Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Има талент овој ама нема во главата. Побитна му беше гејминг кариера него ли фудбалот.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Не гледам причина зошто да не се спомне име и презиме како Андриј Шевченко на темава односно на форумов каде он е многу малце застапен во сите дискусии за врвни 9ки. Култен играч, икона на Калчото, една од најдобрите и најелегантните 9ки што играле фудбал, не само во Серија А, што би рекол Бранко Илиевски - голем фудбалски џентлмен. :smirce:
Нека му е честит роденденот на братот наш украински.

Ме разнежни Джонтра, првпат да помислам дека Клипче не е влезен во толку лошо друштво.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Кур ги боли Џенова сеа, по 2 недели топ не ги турка. Имунитет на стадото си напраеја :D Една утакмица нема да изигра (после идат интернационални), и лаап после че игра против примавери тимој цела година :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.548
Поени од реакции
21.534
Кур ги боли Џенова сеа, по 2 недели топ не ги турка. Имунитет на стадото си напраеја :D Една утакмица нема да изигра (после идат интернационални), и лаап после че игра против примавери тимој цела година :D
И пак во последно коло ќе играат за опстанок. :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Наполи (веројатно и Џенова), ќе се тестираат сега по два-пати, и во Сабота ке одлучиле двата тима (Јуве-Наполи) дали ке се игре мечот во Недела. - така прочитав на Фејсбук.

Сега не ми е јасно, за вакви ситуации клубовите одлучуваат или сепак последниот збор го има федерацијата? Што ако има 10 позитивни у Наполи а што ако има 3 играчи? Ич не ми е јасна работава, ден за ден ке биде цела сезона изгледа.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Наполи (веројатно и Џенова), ќе се тестираат сега по два-пати, и во Сабота ке одлучиле двата тима (Јуве-Наполи) дали ке се игре мечот во Недела. - така прочитав на Фејсбук.

Сега не ми е јасно, за вакви ситуации клубовите одлучуваат или сепак последниот збор го има федерацијата? Што ако има 10 позитивни у Наполи а што ако има 3 играчи? Ич не ми е јасна работава, ден за ден ке биде цела сезона изгледа.
Топ, таман ова ќе му дојде како тест натпревари за Пирло. И на крај ќе ја прекинат сезоната... нема да има шампион :icon_lol:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.651
Поени од реакции
81.710
Што мора цела лига да се суспендира, кога можеше само оние натпревари што ги игра Џенова... Бог да чува еј :facepalm:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
А може и да играат со младинци како во ЛЕ.

Вака ќе суспендираат лига на х временски период а никој не гарантира дека откако ќе ја продолжат нема да има нови случаеви.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Svarno ne Jasno ako odlozat cela liga, taka ne igraat vo Evropa, odlozi im utakmici, koa kje ozdravat na tri dena odlozenite neka gi igraat.
Kako ne ispadnaa lani.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.449
Не бе не е за Итаљаниве држава, толку се неписмени, после Римската империја само тонат... Фати одложи два натпревари 14 дена се...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Сите играчи на наполи се негативни на ковид.
Чудна работа,90 минути контакт,збревтање,плукање и тн.
Некој на форумов не убедуваше дека и од разминување низ мол со позитивен моеш да се заразиш ама тоа е друга тема...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom