Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 јануари 2019
Мислења
985
Поени од реакции
1.230
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.369
Поени од реакции
2.102
И Демирал ги искинал лигаментите..
Сега кружат гласини како Лигата дозволиле на ист стадион за 2 дена да се изиграат 2 натпревари???
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.012
Поени од реакции
7.400
И Демирал ги искинал лигаментите..
Сега кружат гласини како Лигата дозволиле на ист стадион за 2 дена да се изиграат 2 натпревари???
Стадионот вака гледано добар изгледаше, али до сега се немало десено вака на еден стадион два натпревара у рок на два дена да се играт
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
985
Поени од реакции
1.230
Кога на сите им е јасно дека не беше пенал ради Запата, останаа да плачат само овие...
Признат гол??? Нема espulsione и поништен гол??? :vozbud:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.844
Поени од реакции
1.663

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.534
Поени од реакции
1.286
Една единствена посериозна грешка од судиите кое оди во прилог на Интер(ако воопшто имало и грешка), и која дефакто значи бод повеќе за Интер, и веќе јадете гомна какобило крај на светот, и како местачите во Италија биле Интер хаха.

Јувентус досега има 10бода плус од судиите ако не и повеќе како резултат на директни судиски грешки, и никому ништо.

Ова ќе ви биде алиби до крај на сезонава за сите гомнарии што ќе ги направите ако ви згусти во наредните месеци, за еден "ебан" бод повеќе во контото на Интер.

Инаку срамот што го имате со наместените утакмици никој во светот неможе да ви го испере, ќе ви остане така цел ваш живот, и не само тоа, туку и на вашите деца и внуци во наредните 100-200год.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
8.845
Поени од реакции
13.593
Една единствена посериозна грешка од судиите кое оди во прилог на Интер(ако воопшто имало и грешка), и која дефакто значи бод повеќе за Интер, и веќе јадете гомна какобило крај на светот, и како местачите во Италија биле Интер хаха.
У реду е Кафка.

"Дали постои контрола? Постои само контролна служба. Се разбира, таа не е тука да пронаоѓа грешки во груба смисла на зборот, бидејќи грешки и не постојат, но дури и да се случи една грешка како во Вашиот случај, кој смее непобитно да тврди дека тоа е грешка."

Замок - Франц Кафка

:cuc:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.429
Поени од реакции
1.815
Еден бод за Интер, 2 скратени за Аталанта...ама ај ќе се правеме слепи...
 
На врв Bottom