Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
@Stefan-kobe зашо немаш sad на овој пост друженце?
Автоматски споено мислење:


Зашо не го вратите бодот со Торино тогаш бе?
Прво вие вратете ги трите бода против Аталанта па после ние бодот со Торино, к?
Автоматски споено мислење:

Ова не го фаќаат ни 2 голмани. Настрана судиската одлука.
Никогаш нема да дознаеме, за жал.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Прво вие вратете ги трите бода против Аталанта па после ние бодот со Торино, к?
У тотална бламажа си деновиве, смири се или смени ник у Тролејбус, мака ми е да те читам вака.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
У тотална бламажа си деновиве, смири се или смени ник у Тролејбус, мака ми е да те читам вака.
Појасни те молам кај е бламажата? Што пишав дека Сасуоло нема да ја пуштат утакмицата? Или дека првиот гол на Милам беше фаул? Извини прике, еве ако ти е полесно тепа Милан лагано, ќе им се тргаат од Сасуоло.
Автоматски споено мислење:

Сега требало и 3те бода да ги изгубиме со Аталната... хахахахахах
Аууууу............. Ти си тажен лик мајсторе, не моеш очигледна заебанција да сфатиш.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.565
Јака фризура има детето на Игли Таре...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Појасни те молам кај е бламажата? Што пишав дека Сасуоло нема да ја пуштат утакмицата? Или дека првиот гол на Милам беше фаул? Извини прике, еве ако ти е полесно тепа Милан лагано, ќе им се тргаат од Сасуоло.
Автоматски споено мислење:


Аууууу............. Ти си тажен лик мајсторе, не моеш очигледна заебанција да сфатиш.
Да имаше смисла за хумор и да знаеше заебанции да правиш може ќе ја сфатеше некој.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.269
У тотална бламажа си деновиве, смири се или смени ник у Тролејбус, мака ми е да те читам вака.
Чим се бламира за судиске одлуке, треба у Марли да го смени. :kafence:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Појасни те молам кај е бламажата? Што пишав дека Сасуоло нема да ја пуштат утакмицата? Или дека првиот гол на Милам беше фаул? Извини прике, еве ако ти е полесно тепа Милан лагано, ќе им се тргаат од Сасуоло.
Голот на Интер против Емполи не беше од сомнителен фаул на Барела на средина на терен? Немаше контакт Барела со таа мувлата од Емполи? 1 бод кој е сега клучен за последново коло поклонет со Торино каде не беше досуден скандалозен пенал?


Дај Стек ти се молам, се праи муабет тука ко секој меч да има по 2 пенали за Милан а реалноста не е воопшто таква, не биди класичен лигуш, иди пцуј го и колни го Раду на инста ако изгубите титула и зз.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.269
Ни на опроштајната утакмица на капитенкото не се способни да тепаат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Голот на Интер против Емполи не беше од сомнителен фаул на Барела на средина на терен? Немаше контакт Барела со таа мувлата од Емполи? 1 бод кој е сега клучен за последново коло поклонет со Торино каде не беше досуден скандалозен пенал?


Дај Стек ти се молам, се праи муабет тука ко секој меч да има по 2 пенали за Милан а реалноста не е воопшто таква, не биди класичен лигуш, иди пцуј го и колни го Раду на инста ако изгубите титула и зз.
Кимо друже, еве и тебе ќе те упатам на тој мој претходен пост, ај прочитај во заградата што пишува, може? И небитно сега ама не е исто у претпоследно коло судиска помош и у 20то. Значи мене поише ми е муабетот упатен општо кон судиите што мижат на вакви работи, отколку дека Милан бил гуран од судии. Не за овој меч него општо, ете и тоа на Барела пола судии може ќе дувнат ѓон, требаше ваљда барем да гледа снимка па да пресуди. Има уште многу ситуации, ме сфаќаш ваљда што ти зборам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Кимо друже, еве и тебе ќе те упатам на тој мој претходен пост, ај прочитај во заградата што пишува, може? И небитно сега ама не е исто у претпоследно коло судиска помош и у 20то. Значи мене поише ми е муабетот упатен општо кон судиите што мижат на вакви работи, отколку дека Милан бил гуран од судии. Не за овој меч него општо, ете и тоа на Барела пола судии може ќе дувнат ѓон, требаше ваљда барем да гледа снимка па да пресуди. Има уште многу ситуации, ме сфаќаш ваљда што ти зборам.
Не планирам да ти читам у загради Стек, ваков муабет не форсираш кога Интер е у форма и кога му иде све подмачкано туку сега си запнал у 37мо коло да ти смета тоа што овие 2-3 години на велико има пропусти кај судиите и критериумите не секогаш се исти од утакмица до утакмица.

Ако имало грешки против Интер така имало и против други клубови и затоа многу често ги избегнувам дискусиите тука околу тоа бидејќи тоа стана општ проблем на Калчото ако може да се каже во последниве 2-3 сезони.

Да те потсетам дека Лаутаро не доби директен црвен со Јуве или барем мораше втор жол да добие? Утакмица која ја добивте и фативте залет после мизерната форма што ја имавте?

А кога сме на тема у кое коло кој добил помош, Милан ако добил во 37мо тогаш Интер има добиено во 29то(Торино),31во(Јуве) и 36то(Емполи) така да во секој поглед ти пропаѓа муабетот што пробуваш да го протнеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom