Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Пишав претходно им се деси тотален блек аут на Јуве,истото им се деси и со Фиорентина пред некоја сезона примија три гола за 4 минути,едноставно се случува по некоја ваква утакмица секоја сезона.

Еве на Интер им се дешава блек аут секое коло :icon_mrgr: Конте:ајнапиво: вчера Скриниар беше поминат ко мало дете и беше на ниво на Ругани и некој ќе се праша,како зошто сеа вака најјаката одбрана во Италија прима вакви голови? не глеам некој да пише дека примаат сомнителни голови или не знам што.
Добро рековме, јас никогаш низ темите немам дискутирано за местени утакмици, е сега тука најчесто има такви муабети оти им има името излезено на жабарите од минатото, еден куп скандали имало за местење.

Не се тоа кладичничарски муабети тоа е факт поткрепен со докази ама нема везе, се случуваат вакви натпревари.
После паузата секој трет натпревар е прелаз тоа не значи дека е местење во прашање туку има екипи кои не се физички спремни, првото полувреме го играат јако и после во второ паѓаат кондициски, јбг, три месеци пауза скоро не се малце.
Има екипи не знаат да задржат резултат, еве Арсенал ќе го земам за пример, првото го играат како повампирени во второ ги нема нигде и им го вртат резултатот противниците.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Има разлика од 4 позади и од 3-5-2 за жал.

Моментално овој Шкриниар да дојде во Јунајтед има да гази. Како то газеше во Интер лани. Еве, има други фанови на Серија А, нека си кажат како игрше Шкринијар пред конте да го стаи страничен бек во 3-5-2 формација.
Такво играчиште што вреди 80 милиони и го буни формацијата? Па не го ставија да игра центарфор, пак е одбранбен играч.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Такво играчиште што вреди 80 милиони и го буни формацијата? Па не го ставија да игра центарфор, пак е одбранбен играч.
Толку разбираш затоа тресиш зелени, ова што го игра и тоа што го играше лани се сосем различни позиции.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
Има разлика од 4 позади и од 3-5-2 за жал.

Моментално овој Шкриниар да дојде во Јунајтед има да гази. Како то газеше во Интер лани. Еве, има други фанови на Серија А, нека си кажат како игрше Шкринијар пред конте да го стаи страничен бек во 3-5-2 формација.
ovoj muabet e veke otide u tri lepe i nema nikakva smisla.
Deka formacija moze da vlijae nekoj kako igra e tocno, u prv, vtor mesec otkako ke se smeni, ama ne moze posle 10 meseci istoto da e, ako vredi kolku sto vredi, ke gazi u sekakva odbrana, ili ke igra na visoko nivo, so odredeni nijansi primer, bolji da e so 4 otkolku so 3, ama sepak ke drzi nekoe visoko nivo na igra.
I ja veruvav deka ova e problemot ali jok, ednostavno e padnat, u losa forma e sezonava i toa e toa, sto se lazete so muabetive deka e do formacijata ne mi e jasno.

Eve kazi mi, sto toa vlijaese formacijata so fiorentina u 94ta kade sve sto trebase da napravi e faul na sredina od teren, pa makar i crven dobil, on branese anemicno, so gledanje, go ostavi vlahovic do zona da udar da dojde sto i se sluci i primija gol, izgubija 2 boda. Nikakva vrska ova nemase so formacijata, ednostavno mu isceznaa onie startovi od porano koga so telo vlagase u igrac.

Sto vlijaese formacijata so lecce isto, koga samo trebase noga da pruzi za da spreci kros od strana po sto primija gol, u tuka izgubija 2 boda.

Vcera formacijata li mu bese kriva sto lazovic rutinski go pomina :), znaes lanskiot milanco u takov duel kako vlagase neli ... lazovic u reklamite ke otidese i ke go vadea posle trojca soigraci.

U losa forma e sezonava i nema sto sea da se praime naudreni, sto ne znaci deka izgubil mnogu na vrednost, ili deka e los igrac, ili pa deka ne moze da igra so trojca nazad, moze i mora da moze, inace nikad nema da ja ima taa cena sto se spomenuva. Ja mislam deka letovo bi go pustile ako stigne visoka ponuda, mislam deka nema status na igrac kaj konte koj po sekoja cena mora da ostane, jebiga.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Толку разбираш затоа тресиш зелени, ова што го игра и тоа што го играше лани се сосем различни позиции.
Пак не разбирам, го ставија шпиц да игра, зад шпицот да игра, или повторно е дел од одбраната? Те молам објасни ми, гледам дека си експерт за ова. Објасни ми колкава промена за квалитетен одбранбен играч е да игра во одбрана со три или четири играчи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.139
Поени од реакции
16.651
Аталанта ако успее да го добие Јувентус а има шанси тоа да се случи како шо се во форма, ќе им дојде на 6 бода предност на Јувенташите, згора на се овие имаат и меѓусебен дуел со Лацио, до крајот ако се вмеша Аталанта за титула значи свака им част за оваа сезона.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Аталанта ако успее да го добие Јувентус а има шанси тоа да се случи како шо се во форма, ќе им дојде на 6 бода предност на Јувенташите, згора на се овие имаат и меѓусебен дуел со Лацио, до крајот ако се вмеша Аталанта за титула значи свака им част за оваа сезона.
Ми се допаѓа вашиот оптимизам.

Sent from my Redmi
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Inace izjavata na Ibra e klasicno klosarenje, ne bi sakal poekje da navlagam u toa.
Иако очигледно е дека ОН и Пиоли се најзаслужни што излезе тимов од говната што беше, ни фала не им се вика него од сега им е ставено до знаење дека ќе си летаат за да дојде 62годишен типац кој сака тотална контрола над тимот, а врв на кариера му освоен куп у селскана лига, и он што им муда да го каже тоа било клошарење.

Свите смо чуле за ултрагалктичкиот фудбалски мастермајнд Рагник, и мора да смо чуле пошо сеа Скорсезе ќе снима филм за неговиот живот, па чудно било што Ибра не го знае.

Башка и за успесите на РБ ако прочиташ по нетов подобро најзаслужен е типацот што замина у Монако
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.885
Ибра демек не знаеше каде доаѓа...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Ама да не беше кризата... ќе беа шампиони :nesumjas:

:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom