Пиоли направил 6, не сум сигурен како се правилата ако имаме продужетоци...
Секад е дозовлено екстра измена во продолжение.
Автоматски споено мислење:

Читав на нет дека можно е Милан да го јаде исто како и Рома пред некое време, заради шест измени направени во купов...

Од дозволените 5 измени, Пиоли направил 6, не сум сигурен како се правилата ако имаме продужетоци...
Секад е дозовлено екстра измена во продолжение.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.805
Поени од реакции
8.961
Сигурно и Фиорентина и Наполи и Милан не се мрднати да не знаат колку измени е дозволено, сите по 6 направиле у 4 наврати, без да броиме полувреме.
Остај ти Рома, клуб без компас. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.042
Поени од реакции
55.533
Сеа Леонардо Семпличи ќе го довлечкаат, големиот стручњак којшто на фудбал менаџер прифати да ми биде тренер на ЛАЦИО ПРИМАВЕРА. Не прашувајте зошто сум играл со Лацио.

Нека испадне Џенова племе им ебам нивно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Сеа Леонардо Семпличи ќе го довлечкаат, големиот стручњак којшто на фудбал менаџер прифати да ми биде тренер на ЛАЦИО ПРИМАВЕРА. Не прашувајте зошто сум играл со Лацио.

Нека испадне Џенова племе им ебам нивно.
Ne ne, kazi im zosto igras so Lazio.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Ептен е пукната тиквата меѓу Дибала и Јуве чим ваква лоша реакција има после даден гол.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Ептен е пукната тиквата меѓу Дибала и Јуве чим ваква лоша реакција има после даден гол.
Истото го приметив. Немаше типична прослава негова за голот...

Иако секако мислам ќе му продолжат договор, а он ќе продолжи со топло-ладно партии ради повредите кои ги влече.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.353
Истото го приметив. Немаше типична прослава негова за голот...

Иако секако мислам ќе му продолжат договор, а он ќе продолжи со топло-ладно партии ради повредите кои ги влече.
Договор сигурен сум дека ќе продолжи ама меѓу него и Недвед е пукната тиквата веќе 2 години.

Тој нека е само мотивиран вака нека дава голој :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom