Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се заебаа што го дадоа овој Заниоло за 4-5 мил. Има надеж во него и вакви младинци се праќаат на позајмица никако продажба. Рома ќе извлече убава пара и од него. :D


Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Има осет гомното Мончи за вакви играчи, знаев дека се преебавме со него ама што е тука е, нема назад. До душа можда најдоброто се деси за него, зашо да останеше кај нас ќе изиграше точно пола минута, во 1/8 финалето од купот против Пергокрема каде ќе влезеше во 94 минута за да задржиме водство од 1-0. Ваљда ќе се развие во добар играч, се гледа дека има страшен потенцијал.

Него на овој Роки сестрата у сред пичка јас да му ја ебам, гомно одвратно ментално, каква контра ни скрати во 92 минута леле мајко... Не можам фацата психопатска да му ја гледам, убедливо најглупиот судија во историјата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Да не заборавам, не му даде црвен на Кристанте за ова. :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Да не заборавам, не му даде црвен на Кристанте за ова. :)
Не ти е срам сериозно? Гледам го пцуеш Роки некоја страна поназад, сега ми плачеш со она ироничнито смајли демек еве во друга ситуација и не оштети?!

Да се случеше од спротивната страна некни она на Фиорентина-Јувентус што Орсато не го свирна пенал трета светска војна ќе кренавте, Александар веќе сигурно ќе му одземеше на Јувентус 2 или 3 бода од онаа фиктивната табела што постои само во неговата глава и според која Јувентус имал 15 поени + секоја сезона.

Не дај боже ваков пенал како што не свирна за Рома да не свират за противник на Јуве :pos:

Страшна работа е како ги релативизирате работите, бетер сте од нашите политичари. Роки направи очајна грешка заедно со неговиот пријател од ВАР собата некни за недосудениот пенал за Рома во клучен момент (што би рекол Александар :) ) и после тоа нормално му ја компромитира целата утакмица. За оваа ситуација конкретно ја видов додека траеше преносот и јас мислам дека беше за црвен картон, ама не ми глумете жртви ви се молам. Срамота е.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Не ти е срам сериозно? Гледам го пцуеш Роки некоја страна поназад, сега ми плачеш со она ироничнито смајли демек еве во друга ситуација и не оштети?!

Да се случеше од спротивната страна некни она на Фиорентина-Јувентус што Орсато не го свирна пенал трета светска војна ќе кренавте, Александар веќе сигурно ќе му одземеше на Јувентус 2 или 3 бода од онаа фиктивната табела што постои само во неговата глава и според која Јувентус имал 15 поени + секоја сезона.

Не дај боже ваков пенал како што не свирна за Рома да не свират за противник на Јуве :pos:

Страшна работа е како ги релативизирате работите, бетер сте од нашите политичари. Роки направи очајна грешка заедно со неговиот пријател од ВАР собата некни за недосудениот пенал за Рома во клучен момент (што би рекол Александар :) ) и после тоа нормално му ја компромитира целата утакмица. За оваа ситуација конкретно ја видов додека траеше преносот и јас мислам дека беше за црвен картон, ама не ми глумете жртви ви се молам. Срамота е.
Срам? Од што? Ај ако не да се израдувам што не досуди црвен при ВАР и при се. Јас не реков дека Роки е крив што не тепаше Интер него го окривив за судењето кое општо беше лошо на цел меч. Највеќе ме изнервира што ни скина контра у 92 минута кога свирна фаул над Нзонзи а врска немаше.

А за пеналот на Рома ќе одам со твој жаргон малце, можеби судијата процени дека немаше доволно основа за пенал според правилата и имало мал контакт и премлак пад. ;)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Kaj у ваша корист судеше, па уште се буни за контра што им скинале у 92 минута :popce:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
rabotata e sto ne svirna nesto i taa negova odluka bese u nasa korist. Aj prekini ziti sve.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Па вика у наша корист судел, ваљда мисли на цел меч. Не гледам што Роки свиреше во наша корист освен ете таа ситуација со пеналот. Секад не сечело тоа копиле, све да му ебам.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
pa toa so zaniolo bese na 0-0, smesta sledniot napad dadoa gol inter. Jebiga, tuka ja usra roki i neame pravo stvarno sea za sudii da se bunime, tipot ne ni otide da glea se naprai naudren.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom