Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.978
Поени од реакции
6.135
Urko dete od centar, zamara za Rabotnicki cel zivot, zemal postira pesna od Mzt, hk pu.
@Чекич
Иначе омилена му е нека знае Јадранот, срам од центарец. Иако го разбирам со таква навивачка група и таков клуб ништо чудно за Царев Двор да почне навива.
Урко Маци Гробар, ...huehuhuehuhhehehfeeleаијњелкафдрерхехе
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.570
Поени од реакции
81.082
Незнам дали се сериозни, или само тролаат овие од Офф Нет :icon_lol:

20190410_163132.png
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Екипо, работам за една странска веб страна и им текна да бираме најдобар играч на секоја позиција во топ 5 лигите. Мене ми се падна Серија А, па сега треба да номинирам по 5 играчи и демек читателите да гласаат.

И ај за напаѓачи, крила и АМ играчи е лесно, по статистика ќе ги одберам, ама сакав да ве прашам дали некој голман, штопер, лев/десен бек или играч од средина импесионирал посебно, па мора да се најде на листите? :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.353
Поени од реакции
25.030
Екипо, работам за една странска веб страна и им текна да бираме најдобар играч на секоја позиција во топ 5 лигите. Мене ми се падна Серија А, па сега треба да номинирам по 5 играчи и демек читателите да гласаат.

И ај за напаѓачи, крила и АМ играчи е лесно, по статистика ќе ги одберам, ама сакав да ве прашам дали некој голман, штопер, лев/десен бек или играч од средина импесионирал посебно, па мора да се најде на листите? :D
Од голмани, од она што го имам видено сезонава особено ми е јако голманчето на Џенова, Андреи Раду. Ако не се лажам, тој е играч од Интер на позајмица во Џенова. Топ си брани дечкото, ептен е луд. Е сега, не знам каква му е статистиката на одбрани и слично. :D Друго од голмани нормално Донарума и Хандановиќ, па дури и Стракоша, пошо џвака мастика додека брани и го боли пајпата.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Екипо, работам за една странска веб страна и им текна да бираме најдобар играч на секоја позиција во топ 5 лигите. Мене ми се падна Серија А, па сега треба да номинирам по 5 играчи и демек читателите да гласаат.

И ај за напаѓачи, крила и АМ играчи е лесно, по статистика ќе ги одберам, ама сакав да ве прашам дали некој голман, штопер, лев/десен бек или играч од средина импесионирал посебно, па мора да се најде на листите? :D
skrinijar
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Екипо, работам за една странска веб страна и им текна да бираме најдобар играч на секоја позиција во топ 5 лигите. Мене ми се падна Серија А, па сега треба да номинирам по 5 играчи и демек читателите да гласаат.

И ај за напаѓачи, крила и АМ играчи е лесно, по статистика ќе ги одберам, ама сакав да ве прашам дали некој голман, штопер, лев/десен бек или играч од средина импесионирал посебно, па мора да се најде на листите? :D
Шкрињар i Ханданович
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
hhhhhhhh

За ова со МекТоминеј не ми се ни збори, очигледно е дека немаш пост од мене прочитано на форумов.
Не ми префрлај мене за МекТоминеј, ти читам мислења јас, немој да си буљаш :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Екипо, работам за една странска веб страна и им текна да бираме најдобар играч на секоја позиција во топ 5 лигите. Мене ми се падна Серија А, па сега треба да номинирам по 5 играчи и демек читателите да гласаат.

И ај за напаѓачи, крила и АМ играчи е лесно, по статистика ќе ги одберам, ама сакав да ве прашам дали некој голман, штопер, лев/десен бек или играч од средина импесионирал посебно, па мора да се најде на листите? :D
Томе Пачовски и Дино Раџа ;)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom