Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Зошто? Фамозното, се губи на битни натпревари или имате нешто ново?
Пошто сеуште немал улога како главен протагонист за тим кој освоил титули. За мене лично Лукаку е супер напаѓач и секад би го сакал во тим ама се дур не покаже дека може да е лидер на тим што освојува титули не може се стави во светска класа.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
@Сладоледџија


Еве го вашиот екс судиски експерт... На Интер победата против Милан ќе биде поништена, искористиле 4 слота за измени наместо 3... 3 бода ќе бидат одземени и доделени не на Милан туку на Јувентус пошто сезонава биле најмногу оштетени, поготово со Лацио и одложената со Наполи...

Ако ги собереш сите овие бодови додеделени тоа ќе бидат 8 и со победа утре, Јувентус се враќа на првото место. Плус Сунинг пропаѓа, немаат за плати и Барела ќе одел во Јувентус а Горилаз, Бјанко и Сперминаторот ќе лижеле сладолед на стапче па понуди им го твојот да го шмукнат...
Ја не знам шо ме спомињаш мене у постоој без да ме тагнеш.Ако сакаш дебата тагни ме и ќе дебатираме.Него ме интересира чисто онака.Колкав си? Се бричиш ?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ја не знам шо ме спомињаш мене у постоој без да ме тагнеш.Ако сакаш дебата тагни ме и ќе дебатираме.Него ме интересира чисто онака.Колкав си? Се бричиш ?
Се ќе те спомнува, како мене и Бјанконеро. Остај го не се замарај, дете со посебни потреби било... испуштено било од малечок. Башка имал и 100 акаунти овде, ама дека бил фан на интер му попуштале.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.314
Поени од реакции
7.450
Морам да напоменам дека од Јувенташката тројка најмногу го поштувам Сперминаторот...

Горилаз се труди да понижи нечиј лик користејќи се со деца со посебни потреби, кои сите знаеме дека се родени такви без никаков избор, деца и лица кои не би знаеле за зло доколку ликови како Горилаз не би ги заебавале, малтретирале или вреѓале...

Бјанко Нерво се користи со злоставување и скоро секогаш тоа го поврзува со човек близок од фамилијата, верувам дека тука има некои жртви кои би можеле да се тригернат и да им предизвика стрес, исто така личноста што е злостатвувана немала избор... Бјанко нерво не ги сака овие жртви, тој ги исмева...

Од друга страна Спермосот се задржува на индивидуата, односно ти прави психолошки профил и ти вика дека си забеган, имаш акнсиозност итн... Што од една страна е прифатилво пошто не напаѓа особи што немале избор...

Ова нека ви биде водич во токсичноста под скриени никови на сите, барем држете се до некои основни критериуми и стандарди...

Хејтерите ќе кажат дека сум се пронашол во некој од овие 3 описи... :pos:

Шала на страна време е да се намали токсичноста во темава почнувајќи од мене... Ветувам утре ако киксне Јувентус нема да пишам ништо лошо :vrtioci:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.472
Поени од реакции
5.475
Pa Harito da dojde u ovaa liga na Benevento i ostala boranija sto momentalno se pod 8mo mesto ke im dava po 5 komada.. Barem za Lukaku ne se blamirajte, da zver e ama pokraj klasa stoperi se gubi, ne samo ednas, tuku vekje dokazano e toa.. zatoa i ne uspea vo engleska..
Лукаку 16/17
37 натпревари просек 88 минути на натпревар
25 гола 6 асистенции
Гол давал на секоја 131ва минута.

15/16
18 гола 6 асистенции

15/16 му е прва сезона во Евертон. 16/17 му е втора сезона во Евертон.


Јас не знам како за напаѓач 25 гола во ЕВЕРТОН е губење. Уствари секоја сезона има над 10 гола. Во Евертон таман распали го продадоа во Јунајтед, у Јунајтед канцер середина беше ептен тој период, дојде у Интер и почна пак над 20 гола у сезона да ги дава.

Те молам објасни како тоа се губел не само еднаш и како затоа не успеал во Енглеска.
Типот во факинг Евертон даде 25 гола пред Јунајтед да го купи.

А за Кејн нема збор дека е класа играч, и голгетер и знае да намести, да отвори, да проигра... Типот е огин, еден од најдобрите на негова позиција у свет.
Автоматски споено мислење:

Пошто сеуште немал улога како главен протагонист за тим кој освоил титули. За мене лично Лукаку е супер напаѓач и секад би го сакал во тим ама се дур не покаже дека може да е лидер на тим што освојува титули не може се стави во светска класа.
кхм, океј он е крив што у кариера играл за Евертон, „осакатен“ Манчестер Јунајтед, Интер и за Белгиска репрезентација?
Пошо нели фудбалот е 1вс1 спорт и лесно е да освојуваш големи трофеи де. Еве во Интер ќе освои Скудето, ќе биде и најдобар стрелец во тимов ваљда, дали тоа ќе го напраи светска класа?
 
Последно уредено:

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Ај бе до неќна мајки шајки му дававте на Лукаку кога ве еба против Шахтјор, сеа светска класа бил :pos:
Ние пак има да му пцуеме до колена при прв кикс на Интер, и не само тоа, туку ќе одиме подалеку ќе му ебеме и цело поколение, не сме како јувенташиве кои го третираат Роналдо како да е поголем од нивниот клуб.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
До сите од фан-клуб Интер на темава: доста ја лапате јадицата за Лукаку, ви ја однесоа темава во друг правец. Јаки тестиси дали бил или не бил светска класа. Тоа не е темата денес.

Ова е темата:


Текила! :pos:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.841
Ајде малце посериозни со муабетите...темата на ништо не личи како некои 15 годишни деца се вреѓате.

Еве да отворам друга тема....шо мислите за Наполи?...која е причината за лошите резултати и дали Гатузо ќе јади за брзо отказ?...некако многу порази наредија а прилично добар тим имаат.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Ајде малце посериозни со муабетите...темата на ништо не личи како некои 15 годишни деца се вреѓате.

Еве да отворам друга тема....шо мислите за Наполи?...која е причината за лошите резултати и дали Гатузо ќе јади за брзо отказ?...некако многу порази наредија а прилично добар тим имаат.
Де Лаурентис давал откази и за помалку од ова на Гатузо.Според мене максимум уште еден до два пораза му давам и според мене лета.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
@Trolejbus веќе доби казнени. И за него, и за тројцата што му контрате: внимавајте на речникот.

@Джонтра Вохохолта, не ми коментирај, сега не е добро време да ме нервираш.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Лукаку 16/17
37 натпревари просек 88 минути на натпревар
25 гола 6 асистенции
Гол давал на секоја 131ва минута.

15/16
18 гола 6 асистенции

15/16 му е прва сезона во Евертон. 16/17 му е втора сезона во Евертон.


Јас не знам како за напаѓач 25 гола во ЕВЕРТОН е губење. Уствари секоја сезона има над 10 гола. Во Евертон таман распали го продадоа во Јунајтед, у Јунајтед канцер середина беше ептен тој период, дојде у Интер и почна пак над 20 гола у сезона да ги дава.

Те молам објасни како тоа се губел не само еднаш и како затоа не успеал во Енглеска.
Типот во факинг Евертон даде 25 гола пред Јунајтед да го купи.

А за Кејн нема збор дека е класа играч, и голгетер и знае да намести, да отвори, да проигра... Типот е огин, еден од најдобрите на негова позиција у свет.
Автоматски споено мислење:


кхм, океј он е крив што у кариера играл за Евертон, „осакатен“ Манчестер Јунајтед, Интер и за Белгиска репрезентација?
Пошо нели фудбалот е 1вс1 спорт и лесно е да освојуваш големи трофеи де. Еве во Интер ќе освои Скудето, ќе биде и најдобар стрелец во тимов ваљда, дали тоа ќе го напраи светска класа?
Па сам си ги бираше тимовите не му ги бирав јас.. А што убаво некако заборави да пишеш дека и за Челзи играше. Не можеше да се снајде таму отиде во Евертон. Океј разбирам дерби добивте Лукаку беше најдобар на терен ама нема потреба од претеризам.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Де Лаурентис давал откази и за помалку од ова на Гатузо.Според мене максимум уште еден до два пораза му давам и според мене лета.
Они сами си направија самоубиство, со самото давање отказ на Анчелоти знаев дека ќе се уште по утепани. Абе како може да му даваш отказ на Анчелоти за да го донесеш Гатузо?

Се гледа дека човекот е изгубен. Требаше само трпение и се ќе се средеше, види ги Евертон газат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom