Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
У реду е по новите правила е ова нормално.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Сега на видео, пред почеток на 2п, се гледа како се врти, и раката гледано според тоа топката каде го удри, му беше у „сред“ тело, а не залепена од „страна“.
Но, ако секој скапан допир во напад, ќе се смета за прекршок, ондак, јбг.

1582405078044.png

:cautious:

Не е баш „сред“ тело, но пак...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.418
Кј имаше овде пенал? Хахаха

Што е со овие у вар собава тешка работа...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.532
Cist faul od Konti, ne znam kaj gledase sudijata.

Castrovili mi e real baller, samo da zaigra kaj nekoj poseriozen trener treba.
da ali garant go sudea ona, fiorentina vratija posed sto do nekade e i tocno kaseres samo sto e degen toa e problemot zaso zgresi, cist gol bese toa, penalov diskutabilen ali vaka od prva deluvase deka e fauliran kutrone, posle povtorenive ne bas.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
da ali garant go sudea ona, fiorentina vratija posed sto do nekade e i tocno kaseres samo sto e degen toa e problemot zaso zgresi, cist gol bese toa, penalov diskutabilen ali vaka od prva deluvase deka e fauliran kutrone, posle povtorenive ne bas.
Ne znam zaso ne oti da glea VAR, mene mi se cini deka nemase penal ama use odma koa pocna da se kara so igracite i da odmavnuva samouvereno znaev deka nema sansi da si smeni odluka.

Sevkupno gleano, imavme igrac vise, trebase porano da si ja zavrsat rabotata, ne da se pichkaat, ova e ramno na poraz.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Како ќе легне у Јувентус догодина она плачипичкарско педерастично дајверско лигаво копиле со број 25. Со Дибала најбољи другари ќе бида.

Судија да даде господ син ти зет да ти донесе дома ти ебем фризурата мрсна со тоа џигерицете сељачки ка од Бозовце.

хрк пу
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Лол, го прочитав ова прееска мислев заебанција е...

До кај стигна корона вирусов, до сега мислев ќе го снема (барем паниката за истиот)

Штета, ама од друга страна барем ќе биде интересно подоцна во сезоната кога ќе имаат утакмица помалку Интер и Аталанта за борбата за ЛШ/Титула
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.611
Поени од реакции
81.300
Еве сега читам, кај 76 луѓе е пронајден вирусот, 33 се хоспитализирани и имаат 2 починато. Не се исклучува и другите мечеви да се одложат... :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom