Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Инаку срамот што го имате со наместените утакмици никој во светот неможе да ви го испере, ќе ви остане така цел ваш живот, и не само тоа, туку и на вашите деца и внуци во наредните 100-200год.
burr.gif
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
А што правиме што самиот Запата изјави дека не требало тоа да биде пенал затоа што он го бутнал Лаутаро? Запата излезе вистински џентлмен
1 za Inter, 2 skrateni za Atalanta, 10 dodeleni na Juventus. Pravdata zadovolena.
Усогласете се прво...па после второ...

P.S. Ако бидете шампиони, како ќе ја погледнете Аталанта у очи. (стварно не знам)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Усогласете се прво...па после второ...

P.S. Ако бидете шампиони, како ќе ја погледнете Аталанта у очи. (стварно не знам)
Eве не знам, ќе одам по град со галвата надоле, случајно Папу Гомез да не ми налета :pos:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Затоа следна судиска грешка во корист на Јуве ќе почнат да цимолат како они се жртвите цело време и се е наместено.

Така да кулирајте си.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
На крај од сезона со тој бод Интер ќе биде на 4то место пред Аталанта и ќе играат ЛШ место нив.
 
  • Тажно
Reactions: Syn
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Да не беа судиите сега Јувентус ќе беше 4 место...:ROFLMAO:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Глума на Бернадески за оскар хахаха, како само почна да паѓа штом се доближи до голманот, доста вежбање треба за ова, го заеба Суарез :pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
4-ов пенал е... хммм...(n)
Гради(стомак) па рака....

Сеа пријателов шо вика демек, дека нагоре, ама пак....:cautious:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
4-ов пенал е... хммм...(n)
Гради(стомак) па рака....

Сеа пријателов шо вика демек, дека нагоре, ама пак....:cautious:
И мене вакви пенали ми се ептен безвезе како тој да има контрола каде ќе се одбие од стомак/гради и остало...
Автоматски споено мислење:

Глума на Бернадески за оскар хахаха, како само почна да паѓа штом се доближи до голманот, доста вежбање треба за ова, го заеба Суарез :pos:

@2:09 чист пенал и од блиску има кадар воопшто не е спорна ситуцијата
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Не знам како е можно навивачите на Јувентус да кажваат за судиите кој на кого му помогнал..онај пеналот против Џенова туѓ срам ме фати..како на Победа на времето или денес на Велешта кога игра дома му судат такви пенали..резил над резилите..и се фаќаат за пеналот над Аталанта и тоа на резултат 1-0 за Интер а натпреварот заврши 1-1 каде ВЕЌЕ Аталанта имаа пенал за да победат и го промашија..и тоа тој пенал беше тенденциозен и сумлив т.е 50-50 ситуација..

Ова доаѓа како да едвај да чекаат да се случи нешто во корист на Интер за подона демек еве имаме оправдање и вас ви помагаат.

јас разбирам дека сите големи екипи добиваат помош од судиите вклучувајќи го и Интер..тоа е земено како сосем нормално во спортот..но Јувентус оваа сезона ја преминаа границата со помошта...и тоа при ВАР техологија што е резил..како Барселона со ПСЖ кога поминаа..со смешни одлуки во нивна корист се ивлекуваа против далеку поинфериорни и послаби противници од нив.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Пошоло од испалата на Рома за Малком ќе биде оваа со Политано. Сиротиот дури и со шал на Рома се сликаше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom