Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.257
Поени од реакции
3.847
Верона со ново лого ќе ја продолжи сезоната.

Старото


Новото лого


Тотално небитна вест, али и онака нема фудбал, па кој ве врти...
:kafence:
Катастрофа.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.889
Поени од реакции
26.397
Сезоната ќе продолжи но има еден (голем) проблем, им пропадна идејата за изолација само на еден заразен играч, ако еден тим има заразен фудбалер, сите одат во изолација 14 дена на барање на италијанската влада.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.273
Поени од реакции
5.066
Официјализирана и одлуката за 5 можни измени, во 3 прекини . Додека ова за цел тим во изолација не ми се верува да не се промени во следните денови ... а ветуваат и дневните статистики со нови случаи ... како тргнало за брзо време ќе има занемарлив број на позитивни ....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.690
Поени од реакции
5.722
Сезоната ќе продолжи но има еден (голем) проблем, им пропадна идејата за изолација само на еден заразен играч, ако еден тим има заразен фудбалер, сите одат во изолација 14 дена на барање на италијанската влада.
ogromni se ondak sansite pak da go prekinat prvenstvoto.. tesko nieden fudbaler da ne se zarazi..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.472
Поени од реакции
14.242
Бреша наводно го раскинале договорот со Балотели одкако не се појавил 3 пута на тренинг
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.810
Поени од реакции
16.546
Бреша наводно го раскинале договорот со Балотели одкако не се појавил 3 пута на тренинг
Улежан е, не треба да го замараат со такви глупости.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.440
Поени од реакции
36.346
12 Јуни: Јуве-Милан
13 Јуни: Интер-Наполи

Уште една недела дечки :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Колку публика се очекува? :coffee:


Бреша наводно го раскинале договорот со Балотели одкако не се појавил 3 пута на тренинг
Си скратиле трошоци, што ќе се замараат, и онака се испаднати.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
3.826
Поени од реакции
2.082
Коа ке ми текне дека се чудеше зашо не бил повикан за репрезентација :tvg:

Со тој професионализам, клуб ко Академија Пандев е Премиер Лига за него.
 
На врв Bottom