Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.060
Поени од реакции
17.762
Помогнаа кога требаше.Сеа на +7 сигурно дека ќе наместат и Наполи нешто.И да не местат мотивот е друг.Друго ќе беше да не местеше Јуве претходно и да беше +1
Така е Наполи виде дека не може да освои поради судиите и одма се фати за местење :icon_lol:

Фиорентина и Торино бе, оние кои требаше од теренот да им се тргнат им пресудија на крајот :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.977
Поени од реакции
84.453
Чистито титула на Јуве.

Капа долу за СПАЛ.

Мајкоебачи се :cuc:

Ваљда ќе обезбедат опстаок ради надреалниов втор дел од сезоната :cuc:[DOUBLEPOST=1525619043][/DOUBLEPOST]Иначе според резултатите од последните 10 кола СПАЛ се 9ти, веднаш за Наполи.

Ете зошто Наполи нема да се шампиони а СПАЛ ќе игра Серија А и догодина.[DOUBLEPOST=1525619075][/DOUBLEPOST]Исто кога веќе ги фалам СПАЛ..

Во последните 10 меча само три екипи имаат по еден пораз: Јуве, Лацио....и СПАЛ :cuc:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Наместено е скудетово бе,не треба да им го рачунаат.Ањели наместил Наполи да кикснат и против Фиорентина и против Торино.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Која мизерија се екипите од 16-20 место...
Пет екипи се борат за опстанок, а покрај Верона и Беневенто уште три може да ја напуштат Серија А.
Први се Удинезе кои највеќе заслужуваат да испаднат, а со нив и Каљари и Киево. Па Спал и Кротоне имат поголема желба за опстанок.
Kaljari imaat najtezok raspored.. posle toa udineze.. eden od niv mislam ke ispadne ..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.743
Поени од реакции
82.881

:vozbud::vozbud:МЕСТЕНТУС:vozbud::vozbud: Ај од Септември почнуваме од Серија Д :LOL:


BTW Киево:cuc:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Не очекував некој од тие по сериозните членови да се спушти на вакво мизерно ниво.Ова со она од Ругани го споредува.Стварно бе синка исто ти е ова или за инает да се зборува?
Јас не знам каде гледате вие сериозни членови кои навиват за Јувентус? Се тоа е дно, од првиот до последниот.

Како беше правилото за пенал, црвен и за плачење по форуми?

Нека остане и на ова страница видеото, да видат сите на што дроги сте во последно време.
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
[DOUBLEPOST=1525620726][/DOUBLEPOST]
Кога тогаш ќе се сврти политиката.Па тогаш ќе видиме дали судиите правеле намерни или ненамерни грешки.Би се чуствувал идиот доколку тимот што навивам го туркаат со сила а јас ги бранам правејќи се со сила будала.
Еден другар мој Јувенташ до коска, преска ми вика би дал 10 скудета за едно ЛШ :pos:, замислете до кај сте стигнале, а пошто знам дека сите фанови на јуветус се дно од луѓе, со ист таков менталитет, гарант и ти така би рекол само ти е срам вака јавно да си го кажеш.:P

Јас барем знам како е чуството да се освои се што може да се освои во една иста сезона, но ти никогаш нема да го дочекаш тој момент. Ќе умреш и никогаш нема да ти се исполни тој сон, тебе и на сите дно од луѓе во светот кој навиват за јуве. :D

ЛШ е, и ќе ви биде карма за сите украдени скудета во Италија, и затоа никогаш нема да го освоите. :icon_lol:
zaso se druzis so klosari?

:sekc:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јас не знам каде гледате вие сериозни членови кои навиват за Јувентус? Се тоа е дно, од првиот до последниот.



Нека остане и на ова страница видеото, да видат сите на што дроги сте во последно време.
А оваа нека седи на секоја страна седум години наназад.


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Kaljari imaat najtezok raspored.. posle toa udineze.. eden od niv mislam ke ispadne ..
Кротоне и Каљари имаат најтежок распоред, а Удинезе и Киево имаат најлесен распоред. Спал може да земат најмалку 2 бода до крај.

Неизвесно до крај за борба за опстанок, ле и лш.

Untitled.jpg
Untitled1.jpg
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Секој се фали со тоа шо го доби сезонава!
Секако, освен што го добивте курот(купот) од судиите сезонава, можете да се фалите уште со освојување на ЛШ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom