Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Ја гледавте утакмицата или онака од памет пишите?

Што не му ставивте 1000 евра па да се офајдите ако бевте толку сигурни?
Јас 100евра ставив, толку имав ситно:cool:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ја гледавте утакмицата или онака од памет пишите?

Што не му ставивте 1000 евра па да се офајдите ако бевте толку сигурни?
А ако не игра некој кладиона и пак каже истото, се важи?
Или само оние што направиле 1000 ЕУР можат да кажат дека биле сигурни?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Ја гледавте утакмицата или онака од памет пишите?

Што не му ставивте 1000 евра па да се офајдите ако бевте толку сигурни?
Nema brat kuce zashto da me kasne, ane pak 1000 evra da stavam.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
do 2ri septemvri ke trae transfer letoto vo italija, ja povlekle onaa odluka koja mislam samo lani vazese, so startot na sezonata da zavrsi transfer letoto.
kolku sto e dobro tolku e i loso, vaka mesec dena kratea od spekulacii i zamaranje so toa, sea do 2ri pak ke se poti i umara so transferi.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Гасперсон нов тренер на Рома најверојатно.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.916
do 2ri septemvri ke trae transfer letoto vo italija, ja povlekle onaa odluka koja mislam samo lani vazese, so startot na sezonata da zavrsi transfer letoto.
kolku sto e dobro tolku e i loso, vaka mesec dena kratea od spekulacii i zamaranje so toa, sea do 2ri pak ke se poti i umara so transferi.
Ништо нема добро во ова. Ова е добро за тие што можат да ги решат главните засилувања брзо и да прикупат нешто до крајот...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.589
Поени од реакции
3.299
Тешки морони ја држат лигата, затоа и не можат да пркнат.
Марота у минатото кажа дека зошто е добро е да се скрати трансфер пазарот и убаво го образложи тоа и реално му држеше вода, плус и тоа лигата да се скрати на 18 екипи, што поради кратење трошоци, не потребно трошење на играчите односно повеќе одмор и спремање на екипите за настап во Европа, а и поради квалитет пошо 2та клуба од позади стално се со квалитет за втора лига, но не и за прва.

Али што да очекуваш од лигаши кои го ставија Тавекијо за претседател на 80 год, а овој па го стаи дедо му Вентура за селектор:facepalm:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Гасперсон нов тренер на Рома најверојатно.
Еве му шанса за redemption со неговиот Барса-фудбал, да се исправи неправдата што му ја нанесе Интер. :)
Аталанта до сега прелажа еден куп тимови со своите играчи, да видиме дали ќе го направи истото и со тренерот.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Еве му шанса за redemption со неговиот Барса-фудбал, да се исправи неправдата што му ја нанесе Интер. :)
Аталанта до сега прелажа еден куп тимови со своите играчи, да видиме дали ќе го направи истото и со тренерот.

Барем сега у Рома ќе идат не у Милан и Интер, Гаљардини, Кеси и компанија
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Смотан, место да си игра ЛШ со Аталанта, тој у Рома ќе оди.. чекор на назад и за Рома и за него на некој начин
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Смотан, место да си игра ЛШ со Аталанта, тој у Рома ќе оди.. чекор на назад и за Рома и за него на некој начин
Ај да погледнеме на другата страна на паричката? Колку му беше плата у Ата, а колку ќе му е у Рома? Само прашувам , не знам.. но предпоставувам тродупло, чим жртвува да игра ЛШ.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Смотан, место да си игра ЛШ со Аталанта, тој у Рома ќе оди.. чекор на назад и за Рома и за него на некој начин
Ne se slozuvam so tebe. I sto ako igra so atalanta vo ls, koga na leto kje gi prodadat pobitnite igraci i kje bidat topovsko meso, a vaka kje si odi na visoka noga.

A i mislam deka kje bidat dobar `par` so roma. Ama prvo da vidime sto kje se sluci ovie dve kola, mozebi roma kje idi ls, a atalanta ne, se e mozno.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ај да погледнеме на другата страна на паричката? Колку му беше плата у Ата, а колку ќе му е у Рома? Само прашувам , не знам.. но предпоставувам тродупло, чим жртвува да игра ЛШ.

У Рома ќе земал според информацииве 2.6 мил плус бонуси, колку зема сега незнам
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
На подолг рок секако дека Рома му е подобра опција пошо така и гледаат тренерите па и играчите. Предизвик ќе му биде да остане подолго време во Рома, да промени нешто во Рома, да напредне тимот и секако како тренер на тој клуб поголеми шанси да му оставарат желби за засилувања, повеќе пари и за нови играчи башка секако и лично платата што ќе ја зема ќе му биде повисока што е нормално зашто оди во поголем клуб каде што ќе има и поголем притисок.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom