Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Тоа е, некој ќе игра со Манчестер Јунајтед, некој со Кротоне.
У право си, искористете дур можете, пошо наредна година пак со Ѕвезда и Антверпен, како тргнала работава...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Тоа е, некој ќе игра со Манчестер Јунајтед, некој со Кротоне.
После тие 180 минути против ЦЗ ја не би се радувал толку на 180 минути против овој Манчестер Јунајтед да сум на твое место.
On the other hand ја и баш се радувам на овој двомеч, сакам дури и на пенали да играте :)
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
4.645
После тие 180 минути против ЦЗ ја не би се радувал толку на 180 минути против овој Манчестер Јунајтед да сум на твое место.
On the other hand ја и баш се радувам на овој двомеч, сакам дури и на пенали да играте :)
Не дека се радувам, ама секој дуел на Манчестер Јунајтед и Милан е дерби, колку и да е слаб Милан и иако се знае исходот и дека до тука ни било пишано во Европа. А за ЦЗ да се радувам, иако ЦЗ беше многу подобра и заслужи да помине, нека пукнат од мака на чело со Станкович, скокаше со четниците кога навредуваа и караа на италијански, да му скока ќерка му на Кеси. А за пенали не се надевај ја немаме таа среќа и квалитет да стигниме до нив.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.044

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Интераши окупација направиле, па има ли овој фан клуб обезбеџење бе, кој курац е ова(n)
Не си на фан клуб Милан, ти се помешале кабловите.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Сладоледот се растопи...

Овој ако си отиде, ќе има борба за опстанок...

Како и да е нема кој да продаваат за да се извадат од гомната, цел среден ред да го продадат нема да извадат 50 милиони... Барела>цел среден ред на Јувентус...

Жими Дибала да му извадат 60 милки преку сила, друго ништо не вреди.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
ко божем WIFI жими курац :) а ми падна чудно Марли што не ве избркал до сеа :icon_lol:
Многу јак го замислуваш Марли.

Циган од семафор кога ќе проба да му ги чисти прозорците на колата неможе да избрка, а не па нешто друго.

EDIT: Заборавив дека нема кола, вози трактор.

пс. Седи мирен да не ви дојдеме на тој мртов фан клуб да ве избркаме сите надвор. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.044
EDIT: Заборавив дека нема кола, вози трактор
1.20 дека некој ќе ме спомне мене.
1.15 дека тоа ќе биде Марли.
1.10 дека тоа ќе биде Стек.

Џони секако ќе падне на овие квоти.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Види ги бе интерашиве се мислат за патот на Милан во ЛЕ. Испаднавте уште во декември од европски натпреварувања, во февруари дојдовте на играње еднаш неделно а успат гледате како сите други италијански тимови се уште играат надвор.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
а успат гледате како сите други италијански тимови се уште играат надвор.
Па дека играат ќе го наденат искрено...не знам со кое лице вие спомнувате играње во Европа кога последната Италјанска екипа што освоила Европски трофеј е Интер...и плус лани во 2020 година Интер играше финале во ЛЕ каде го загуби несреќно...Милан кај играа?..Јувентус кој две години испаѓа од МЛада Болеслав и Бачка Топола?...тие се големите екипишта?.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom