Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
24.398
Поени од реакции
38.170
А да, и која незаинтересираност кај Ериксен да потрча по топка. Јао, за тие пари што ги зима, онака да си трчакара. Ауф.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.583
Поени од реакции
4.711
:oleee:
Со исклучок на Џони, кој некако не се снаоѓа, сите други лацијали се ѕверови, како само се читаат еден со друг, уживам додека ги глеам сезонава.
Али во прво најбоље ќе беше Де Фрај да си го закачеше автоголот, ептен poetic justice. Ама доволно е и шо го откорнаа од свирење :icon_mrgr:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.398
Поени од реакции
38.170
Не постоеше затоа што таму играше Џони, кој е класично лево крило и не знае да игра баш добро во одбрана. Се осети остуството на Лулиќ на таа позиција. Инаку Лацио има најдобра одбрана сезонава.
Прва утакмица им гледам сезонава, ама ептен очигледно беше ова. Не знаев дека имаат играч за крпење што им игра лев бек.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.474
Поени од реакции
2.488
Најмногу мразам онакви играчи како СМС...по животот се кладам дека во следниот клуб каде и да оди ќе исчезни и нема да постои...и ќе биди епски флоп.

Честито победата на Лацио..очекував тотално да не издоминираат ама сепак заслужено победија.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.978
Поени од реакции
5.415
Прва утакмица им гледам сезонава, ама ептен очигледно беше ова. Не знаев дека имаат играч за крпење што им игра лев бек.
Идеално Џордан Лукаку би бил замена за Лулиќ, ама има проблеми со повреди сезонава, како и поголем дел од претходната...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.012
Поени од реакции
67.905
Да играше Ериксен друго ќе беше... значи кукаа за играчи во Јануари за на крај да земат неспремен играч кој не може да изигра ни 90 минути и му даваат 10 мил. плата:cuc:
Ne igra Eriksen radi nespremnost nego radi takticka neuigranost. Ne bidete plitki vo razmisluvanjata do tolku da mu ebam mater.

Inace Konte seriozno pocnuva na zivci da mi ide, ocajno menadziranje na utakmicata, ocajni izmeni, ocaen tajming, sve tapa.

Cestitki za Lazio zasluzena pobeda.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.730
Поени од реакции
6.724
А да, и која незаинтересираност кај Ериксен да потрча по топка. Јао, за тие пари што ги зима, онака да си трчакара. Ауф.
Затоа не го зеде ни Реал ни некој друг од најголемите клубови. Секогаш е таков, Кутињо втор дел.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
464
Поени од реакции
679
Ериксен беше врвот, како си џогираше на два пати додека губеше посед Интер.
Ко некое пиче делуваше, страв му беше во дуел да влезе. Конте болен ќе легне ако продолжи овој така.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.398
Поени од реакции
2.124
Дај боже Лацио до крај да се бори за скудетото и така Рома фино лепо милијарда голови да прими од Јувентус да ги боли до срж..
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
58
Поени од реакции
58
Лацио имаат сериозен проблем со поставување во одбрана и само заради тоа нема можеби нема да бидат шампиони. Просто невозможно беше колку им беше тесно поставена одбраната, и не им постоеше тој лев бек. За нивна среќа, таму играше Кандрева, со глава во земја, и ниту еден пас не погоди. Контри исто лошо бранат, имаа ситуација 7 на 4 кога примија гол.

СМС, страшен, одамна немам видено играч што онака може да прими пас и да смири топка под притисок, неверојатно нешто. Штета што нашиве не запнаа за него пред 2 сезони. Сега има да кошта 130-140 милиони.

Ериксен дно допира засега. Интер со пола ПЛ кај нив, Јанг, Санчез, Мозес, Ериксен, Лукаку.
Сенад Лулич беше отсутен затоа послаба беше одбраната.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.271
Поени од реакции
3.655
А да, и која незаинтересираност кај Ериксен да потрча по топка. Јао, за тие пари што ги зима, онака да си трчакара. Ауф.
Проблемот со Ериксен е што не играше од почеток, а не што не потрчал по некоја топка. Тој пас со еден допир до Лукаку, никој друг во тимот не може да го даде, а такви пасови фалат во Интер 10 години наназад.
Али зошто би играл, кога Годин и Шкринијар може да организираат напади место него.
Ne igra Eriksen radi nespremnost nego radi takticka neuigranost. Ne bidete plitki vo razmisluvanjata do tolku da mu ebam mater.

Inace Konte seriozno pocnuva na zivci da mi ide, ocajno menadziranje na utakmicata, ocajni izmeni, ocaen tajming, sve tapa.

Cestitki za Lazio zasluzena pobeda.
Не те разбирам зошто воопшто се мачиш со одговори на типот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.012
Поени од реакции
67.905
Леле wooooow Ериксен не потрчал по една топка и затоа уствари не го барале Реал и компанија. :pos: :pos: :facepalm:

Пошо иначе не го гледаме Меси како си џогира кога треба да се врати у одбрана и уште мал милион други примери. Ериксен е таков тип на играч, не преферира физички фудбал (нормално не го правдам со ова незалагањето од прееска), сака да игра со топка и избегнува дуели.
 
  • Хаха
Reactions: Syn
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.730
Поени од реакции
6.724
Леле wooooow Ериксен не потрчал по една топка и затоа уствари не го барале Реал и компанија. :pos: :pos: :facepalm:

Пошо иначе не го гледаме Меси како си џогира кога треба да се врати у одбрана и уште мал милион други примери. Ериксен е таков тип на играч, не преферира физички фудбал (нормално не го правдам со ова незалагањето од прееска), сака да игра со топка и избегнува дуели.
Кој го прати Тотенхем знае дека секогаш е флегма типот, ќе се навикните на тоа.

Каква споредба направи со Меси, напаѓач со везиста хаха. Па Ериксен игра на позиција на која се бара најмногу трчање, одбрана-напад. Ист случај како Кутињо, копија.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.441
Поени од реакции
11.315
Мн рано му се фрливте сите на Ериксен...не знам како бил во Тотенхем не ги пратам веќе 2 години ама дајте бе луѓе 3та утакмица му е на чоекот, нова лига, нов тим, јазик, тактика итн итн...

Иначе Конте сие класика измените стално касно и во Јуве ги правеше исто така цела игра му беше - Бонучи - Киелини - Лихт-Киелини - Бонучи - Асамоа - Асамоа- Бонучи - Бонучи - Пирло и магија. До поразот од Баерн во нокаут фазата, Јуве играше агресивен напаѓачки фудбал после тоа нредните сезони мн мн подефанзивен и од тогаш таков ми се чини си остана чоекот, како тој пораз да го уплаши/скрши па тоа катанаџо тип на фудбал го играше сегде..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.012
Поени од реакции
67.905
Кој го прати Тотенхем знае дека секогаш е флегма типот, ќе се навикните на тоа.

Каква споредба направи со Меси, напаѓач со везиста хаха. Па Ериксен игра на позиција на која се бара најмногу трчање, одбрана-напад. Ист случај како Кутињо, копија.
Па што ако е напаѓач, не треба да покрива у одбрана кога е потребно? Флегма е и он кога е одбрана у прашање и пак е најдобар у свет. И не ми смета и да е флегма Ериксен ако добро креира и ги разигрува соиграчите.
 
На врв Bottom