Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
@Vladimir1984

Ставро ти беше по тие работи, може линк од темата најглуп пост на денот, месецот, годината?
Не е ова ни за таму, покрај оваа реченица другите работи таму постирани ќе изгледаат како Достоевски да ги има пишувано.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Cekajte, neli edno vreme trvdese, vadese statistika i Miler i Nejmar ili pa se lazam?:oops:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Интересно е да се види како овие два три дена се однесуваше сета новинарска фела од Италија и како всушност фамилијата на газдата со споени веѓи ги држи 90% од спортските медиуми. Со нула денови стаж како тренер, Пирло веќе го рамнат со Гвардиола, Клоп и Зидан, а навивачите им паѓаат во несвест место да седнат и да се запрашаат како се спуштија од коњ на магаре за нецела година.
И обавезно споредбите се строго со Гвардиола, Клоп и Зидан, а никако со генијалци како Марадона, Ван Бастен, Тиери Анри, па ајде и Лотар Матеус и Боби Чарлтон кои дел биле освајачи на Златна топка и знаеме какви играчи, а никакви тренери. И тоа сите коа станале тренери биле со далеку помал притисок и во поинаква средина од ситуацијава на Андреа Пирло сега.
Една од појаките анализи деновиве на еден новинар на Тутоспорт ми беше кога го опиша Пирло како сигурен избор за Јувентус, затоа што бил фудбалски генијалец и бил ислкучително ПРОАКТИВЕН и СЕ ТРУДЕЛ НАЈВИШЕ на тренинг курсевите во Коверичиано.

Да не се разбереме погрешно, јас стварно би сакал Пирло да стане добар тренер, чоекот ми напраил само добро и го почитувам, стварно беше генијален фудбалер и све тоа, ама убеден сум во она што го пишав наназад. Сметам дека ова воопшто не му требаше ниту на Јувентус ниту на Пирло во овој момент, освен ако не е тивок и однапред договорен, под превез на револуција, финиш и заокрет на една ера на овој тим на Јувентус. Сакав само да нагласам и да се согласам со џимеј како цела машинерија се буди во Италија кога е Јувентус во некакво срање. Одеднаш никој ни збори ни мисли за тоа дека на почетокот на сезоната во ЛШ, еден од најголемите фаворити за освајање - Јувентус, испадна од Лион во прва елиминациона утакмица, туку одма све е преполно со Пирло и неговата недвојбена генијалност и споредби со што ти ја знам, само еден ден по испаѓањето и разочарувањето. Ањели им даде две топки во раце на неговите навивачи да си играат и да не мислат на тоа дека Лион ги испадна.

И најјакото во дискусијата со фанови на Јувентус: увек коа ќе се дојде на некој начин во теснец со аргументи се одговара со: Што разбираш бе ти, не знаеш ни да читаш италијански, си прочитал англиски (не, ти знаеш и разбираш топкиве што главен извор ти е Момблано и мислиш дека Ди Марцио е медиумската фела во Италија), или: абе сите вие други навивачи сте искомплексирани од Јувентус и само жалопојки пишувате, кукате, сонувате да го достигнете тоа што Јувентус го има достигнато, или она исконскиот аргумент пред кој и боговоите молчат: како не ти е срам бе? Лупаш глупости и бла бла бла. Нема дискусија во оваа тема ако се укључи лоботомиран навивач на Јувентус, бате некое кое не го кривам јас, така е програмиран низ времето.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ти бе колку години имаш, те читам од вторникот и ме потсеќаш на муабетите што ги праевме у втора средно после викендашки фудбал.
Дај олабај со глупиве муабети. Се гледа на апла дека си искомплексиран од Јувентус до бола. Нит знаеш муабет да направиш, ниту да изнесеш некое мислење што вреди туку само провоцираш без потреба. Не знам другиве што се нафаќаат и ти реплицираат коа obviously не вреди.


Sent from my iPhone using Tapatalk

После ваков дебакал Јуве беше на мегдан за критики и исмејување,но не сум јас крив што квалитетот на умот кој опкружува способности како капацитет на разум,апстрактно размислување и знаење на многумина за жал е на многу лошо завидно ниво и се палат како мајмуни ако постираш нешто против најдобриот тим во универзумот Јувентус.Проголтајте си го егото и не се лутете и плачете веќе,ветувам нема да речам лош збор за Јуве до следната сезона кога ке се посрамотат во ЛШ.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Јас како навивач на Интер мислам дека беспотребно им се обраќа внимание на медиумите. Колку повеќе се расправаш со медиуми, толку полошо, а новинарската секогаш е последна. Свеж пример, Конте им промрче нешто на прес конференција, утредента излезе текст дека Конте преговарал со Ањели да се врати во Јувентус.

Не може да се добие таа битка, треба воопшто да не им се обраќа внимание. Она што е должност на секоја екипа, излези на прес после натпревар, приготви неколку генерички одговори на било кои прашања и замини си.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Што среќа имаат магарињава бе? Пенал во 93. минута :ROFLMAO:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.638
Поени од реакции
5.317
Да не се разбереме погрешно, јас стварно би сакал Пирло да стане добар тренер, чоекот ми напраил само добро и го почитувам
Да не ти помогна со дрвата цепење? :D

Ај ако не да му речиме да се пензионираат спортските новинари со 30 години стаж во Италија, оти на Нинович од кајгана форум не му се допаѓаат анализите и споредбите на Пирло..

Кутар Ањели не знам како престигнува сите да ги поткупи..Од судии, федерации, медиуми,уште малку ќе испадни и дека тој има вмешано прсти во превратот во Белорусија.. Бре,бре...

А еве ти како просветлен дај ти се молам откриј ни ја тајната на нам овде заслепените ако Ди Марцио не е еден од најспособните новинари во Италија, кој се???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom