Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 мај 2007
Мислења
330
Поени од реакции
298

Сити почнале да се повикуваат на Јувентус со Фиат и ЈЕЕP како може 100 милиони а ист газда... Ќе биде овој пат Џеепополи наместо Калчополи, да не им зимаат уште една титула и во Италија :pos:
Ете му шанса на интер за административна титула,оо чекај интер се трети.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.738
Поени од реакции
2.326
Ооо...и од лига европа можело да се испаѓа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.430
Поени од реакции
11.277
According to FCInterNews.It however, Icardi and wife-cum-agent Wanda Nara were advised by an intermediary named Ulisse Savini to insert an agreement clause into the loan arrangement

:icon_lol: :pos: :pos:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.068
Поени од реакции
49.802
Не ви се чини дека последниве 2-3 сезони стадионите се пополни? :) Не се како оној период од 2008 до кај 2016 каде можеа на секој натпревар да се забележат оргомни празни места...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.955
Поени од реакции
4.906
Ништо чудно нема да е тоа. Баш прееска на Спал - Јувентус, на сред трибина имаше „реклама“ за Спал - Каљари, каде што беше напишано 5 евра.
Греота е на таква сума, празни стадиони да има.

Штета што скапаниците од врвот на табелата, лупаат цени тумор на мозок да фатиш.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
480
Поени од реакции
265
FB_IMG_1582401577134.jpg

Да беше вака досуден пенал за Јувентус досега ќе беа испишани 10 страни како ја контролира цела лига, па и ВАР системот. Но, бидејќи е обратно нема збор да се пише, нормално. Ама ако, се навикнавме.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.955
Поени од реакции
4.906
Залепена му беше ракава на Ибра.... :cautious:
Требаше од повеќе агли да му дадат, па и поубаво за сите да се види.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.932
Поени од реакции
4.734
Што е со варов бе, греота ваков гол да му поништи, ова врска немаше со рука, ептен залепена му беше... глупости!

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.658
Поени од реакции
25.826
Залепена му беше ракава на Ибра.... :cautious:
da, ama ne bese pucana, tuku nafrlena, zatoa mu ja svirea, a grev e vakov gol da ponistis ali jebiga, zatoa go donesoa var, samo mene mi bese sumjivo dali stvarno u ruka mu udri ili vo stomak. Ako e raka, opravdana e odlukata, nema veze prilepena neprilepena tuka, ne bese pucana od blisku, nafrlena bese od strana.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.411
Поени од реакции
14.102
Нема врска што му е прилепена, нафрлена топка и ја користи руката да ја смири и судија мора да го свири ова.

Мада не сум сигурен дека уопште беше рука, а и оној педерон залижан две секунди глеаше само крвот му го ебем

Хрк пу
 
На врв Bottom