Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.257
Поени од реакции
3.847
Гледам на големо се збори плејоф каде Јуве и Лацио автоматски би добиле место во полуфиналето, а би имало и 6 екипи, вклучувајќи го Наполи.
Ова може да функционира само доколку плејофот носи одредени бодови.
Како може Наполи со 25 бодови помалку да биде во можност да игра за титула?
Па Наполи е 15 бода и натпревар повеќе зад третопласираниот.
Ако се мисли на тој формат, на Наполи би му требале три победи за титулата. Па дури можат и без победи, нели, нокаут рунда е.
Какви се глупости се пишуваат на интернет само за клик повеќе, страшна работа.
А од друга страна ако стварно се деси ова, подобро воид да му направат на фудбалот во Италија, не на сезоната.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.316
Поени од реакции
2.332
Гледам на големо се збори плејоф каде Јуве и Лацио автоматски би добиле место во полуфиналето, а би имало и 6 екипи, вклучувајќи го Наполи.
Ова може да функционира само доколку плејофот носи одредени бодови.
Како може Наполи со 25 бодови помалку да биде во можност да игра за титула?
Па Наполи е 15 бода и натпревар повеќе зад третопласираниот.
Ако се мисли на тој формат, на Наполи би му требале три победи за титулата. Па дури можат и без победи, нели, нокаут рунда е.
Какви се глупости се пишуваат на интернет само за клик повеќе, страшна работа.
А од друга страна ако стварно се деси ова, подобро воид да му направат на фудбалот во Италија, не на сезоната.
Ова сценарио најмалку му одговара на Интер, од сигурен пласман во ЛШ да го јаде од Наполи во двомеч и да лета надвор...

Ако прават Плејоф мислам ќе биде топ 4 Лацио-Интер, Јувентус-Аталанта и финале Интер-Аталанта конечен РЕЗИЛтат 0-3 стрелци Иличич, Папу и Трибијани... Аталанта шампион, титулата посветена на сите навивачи од Бергамо...
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.667
Поени од реакции
2.953
Ова сценарио најмалку му одговара на Интер, од сигурен пласман во ЛШ да го јаде од Наполи во двомеч и да лета надвор...

Ако прават Плејоф мислам ќе биде топ 4 Лацио-Интер, Јувентус-Аталанта и финале Интер-Аталанта конечен РЕЗИЛтат 0-3 стрелци Иличич, Папу и Трибијани... Аталанта шампион, титулата посветена на сите навивачи од Бергамо...
Скраја да е....нема да можам да преживеам ако се случи вакво нешто...одвратна фаза како Иличич да крева трофеј.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.889
Поени од реакции
26.397
vaka bez da kliknam na slikava mislev enormna bemka ko poseben entitet mu se pojavila na vrat i poleka se otcepuva od istiot ko kosovo od srbija.
Toa na bradata rep si stail, taka da bolje da bese ludilo od bemka spremna za nezavisnost, relano gledano, stoznam, ne ?
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
30.471
Поени од реакции
70.543
ЕнтитеТ бе умрен еден. Каки курац ентитен само ентисикс хехехе.........
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.273
Поени од реакции
5.066
Секој божји ден, 6 недели ќе си гледаме калчо ... интересен ми е терминот 21:45 .. нешто као за гледачи од други континенти е ова или шокојкурац ...
1591032003079.png

1591032158149.png
1591032182360.png
Автоматски споено мислење:

Да додадам дека има доста изгледни шанси во одреден момент во текот на Јули да се отворат стадионите за гледачи , делумно, се спомнува 25 % од капацитетот до најмногу 50 % ... предлогот беше даден од чика Ањели и беше првично прифатен но ќе биде дискутиран лако полако на следни состаноци ...
 
Последно уредено:

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.607
Поени од реакции
53.161
Верона со ново лого ќе ја продолжи сезоната.

Старото


Новото лого


Тотално небитна вест, али и онака нема фудбал, па кој ве врти...
:kafence:
 
На врв Bottom