Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Секако, освен што го добивте курот(купот) од судиите сезонава, можете да се фалите уште со освојување на ЛШ.
Не секој може да се фали со триплете од пред 8 години.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.435
Поени од реакции
3.693
Не секој може да се фали со триплете од пред 8 години.
Факт, се бројат на прсти кој се може да се пофали со тоа.

Инаку некој неможе ни пред 8години, ни пред 4322132години постоење да се пофали со тоа.

Единствено што може да се пофалите е тоа дека сте играле Сериа Б(за наместени скудета), и дека пак се вративте на стариот занает да крадете титули, се додека пак не се вратите таму каде што припаѓате.
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
422
Поени од реакции
141
Внук ми се радува кога ќе му го наместат парето на Василица.
Судено му е да навива за Јуве кога ќе порасне.
Пријателски совет: добар дел од навивачиве на интер да прекинат со следење на Серија А, заради своето ментално здравје!
Најзасегнатите во првенството, како Сари подолу, признаваат дека не му се дораснати на овој Јуве. Само на fif и на овој форум интерашите и нивните делузии пуштени на најјако!

Maurizio Sarri believes Napoli “are simply not equipped to compete with Juventus” and admits “if the club can’t keep six or seven players, then the era is over.”......
...............
...............
“Aside from being disappointed we were unable to make these fans happy all the way to the end, we must be clear-headed and analyse the facts. Napoli are in certain ways simply not equipped to compete with Juventus."
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.108
Поени од реакции
11.139
Синче,не велам дека Интер е појак од Јуве.Не велам дека НАС ни ја крадите титулата.
Велам само дека судиите свират во ваша полза.А сигурно тоа не го прават за лепе очи,туку се платени за тоа или добиваат некакви наредби од ''горе''.
И сигурно нема да признаете,јасно ми е тоа.Вие дури и кога бевте фатени и клоцнати во Сериа Б,правевте муабети дека сте чисти и е местенка против вас.
Факт е дека вие сте единствен клуб од поголемиве кој што е фатен дека местел и крадел титули.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Досадни сте, исто и вие јувентини што паѓате на најниски муабети (100 страни еден ист дебилски муабет се врти)
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
422
Поени од реакции
141
..... дури и кога бевте фатени и клоцнати во Сериа Б,правевте муабети дека сте чисти и е местенка против вас.
Факт е дека вие сте единствен клуб од поголемиве кој што е фатен дека местел и крадел титули.
А ти синко си прочитал нешто поозбилно во врска со калчополи освен форумски рекла казала муабети? Ги знајш конечните пресуди од врховен суд за сите судии обвинети во случаите? Ја знајш конечната пресуда за Јувентус во случајот?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.108
Поени од реакции
11.139
А ти синко си прочитал нешто поозбилно во врска со калчополи освен форумски рекла казала муабети? Ги знајш конечните пресуди од врховен суд за сите судии обвинети во случаите? Ја знајш конечната пресуда за Јувентус во случајот?
Синко малце ум да имаш ќе знаеш да пресметаш 2 + 2.И од монструм не лежат овие па незначи дека не се виновни.Биди ми поздравен и радувај се.
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
422
Поени од реакции
141
Синко малце ум да имаш ќе знаеш да пресметаш 2 + 2.И од монструм не лежат овие па незначи дека не се виновни.Биди ми поздравен и радувај се.
Ако имаш три чисти ќе го прочиташ текстов, напишан од новинар на Милан, и белки ќе разбериш нешто за да не се брукаш кога некој ќе проба да води озбилен муабет!

http://www.milanobsession.com/2014/07/calcios-greatest-shame.html?m=1
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.108
Поени од реакции
11.139
Ќе ти најдам и текстови дека местите моментално.И вистина ќе биде тоа?Нема што да се брукам море,КАЗНЕТИ БЕВТЕ ЗА МЕСТЕЊЕ УТАКМИЦИ.Срам за сериа А,и уште ми се објаснуваш.Цел фудбалски свет гледа дека судиите ве помагаат.Неутрални фанови од клубови од други лиги идат и ви кажуваат дека е очигледно дека за вас се свири,ти линкови ми праќаш.
За миантото срамота е да се објаснуваме.Отвори сам гледај хајлајтси и спорни моменти од Јуве па дојди врати се ако имаш лице да се објаснуваш.
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
422
Поени од реакции
141
Фала шо ми ја потврди теоријата дека непоправливо, ментално ве поремети Јувентус!
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
па зш гледате ако е местено ? :coffee: еве рецимо од наредната сезона не гледајте сериа а
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom