Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Да се навратим на темата што ја сакаш многу, Конте братот.

Инзаги ефект, едноставно типов е гз преку глава сезонава и Интер е преголем залак за него.

Не успева да се приспособи на поголем тим, него Интер го претвара у Лацио.

Пишав и у фан клуб кј нас ако не прими Милан гол до 65-та нема гајле више. И лацио 5 године со Инзаги игра фудбал до 65-70 и после стискај шупекот.

Штета што Милан не го искористи тоа и Пиоли тотално утна и со изменете а и почетната формација со Брахим на крило каде го шутираја ка ветрушка
Точно. Само не знам зашо ми го спомнуваш Конте во негативен контекст (од моја страна) кога јас ко тренер не сум го оспорувал никогаш. За критика е Инзаги нема збор тука, не е само утакмицата со Милан него и против Реал не постоеја после 65та, и со Јуве, и со Лацио а еве и сега.

Него чисто да те прашам, што му е на овој Салемакерс што на секоја утакмица има нервни испади према судиите, мисли дека е авторитет? Ако му ја залепам една има да се чуди два дена, куртон.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.217
Интер со два поклон пенали не успеа да тепа....после пауза ни се враќа Тео, Диаз ќе влезе у форма после ковидот и Меси конечно може ќе заигра, така што сме први фаворити за титулата.

Ај првиот пенал што немаше врска и за вториот овој дибекот Туре прво топката ја удри па го собра интерашот..можеше и да не го суди....

Плус два корнера без врска им даде на Интер, среќа чаноглу играше ко посран..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Точно. Само не знам зашо ми го спомнуваш Конте во негативен контекст (од моја страна) кога јас ко тренер не сум го оспорувал никогаш. За критика е Инзаги нема збор тука, не е само утакмицата со Милан него и против Реал не постоеја после 65та, и со Јуве, и со Лацио а еве и сега.

Него чисто да те прашам, што му е на овој Салемакерс што на секоја утакмица има нервни испади према судиите, мисли дека е авторитет? Ако му ја залепам една има да се чуди два дена, куртон.

Имаше испади еднаш да не ти го спомнуваат Конте, не дека беше у негативен контекст.

Сале има 2439 следачи на ТикТок, нормално дека е авторитет, замисли само да ви го шибнеше место стативата :icon_lol:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.248
Поени од реакции
5.217
Салемакерс е копито тешко што не знае со топка да се состави....тука негде е и Кеси само што е физички посилен.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.433
Него чисто да те прашам, што му е на овој Салемакерс што на секоја утакмица има нервни испади према судиите, мисли дека е авторитет? Ако му ја залепам една има да се чуди два дена, куртон.
Па скоро секогаш влегува 100% на натптрвар... со емоции, со се... и не може да се контролира, затоа знае и глупости да направи.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.283
Кој е прв изведувач на пенали во Интер?
Зашто како да се излакоми Лаутаро, мислеше дека ова ќе биде лесен гол од пенал за него.
Не требаше да менуваат изведувач, кога Чалханоглу го резлизираше првиот пенал.
Лаутаро е прв, он му го даде првиот на Хакан да шутира.

Колективно дно допреле миланезиве на темава за пеналот на Кеси. За таков дуел што бараат фаул у напад, добија пенал против Рома. Официјален срам од Марли Јанков.

На крај реални 1-1, не може Интер ти покрај пенал и 3 чисти зицери да сакаш победа на крај. На Милан толку им се можностите и повеќето сме согласни дека Пиоли вади максимум од тимов.
Интер треба да жали што не победи, овој резултат им оди повеќе во корист на Милан.

Оној Калабрија куртонот ама ме изнервира кога Џеко остана доле на терен, земал пафта и галами да продужат со напад откако Довери му сугерираше на играчот на Милан ако сака да ја избаци топката.
Глуперда класична да му ебам тоа шпагети фризурата.

Он и Салемакерс земале кажуваат правила у Дерби дела Мадонина. Ти ебам времето.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Со моето скромно фудбалско познавање, би се осудил да кажам, дека Милан треба да ја пакува титулата сезонава. Освен ако не се самораспаднат, што не е толку тешко за верување, изгледаат како најсериозен тим за титула, во оваа конкуренција на инвалиди во Серие А сезонава.
Дечките знаат да вадат резултат и покажуваат најмногу желба за дојдат до трофеј. Наполи не го исклучувам, па дури и Аталанта, зошто во ваква конкуренција не се ништо полоши од другите тимови, кои би требало да се во игра за титула сезонава.

Мој Интер.... издишан балон. Целта изгледа им е топ 4 финиш и се однесуваат како само тоа да ги интересира.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Јас реков дека не беше тоа пенал со Рома, а и не барав фаул у напад.. едноставно е не е пенал првото, второто колку толку ај можеше и да не го свирне ама го свирна ај. Кеси е крив што не се ослободи од топка ама врати ја ситуацијата и ќе видиш дека хакан сам паѓа и се мава у нога..
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.433
На Милан толку им се можностите и повеќето сме согласни дека Пиоли вади максимум од тимов.
Ако мислиш дека ова што го покажаа вечер е врвот, поточно дека Милан ме може подобро, не се сложувам. Со сите посилни што игравме, освен Ливерпул, ова е најлошото издание на Милан. Беше само важно да се преживее овој месец и на крај завршија работа.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ovoj Kessi sezonava povekje im nasteti, otkolku sto e korisen.. Posra so Atletiko, denes napravi penal, u 90ta ne znae da sute u ramki na gol od 7-8 metri, sredinata katastrofa so nego.. Neka go sednat na kluoa i nek sibe mater dodeka mu istece dogovorot..
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.283
Ако мислиш дека ова што го покажаа вечер е врвот, поточно дека Милан ме може подобро, не се сложувам. Со сите посилни што игравме, освен Ливерпул, ова е најлошото издание на Милан. Беше само важно да се преживее овој месец и на крај завршија работа.
Сакам да кажам општо сезонава, 10 2 0 скор имаат до сега и ова ако не е вадење максимум со тимов не знам што е.
Не мислам лошо со ова што го коментирам, баш напротив.
Не беа ни кујзне колку лоши вечерва, имаа иницијатива и дури повеќе играа со топката во дел од утакмицата.

Милан ќе тепаше вечерва ако Пиоли ги наместеше измените боље. Испоутиња со вадењето на Леао и Тонали. Требаше Кеси да искочи кога веќе Барела се повреди. Исто и Жиру место Ибра.
Диаз на десно крило, ужасен потег.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.433
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Интер со два поклон пенали не успеа да тепа....после пауза ни се враќа Тео, Диаз ќе влезе у форма после ковидот и Меси конечно може ќе заигра, така што сме први фаворити за титулата.

Ај првиот пенал што немаше врска и за вториот овој дибекот Туре прво топката ја удри па го собра интерашот..можеше и да не го суди....

Плус два корнера без врска им даде на Интер, среќа чаноглу играше ко посран..

20211107_233338.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom