Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 април 2014
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.048

Што се дешавало? Нешто против претседателот некои се бунат?
Kako sto razbrav elmas na nekoj novinar rekol deka napoli seuste imat sansi da se orat za titulata deka seuste nisto ne e zavrseno. Taa izjava ja dal za vreme na karantinot na napoli koga im bilo zabraneto da zboruvat so novinari.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.299
Поени од реакции
1.829
Kako sto razbrav elmas na nekoj novinar rekol deka napoli seuste imat sansi da se orat za titulata deka seuste nisto ne e zavrseno. Taa izjava ja dal za vreme na karantinot na napoli koga im bilo zabraneto da zboruvat so novinari.
Јас би го казнил ама не пошто дал изјава, туку пошо е ненормален да се надева. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.687
Поени од реакции
11.598
President Aurelio De Laurentiis is reportedly trying to sue Napoli players for damages to the club’s image, docking half their salary

There are limits on how much a player’s salary can be docked – 25 per cent – but it’s reported Napoli are appealing to the authorities to make that up to 50 per cent.

They would also try to withhold image rights payments, claiming their ‘mutiny’ damaged the standing of the club on a national and international level.

Such a course of action could well mean going through the civil courts rather than the sporting justice system.

:facepalm: сам себи убио
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.024
Поени од реакции
11.324
А како почна цела фрка?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
6.486
Поени од реакции
5.814
Ете му шанса на Милан да се вратат во колосек викендов, на домашен терен против Наполи кои не знаат кај тераат цела сезона, играат ЛШ по два три дена плус ситуацијава со играчите и Де Лаурентис.
Милан покажаа знаци на живот под Пиоли иако ги загубија двата дуели со Лацио и Јуве.
Автоматски споено мислење:

:facepalm:
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.687
Поени од реакции
11.598
#Repost @italianfootballtv with @get_repost
・・・
Milan spent more than they sold, more than any other Serie A team over the past 3 seasons #juventus #seriea FB_IMG_1574263651115.jpg
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.048

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.687
Поени од реакции
11.598
Najgolemoto trosenje im bea tie 200mil koga go kupija top3 defanzivecot bonuci i ke atakuva na titula vo seria A.
И Бонучи испадна топ 3 од долу дури беше таму. Сезонава досега искина за нас.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.687
Поени од реакции
11.598
Juventus paid more in agent fees when they signed Emre Can (€15.8m) than what they did when they signed Cristiano Ronado (€11.8m) according to their annual financial report.
Едниот го платија 100м+ другиот 0 фала богу дека поќе ќе му дадат на агентите.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.384
Поени од реакции
4.329
Едниот го платија 100м+ другиот 0 фала богу дека поќе ќе му дадат на агентите.
Башка што е клучно да го почастиш агентот за тој да го убеди играчот не потпишува нов договор со клубот.
Кај Роналдо може да се каже дека и никаква улога немал агентот зашто нели самиот тој сакаше да го напушти Реал М.
 
На врв Bottom