Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Слабо Јуве, по којзнае кој пат сезонава со индивидуални потези решаваме утакмица. Не знам само до кога вака, земаме бодови ама играта не е тоа тоа. Да не беше Војчек денеска расположен и да не ја изиграа Дибала и компанија акцијата за голот ко што ја изиграа, ќе изгубевме 100%.

Иначе според последните информации, Роналдо го напуштил стадионот пред да заврши утакмицава. Ако е вистина... :facepalm:

Кадарен или не кадарен да се справи со Роналдо, у секој случај браво за Сари за мудата што ги покажуе со негово ваѓање од игра (у случај да не станува збор за повреда). Очигледно е дека не е во форма, најслаба алка е у тимот задњиве неколку утакмици и оправдано го вади од игра + тимот подобро игра откако ќе го извади.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Алегри уште им освојува бодови на Јуве. :)
Практично ништо не играа. Еден индивидуален потег на Дибала и толку беше натпреварот. Којзнае колку вакви натпревари имаат добиено низ годините.
Милан од друга страна се распашана команда. Не е толку индивидуален квалитет или тренери во прашање, клубот им е во хаос, се гледа од километар. Секој си игра свој фудбал.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
ovoj benaser go gleam i sfakam zaso empoli ispadnaa, isto i krunic, a ovie kutrive so ovie transferi pravea ls ekipa. Ne mi e jasno kako e mozno protiv juve 90 min da go igra benaser, i zut imase tipot, i drvo bese, i ne im preostanuavse nisto drugo osven all in za napat, toj paketa go vadi, klasika pioli.

Juve so edna sansa za gol tepaa, standard zamenite ja resija, prekvalitetna klupa, koga vlagaat na umorna ekipa toa e toa, onoj romanjoli uste kreva race dur go prakaat po cigari, kakvo nezno pederce.:D

Nego sto e so ronaldo, znam povreden bese sve toa ok ama ne bese zadovolen so izmenava, si igra so ogan sari u slucaj pak negova odluka da e ova a ne na baranje na ronaldo, u nikoj slucaj ne e kadaren da se spravue so ronaldo i da mu glumi nekoj avtoritet.

p.s. onoj pom pom pjontek se izduva sto se izduva lani, godinava e na nivo na nestorovski.
Мене ми рекоја дека Бенасер е добар играч :unsure:
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Тоа е квалитет. Со еден потег решаваат натпревар. Милан ептен слабо годинава. Штета што сега не е тој Милан што беше порано.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Mozda realen ishod bi bil X ama Juve ima dosta kvalitet od klupa pa vo vakvi migovi na dekoncentracija mozhat da reshat utakmica.

Daleku podobra igra od so Dzampaolo ama koga gi nema bodovite toa e toa, moze da se teshime do zadutre deka ne sme daleku od top4 ama od kolo u kolo samo porazi zhnieme.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Оу је...:semolam:

Напаѓачот на Наполи, Дрис Мертенс, ќе го напушти клубот и ќе замине во Интер по крајот на сезоната, велат авторитетните „Газета Дело Спорт“ и „Кориере Дело Спорт“. Договорот на Белгиецот истекува во текот на летото и според информациите тој веќе постигнал договор да потпише со Интер на две години, добивајќи плата од 6 милиони евра по сезона.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако Јувентус и оваа година флопне во ЛШ мислам дека на нивните фанови брзо ќе им мине фасцинацијата од Роналдо. Очигледно е веќе дека типот го боли стојко за Јувентус и за клупските успеси. Го интересира само личниот успех и тоа по секоја цена тој да биде во центар на внимание. Таков играч што се става над екипата а нема придонесено кој знае што на никој не му треба па колку сака нека е добар...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Како да распадниш екипa во 10 чекори for dummies

Callejon should be China-bound, linking up with Marek Hamsik and Rafa Benitez at Dalian Yifang.

Mertens was expected to join the Spaniard in China, but La Gazzetta and Il Mattino both claim Inter are following his situation closely with a view to possibly making a move in January.

The Nerazzurri are short in attack following an injury to Alexis Sanchez, and the 32-year-old would command a valuation of 10m.

Winter exits seem likely for the pair, given their contracts expire at the end of the season and De Laurentiis has already warned that he will not match their renewal demands.

The newspaper also writes Elseid Hysaj, Faouzi Ghoulam and Allan - whose home was broken into – are considered among the ringleaders who sparked the mutiny and will be moved on next summer.

Finally, it is claimed Lorenzo Insigne and Kalidou Koulibaly may be sold if the Partenopei receive large-enough offers for the pair.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Ако Јувентус и оваа година флопне во ЛШ мислам дека на нивните фанови брзо ќе им мине фасцинацијата од Роналдо. Очигледно е веќе дека типот го боли стојко за Јувентус и за клупските успеси. Го интересира само личниот успех и тоа по секоја цена тој да биде во центар на внимание. Таков играч што се става над екипата а нема придонесено кој знае што на никој не му треба па колку сака нека е добар...
Последниве 2 натпревара Дибала и Даглас Коста постигнаа супер голови т.е. победија без Рони.
Штета што и Игуаин сношти не реализира.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.442
Прејако ќе биде ако Мертенс отиде во Интер да ги читаме коментарите на Цобе за дајвањето миџетско негово. :D
Nejkam da dojde, ama ako dojde jebiga, ko i za Konte ke mora da svitkam opaska i mesto nego zena mu ke ja pcujam. :D
Ne, shala na strana Mertens e dobar igrac, ne bi imal protiv ako doe na free transfer.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom