Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.786
Поени од реакции
44.217
@tancredipalmeri
Allegedly red card to Juventus was not given tonight cause wasn’t working the audio communication between referee and Var.

:pos:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Среќа тогаш за Болоња, иначе ќе најдеше Ирати и влакно у пеналот, па ни тој немаше да им го даде. :icon_lol:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.859
Поени од реакции
2.723
Еден другар мој Јувенташ до коска, преска ми вика би дал 10 скудета за едно ЛШ :pos:, замислете до кај сте стигнале, а пошто знам дека сите фанови на јуветус се дно од луѓе, со ист таков менталитет, гарант и ти така би рекол само ти е срам вака јавно да си го кажеш.:P

Јас барем знам како е чуството да се освои се што може да се освои во една иста сезона, но ти никогаш нема да го дочекаш тој момент. Ќе умреш и никогаш нема да ти се исполни тој сон, тебе и на сите дно од луѓе во светот кој навиват за јуве. :D

ЛШ е, и ќе ви биде карма за сите украдени скудета во Италија, и затоа никогаш нема да го освоите. :icon_lol:
Затоа интерашите са господа људи. Доктори на науки, познати инжењери и иноватори. Прекини јебано да плачеш и генерализираш, ко дете мало си. Ривалство е ривалството, разбирам гнев и мрсење муда ама твоево е ептен дно. ЛШ е најважно и има највише пари, така да не згрешил другар ти. Пострашно е што ти би дал све за скудето.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.945
Поени од реакции
112.105
@tancredipalmeri
Allegedly red card to Juventus was not given tonight cause wasn’t working the audio communication between referee and Var.

:pos:
Каква комедија, па ако не работи треба да оди сам да провери, едноставно е... Срамно еј, да му се згади на човек и фудбал и се.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.332
Поени од реакции
86.446
@tancredipalmeri
Allegedly red card to Juventus was not given tonight cause wasn’t working the audio communication between referee and Var.

:pos:
Па да, се виде дека нешто не е во ред, буквално 5 минути чекаше судијава да му јават за што го бараат луѓево од ВАР. На крај под притисок од долгиот застој на играта, направи нешто гримаса у стилот "Шо ве ебам, пенал е". Среќа наша :icon_mrgr:

Еден другар мој Јувенташ до коска, преска ми вика би дал 10 скудета за едно ЛШ :pos:, замислете до кај сте стигнале, а пошто знам дека сите фанови на јуветус се дно од луѓе, со ист таков менталитет, гарант и ти така би рекол само ти е срам вака јавно да си го кажеш.:P

Јас барем знам како е чуството да се освои се што може да се освои во една иста сезона, но ти никогаш нема да го дочекаш тој момент. Ќе умреш и никогаш нема да ти се исполни тој сон, тебе и на сите дно од луѓе во светот кој навиват за јуве. :D

ЛШ е, и ќе ви биде карма за сите украдени скудета во Италија, и затоа никогаш нема да го освоите. :icon_lol:
Дарко Уфо за сиромашни...:toe:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.139
Поени од реакции
18.108
Normalno koga e Juventus vo prasanje pravilata se razlicni :) Poso Kulibali prosloto kolo imase namera da faulira :)
Пошто минатата недела против Наполи свирнаа пенал... или слободен удар беше ? :unsure:

Жолт+пенал или црвен+слободен удар. Тоа се комбинациите според новите правила за ненамерен прекршок како последен играч во одбраната. Ако ти текнува убаво на Кулибали првично му беше доделен жолт картон и пенал за Фиорентина, ама откако Мацолени доби насока од ВАР, дека фаулот почнува надвор од шеснаесетникот, тогаш ја ревидираше одлуката. Да си беше внатре ќе останеше жолт картон само.

А се примети дека ВАР не функционираше за време на тој дел од мечот, имаше пречки во комуникацијата. Сепак мислам дека оној и онака многу мек контакт од Ругани не можеше да биде казнет построго.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Пошто минатата недела против Наполи свирнаа пенал... или слободен удар беше ? :unsure:

Жолт+пенал или црвен+слободен удар. Тоа се комбинациите според новите правила за ненамерен прекршок како последен играч во одбраната. Ако ти текнува убаво на Кулибали првично му беше доделен жолт картон и пенал за Фиорентина, ама откако Мацолени доби насока од ВАР, дека фаулот почнува надвор од шеснаесетникот, тогаш ја ревидираше одлуката. Да си беше внатре ќе останеше жолт картон само.

А се примети дека ВАР не функционираше за време на тој дел од мечот, имаше пречки во комуникацијата. Сепак мислам дека оној и онака многу мек контакт од Ругани не можеше да биде казнет построго.
Бреј, сите правила ги научивте од мака. :D
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.747
Поени од реакции
6.372
Кој што сака нека каже местачи се Јувентус и секогаш ќе си останат. Не дека ради судии ќе освојат сезонава и прошливе, најдобри се реално али секад биле подпомогнати од судии, секад. Исто како Барселона што беа 10 години у ЛШ помагани од судии милион срамни одлуки у нивна корист. НБА иста приказна таму дури и судиите јавно си признаа. У Италија не смеат мафија не простува така лесно :icon_lol:.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.945
Поени од реакции
112.105
Пошто минатата недела против Наполи свирнаа пенал... или слободен удар беше ? :unsure:

Жолт+пенал или црвен+слободен удар. Тоа се комбинациите според новите правила за ненамерен прекршок како последен играч во одбраната. Ако ти текнува убаво на Кулибали првично му беше доделен жолт картон и пенал за Фиорентина, ама откако Мацолени доби насока од ВАР, дека фаулот почнува надвор од шеснаесетникот, тогаш ја ревидираше одлуката. Да си беше внатре ќе останеше жолт картон само.

А се примети дека ВАР не функционираше за време на тој дел од мечот, имаше пречки во комуникацијата. Сепак мислам дека оној и онака многу мек контакт од Ругани не можеше да биде казнет построго.
Пошо следиш доста работи поврзани со ВАР, кажи ми дали за ситуацијава што ќе ја постирам подоле се гледа ВАР?
https://www.facebook.com/inter.eterno.amore.69/videos/1919879458044345/?t=12
Значи прашувам не е провокација.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.139
Поени од реакции
18.108
Пошо следиш доста работи поврзани со ВАР, кажи ми дали за ситуацијава што ќе ја постирам подоле се гледа ВАР?
https://www.facebook.com/inter.eterno.amore.69/videos/1919879458044345/?t=12
Значи прашувам не е провокација.
Да се гледа. Ако на судијата тоа му биде сугерирано како сериозна грешка.

Сезонава сепак не обраќаа внимание на ваквите работи многу. Ќе те упатам да го погледнеш третиот гол на Сампдорија-Јувентус(во првиот дел, 3-2 заврши за Сампдорија), какво влечење над Кедира имаше.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Која мизерија се екипите од 16-20 место...
Пет екипи се борат за опстанок, а покрај Верона и Беневенто уште три може да ја напуштат Серија А.
Први се Удинезе кои највеќе заслужуваат да испаднат, а со нив и Каљари и Киево. Па Спал и Кротоне имат поголема желба за опстанок.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.054
Поени од реакции
6.380
Како беше правилото за пенал, црвен и за плачење по форуми?

ako toa e penal togas odbranbenite igraci od juventus na celo so kielini vakvi prekrsoci imat napraveno miljarda pa toa se miljarda penali nesudeni za protivnickite ekipi.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom