Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    267
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.418
Поени од реакции
3.640
Со оглед на тоа ја газат Самдорија истата таа која им направи тешки проблеми на Интер и на Милан не би ги отпишал така лесно како фаворити за Скудето Наполи.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.800
Поени од реакции
5.664
Со оглед на тоа ја газат Самдорија истата таа која им направи тешки проблеми на Интер и на Милан не би ги отпишал така лесно како фаворити за Скудето Наполи.
Не мораш да ги отпишеш, они сами ќе се отпишат. Селски клуб.
 

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
5.892
Поени од реакции
37.342
Со оглед на тоа ја газат Самдорија истата таа која им направи тешки проблеми на Интер и на Милан не би ги отпишал така лесно како фаворити за Скудето Наполи.
Мех, тешки проблеми у натпревар каде од Јужна Америка во Интер се вратија 3 играчи кои играа квалификации ден ипол пред утакмицата со нив, и останатите европјани кои истотака имаа квалификациони натпревари, во споредба со Сампдорија кои имаа 0 репрезентативци.

Не дека ова е некое оправдување, ама и сам треба да си свесен што значи првенствена утакмица после репрезентативна пауза за големите екипи.

А и не дека у иднина Наполи нема да киксаат со послаби екипи од Сампа.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.394
Поени од реакции
11.765
Член од
16 август 2018
Мислења
327
Поени од реакции
429
Бродот тоне, али битно се тера политика :coffee:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
22.829
Поени од реакции
52.131
Прелесно чекориме до титула сезонава.
Уште еден пример во Спалети, како Интер е токсична средина за сите тренери.
Затоа и Конте си отиде претпоставувам. :D

5/5 со два примени гола, идеме понатаму.

Не ги отпишувај моите Фиорентина, счуо?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.273
Поени од реакции
14.425
Мех, тешки проблеми у натпревар каде од Јужна Америка во Интер се вратија 3 играчи кои играа квалификации ден ипол пред утакмицата со нив, и останатите европјани кои истотака имаа квалификациони натпревари, во споредба со Сампдорија кои имаа 0 репрезентативци.

Не дека ова е некое оправдување, ама и сам треба да си свесен што значи првенствена утакмица после репрезентативна пауза за големите екипи.

А и не дека у иднина Наполи нема да киксаат со послаби екипи од Сампа.
Ако гледаш така Наполи се изнамачи против ваков Јуве кој излезе без 8 играчи поради репрезентативни утакмици…

Не знам нешто кај Наполи стално чкрипи особено на средина на сезона накај Јануари. Можи Спалети ќе ги опрај ама :toe:
 

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
5.892
Поени од реакции
37.342
Ако гледаш така Наполи се изнамачи против ваков Јуве кој излезе без 8 играчи поради репрезентативни утакмици…
Како бе Наполи се мачел против Јувентус, у шише ги ставија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.443
Поени од реакции
35.180
Како бе Наполи се мачел против Јувентус, у шише ги ставија.
Многу се јаки овие муабети после 5 кола, кој ќе освои скудето, кој не а уште 90% од сезоната е пред нас, сеа конкретно за Наполи ако збориме според мене ни ваков фуриозен старт не ги става у конкурент после 5 кола.

Супер тренер земаа за нив според мене ама на играчки план не знам колку се појачаа, скоро ништо и да не променија, Спалети мислам дека има шанси да ги протне во топ4 иако и за тоа треба да се константни цела сезона ама за титула според мене шансите им се минимални.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
934
Поени од реакции
1.220
Juve osvaja, u januar go ziame ikardi i praime 20 pobedi po red za titula
хахахахахаха стварно се надевам дека е заебанција ова. Ко прво Икарди не би ни дошол во Италија пак, ако добро памтам Ванда дрољана се испокара со цел Интер и нејќе никој да ги види ни двајцата таму во Италија. А и еве у паралелен универзум да дојде, кој ќе му подава за гол да даде? Р А Б И О ? Б Е Н Т А К У Р ?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.394
Поени од реакции
11.765
хахахахахаха стварно се надевам дека е заебанција ова. Ко прво Икарди не би ни дошол во Италија пак, ако добро памтам Ванда дрољана се испокара со цел Интер и нејќе никој да ги види ни двајцата таму во Италија. А и еве у паралелен универзум да дојде, кој ќе му подава за гол да даде? Р А Б И О ? Б Е Н Т А К У Р ?
Licno i personalno jas ke dojdam ke mu podavam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom