Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Шшшшшш +20 :pipi:

Од Август само жалопојки читаме, доста беше... од идната недела спремајте ги тастатурите официјално да честитате титула :love:

images.jpeg

Никој освен самите вие не ви вреднуе титулите од 2006та наамо, си гл добивте епитетот и глеам максинално се трудите да го заслужите и сега :icon_lol:

Флора Талин, Динамо Загреб и Јуве. Домашно првенство фраери :icon_lol:


Свк час, што би рекол Дарко Панчев
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.891
Поени од реакции
1.186
Aбе со трет тим да излезевме пак ќе ги добиевме до толку се тиња, неможат Удинезе дома да го тепаат судијата им бил крив, ќе ваделе бодови во Торино, мало морген џаци. Кин или Кен или како веч му покажа на Пјонтек, Пјатек или како веч кој е газда :D. Шала на страна да се вадиш на судии а немаш победа на 4 последователни меча, екипата ти е во ранг со Џенова и Сампдорија, ама јбг ЛШ немаат играно богзнае од кога, и се надевам дека и со години и години нема да ја видат. Синдром на Наполи, ќе бркале скудето а неможат да ја победат дома Џенова со исклучен Стураро од 20 и некоја минута, е таа е конкуренцијата во Италија, ама секогаш е полесно со судиите да се вадиш. Ако ви е полесно на душичката верувајте си во што сакате, дај боже до крај победа да не видат па да ја гледаме некако Аталанта првпат во ЛШ.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Дај бе не се бламирајте со снимкава.

Снимкава почнува одкако е напраен фаулот, вратите на почеток и стисните пауза, видите ја руката на Бонучи или кој и да беше.
Прегледај го приврзокот 207380

Чист фаул, али ако ви е полесно на душата, ондак ок. Исто судел судијата.
Башка на онаков меч Манџукиќ и Бентакур да преживеат прво полувреме без картони нема да се деси у ниеден универзум, галаксија и димензија кај што се игра фудбал.

Али ок, терајте
Го има и ова на снимкава ја стаи само раката на него и овој падна како снајпер да го погодил.Корнер е не знам што очекувате има контакти само судијата треба да процени кој е стварно за фаул кој не е.Ова нема ни ф од фаул, апла се гледа дека намерно паѓа за да изнуди фаул у напад,што и му успеа.
Бидете малце реални,овој погоре па земал објаснува како Кин прави фаул у напад :facepalm:,уште некој друг да не праи фаул у напад?.Исто ко да земам сеа да го правдам недосудениот пенал на Милан,како не било за пенал,Сандро бил во пад,раката му била во природна положба или не знам што.Сите си признаа дека беше чист пенал,како што ова беше чист гол на Кин.

Ако вас ви е полесно да си изигравате жртви на системот и сите вакви судуски грешки у ваша корист да ги оправдувате и да не ги гледате,а за сите други да плачете,океј терајте си.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.451
Поени од реакции
4.555
Aбе со трет тим да излезевме пак ќе ги добиевме до толку се тиња, неможат Удинезе дома да го тепаат судијата им бил крив, ќе ваделе бодови во Торино, мало морген џаци. Кин или Кен или како веч му покажа на Пјонтек, Пјатек или како веч кој е газда :D. Шала на страна да се вадиш на судии а немаш победа на 4 последователни меча, екипата ти е во ранг со Џенова и Сампдорија, ама јбг ЛШ немаат играно богзнае од кога, и се надевам дека и со години и години нема да ја видат. Синдром на Наполи, ќе бркале скудето а неможат да ја победат дома Џенова со исклучен Стураро од 20 и некоја минута, е таа е конкуренцијата во Италија, ама секогаш е полесно со судиите да се вадиш. Ако ви е полесно на душичката верувајте си во што сакате, дај боже до крај победа да не видат па да ја гледаме некако Аталанта првпат во ЛШ.
И јас се надевам со години и години да не видат трофеј во ЛШ мафијашите, не Роналдо, свети Роналдо да го имаат во тим.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Пак ќе ви кажам не ја разбирате целата ситуација околу Италија, не е само плати им на судиите и они ќе судат во полза на Јувентус. Луѓе цела Италија е во рацете на најбогатата фамилија во Европа, умреа деновите кога Берлускони и Морати беа некој и нешто во Италија.

Некој ќе каже дека Брлу и Морати се повлекоа туку така пошто глупи биле не знаеле како се води тим а двајцата со мултимилијардерски компании плус едниот водел цела држава. Се повлекоа милом а не со силом. Јувентус ќе освојува до кога сакаат и на било кој начин и сите тука ќе се тешите дека се прејаки, а ситуацијата е обратна едноставно после калчополи земаа се во свои раце и сега ќе се светат. Од тешка па се до прехрамбена идустрија е во рацете на Ањели.

Ќе се смени некогаш тоа но кога ќе им ослабе моќта а сите знаеме дека времињата се менуваат. Само затоа нема фудбал во Италија дека е чиста ебена политика...
Ањели го смена името на МК
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
1.078
Kakvi penali dobija Bologna vecer stvarno da se zaprasa covek dali e normalno ova sto se slucuva.. So cetvorica sudii,so milion kameri,so VAR tehnologija koja ti ovozmozuva da ja preanaliziras situacijata.. Eve da ne bideme subjektivni ne se raboti za juve,milan,inter,roma se raboti za faking bologna i kievo samo poglednete gi penalite od vecerva... da mu se odmili na covek da glea i fudbal i sve... Isto i lazio dobi mnogu diskutabilen penal kolovo.. Ne sakam da veruvam deka e mestena situacijava,deka nekoi klubovi se guraat na grb na drugi,ne e problemot VAR tehnologijata tuku onie koi ja interpretiraat..
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Kakvi penali dobija Bologna vecer stvarno da se zaprasa covek dali e normalno ova sto se slucuva.. So cetvorica sudii,so milion kameri,so VAR tehnologija koja ti ovozmozuva da ja preanaliziras situacijata.. Eve da ne bideme subjektivni ne se raboti za juve,milan,inter,roma se raboti za faking bologna i kievo samo poglednete gi penalite od vecerva... da mu se odmili na covek da glea i fudbal i sve... Isto i lazio dobi mnogu diskutabilen penal kolovo.. Ne sakam da veruvam deka e mestena situacijava,deka nekoi klubovi se guraat na grb na drugi,ne e problemot VAR tehnologijata tuku onie koi ja interpretiraat..
Болоња мора да се спаси..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Kakvi penali dobija Bologna vecer stvarno da se zaprasa covek dali e normalno ova sto se slucuva.. So cetvorica sudii,so milion kameri,so VAR tehnologija koja ti ovozmozuva da ja preanaliziras situacijata.. Eve da ne bideme subjektivni ne se raboti za juve,milan,inter,roma se raboti za faking bologna i kievo samo poglednete gi penalite od vecerva... da mu se odmili na covek da glea i fudbal i sve... Isto i lazio dobi mnogu diskutabilen penal kolovo.. Ne sakam da veruvam deka e mestena situacijava,deka nekoi klubovi se guraat na grb na drugi,ne e problemot VAR tehnologijata tuku onie koi ja interpretiraat..
Ги имав товарено за сите пари Болоња аплата беше дека ќе победат плус Киево е отпаднат веќе. . Лацио за она лани судиите 9 кола шо ги ебаваја мислам за секоја судиска помош треба да се ќути...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
Montela nov trener na fiorentina, moze i najdobro se pokaza tamu, taman sredina za nego i negovite momentalni kvaliteti.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom