Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Жал му било за Милан:pos::pos::pos:..тешко вас на умот..Милан има уште подамбетер фанови од Барселона и Јунајтед..не дајбоже да пркнат малце како клуб одма ќе се појават еден куп Сладоледџија фанови..нека губат таму,кога се ситеа и се силеа летото 2017 со 200+ милиони потрошени тогаш арно му беше..и кој кур фактор е Милан за толку да ви е жал?..нека си купат асолни играчи и нека заличат на екипа..кој му е крив што играат инвалиди во нивниот тим.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Мене единствено во оваа ситуација ми е жал за брат ми шо се исили да купи дрес од ПомПомПјонтек :(
Со овај Пјонтек уште помалце ги разбирам..го имаа Бака во тимот што за Пјонтек е Луис Суарез,Агуеро и Карлоз Тевез во најдобри времиња , и не само што го избркаа како партал туку воопшто не беше почитуван од фановите иако не беше лош... а за овај статичниот општо лудило ги фати..еве го оваа година гледаме колку е јак..one season wonder
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.092
Поени од реакции
16.290
Фиорентина воопшто нема лош тим годинава, Рибери какоа на стероиди е. Не дека цел шамионат ќе игра вака сигурно ќе се повреди ама алал да му е. Каљари требаше да изненадва исто ама слабо некако :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.562
Поени од реакции
3.259
Милан се екипа составена од инвалиди и параолимпијци. Квалитет внатре им е на ниво на Академија Пандев

Нема да ме чуди и да испаднат
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.318
Поени од реакции
57.777
Какво играчиште е Рибери...

За Милан ми е жал, не е добро за ривалството ние да одиме напред а тие да тонат. Жал ми е за џимеј , жал за Клипче, жал за Деспина... за @Марли не ми е жал, тој секако има опција за трансфер на вистинската страна :cautious:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Со овај Пјонтек уште помалце ги разбирам..го имаа Бака во тимот што за Пјонтек е Луис Суарез,Агуеро и Карлоз Тевез во најдобри времиња , и не само што го избркаа како партал туку воопшто не беше почитуван од фановите иако не беше лош... а за овај статичниот општо лудило ги фати..еве го оваа година гледаме колку е јак..one season wonder
Nemoj taka za Pjontek Pistolceto ti znaes lani kolko gola dade , sezonata za nego samo sto ke zapocne posle nova godina.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom