Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Уште кога го постирав знаев дека овај коментар ќе го има...Очекував од Дарко да е, бравос. И Интер не го гледам да следи пример :toe:
FC Internazionale Milano and Steven Zhang announce the donation of 100,000 euros to the Department of Biomedical and Clinical Sciences “L. Sacco ”in Milan

Во меѓувреме клубот за кој навиваш до вчера вршеше притисоци на сите страни да има публика на нивните натпревари на домашен терен и со тоа да се зголеми ризикот за ширење на вирусот, всушност и беа една од причините за настанатиот хаос бидејќи сакаа публика по секоја цена дома, затоа и не ги рефундираа навивачите.

Nма разлика.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
FC Internazionale Milano and Steven Zhang announce the donation of 100,000 euros to the Department of Biomedical and Clinical Sciences “L. Sacco ”in Milan

Во меѓувреме клубот за кој навиваш до вчера вршеше притисоци на сите страни да има публика на нивните натпревари на домашен терен и со тоа да се зголеми ризикот за ширење на вирусот, всушност и беа една од причините за настанатиот хаос бидејќи сакаа публика по секоја цена дома, затоа и не ги рефундираа навивачите.

Nма разлика.
Мн вие некако се засекиравте за навивачите на Јуве, страв ме фаќа можи ств Армагедон се ближи :toe:

А за ова со отворени затворени врати, навивачи, теории на заговор ја напрајвте темата.

Нема шо да дава Јуве пари, Јуве го донесе корона вирусот намерно во Италија за Интер скудето да не освој.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Мн вие некако се засекиравте за навивачите на Јуве, страв ме фаќа можи ств Армагедон се ближи :toe:

А за ова со отворени затворени врати, навивачи, теории на заговор ја напрајвте темата.

Нема шо да дава Јуве пари, Јуве го донесе корона вирусот намерно во Италија за Интер скудето да не освој.
ne, nas kur ne boli za navivacite na juve, ko sto i upravata na juve gi boli kur za navivacite na juve, bitni im se parite sto tie im gi nosat, ne i rizicite istite da se zarazat a i da go rasirat virusot niz toj del od italija.
Inter od den broj 1, uste pred da bide odlozeno koloto pred 2 nedeli bea za zatvaranje na vrati za navivaci iako znaat deka kako klub finansiski ke bidat edni od najostenetite poradi istoto vo zemjata, istata odluka za koja inter bese od sam start e donesena denes, i ke vazi za cel mesec.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.574
Зошто е подобро да се прекине, отколку да се игра на празни стадиони?! Навистина не ве разбирам...

Колку и да се игра фудбал за публика, подобро е да има некое коло без публика, па и до крај на првенството, отколку воопшто да нема фудбал.

Да нема услови воопшто да се игра фудбал (на пример војна), тогаш е во ред да се прекине првенството, во овој случај, по мене, најдобро сите натпревари пред празни трибини, додека не се промени состојбата.
И во случај на војна има решение. Шахтјор Доњецк од 2014 год кога почна војната во Украина беше преместен во Лвов (сосема на запад во другиот дел на Украина) да ги игра сите утакмици и сите тренинзи да ги одржува. Последниве 3 години во Харков (малку посеверно од Доњецк) игра на стадионот на Металист.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
ne, nas kur ne boli za navivacite na juve, ko sto i upravata na juve gi boli kur za navivacite na juve, bitni im se parite sto tie im gi nosat, ne i rizicite istite da se zarazat a i da go rasirat virusot niz toj del od italija.
Inter od den broj 1, uste pred da bide odlozeno koloto pred 2 nedeli bea za zatvaranje na vrati za navivaci iako znaat deka kako klub finansiski ke bidat edni od najostenetite poradi istoto vo zemjata, istata odluka za koja inter bese od sam start e donesena denes, i ke vazi za cel mesec.
Ко ве боли к*р не ја гледам потребата од толкав пост.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Што знам јас... еден клуб, оној со најголема посетеност на стадион, клуб кој може да загуби најмногу од играње пред празни трибини, вика дека е во ред, здравјето е најважно.

Еден друг клуб предизвика тотален хаос само за игра пред публика и да оствари профит, во време кога народ умира.

На крај ќе се игра без публика, како што налага здравиот памет. Да беше оставено на раководството на лигата, десетици илјади луѓе неделава ќе беа изложени на ризик.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Овој викенд е Јуве - интер? Ам нели сакаа прво со Сампдорија играт??? :unsure:
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Овој викенд е Јуве - интер? Ам нели сакаа прво со Сампдорија играт??? :unsure:
Со Сампдорија после 30 ти април кога ќе може со публика,сега за со Јуве одговара без и нема зашто да бараат прво со Сампдорија прво да се игра
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Со Сампдорија после 30 ти април кога ќе може со публика,сега за со Јуве одговара без и нема зашто да бараат прво со Сампдорија прво да се игра
Morq da go isterame inaetot do kraj i so juventus da igrame bez publika.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
:facepalm:

Марота бараше да играме со Самп прво... тогаш Марота правел хаос, 18 клуба биле ок прво да се игра дербито, тој терал инает... сега им прифати што бараат, пак крив, сакал без публика :)

Вам ви беше редот да играте без публика, пробавте да избегате од тоа, не помина за малку, јбг сега...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Абе што се докажуваш не знам. Гледаш само за инает зборуваат, си се јачаат меѓу себе.
Се отепуваа дупчење за Дарко уфо, а кај нив мнозинство се во фан клубот.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
И сега кое коло ќе се игра овој викенд?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom