Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Според мене годинава Интер ќе е заебан мн, тим и за мене делува како комплетен. Ако Далберт (?) и Кансело се покажат како што се оечкува искрено поќе страв ми е од нив него Милан. Плус Спалети е стабилен тренер и паметен не ни сака големи промени како што гледам. Мислам дека Интер доста ќе изненади... Плус играчите се веќе неколку сезони заедно а Валеро и те како ќе им се најди ако некои се смееја на трансферот.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
У реду е цивилизацијо од Подмоље.

Не е ни чудно што си толку фудбалски глуп и неписмен чим whoscored ти се репер за квалитет и статистика.

Остај англискиот, поднаучи македонски малце. хехе hhhhh
Ај покажи писменост и кажи кој е добар сајт за статистика.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.419
Поени од реакции
7.757
Проблемот во интер низ годиниве и во континуитет е одбраната (ОСОБЕНО бекојте) и дефанзивната средина.
Се убаво и фино, се подјачаа, донесоа нов тренер вака така.Делуваат доста посериозно и поамбициозно од било кога последниве 5 години. Никој не го спори тоа, се глеа.
Но, муабетот е што, они едноставно МОРАШЕ да го решат бековското прашање МНОГУ МНОГУ порано летово.
Сеа, нормално, никогаш не се знае... може тие што ќе ги купат на 30ти ќе се погодат највеќе...
Али интер мења цела одбрана при крај на трансфер пазар, за разлика од Милан (да речеме), немаат ...нема ни да имаат светска класа дефанзивец ко Бонучи... И искрено, тука ја гледам предноста на милан во однос на интер...
Милан доста рано и прилично квалитетно си го средија прашањето со одбраната, што се вика првите трансфери им беа од одбрана... и тимот го градат околу дефанзивата...
Заебано е во Италија за нови дефанзивци дојдени од страна, бидејќи колку и да еволуираше играва, сепак се глеа и се познава таа специфичност во дефанзивната игра во лигата.

А тоа колку Бонучи нема да има импакт... само тежок непознавач на фудбалот и хејтер може да го каже.
Прво, Милан одамна немал КАПИТЕНИШТЕ, лидер, стуб у тимот...
Второ, свесни ли сте вие какви СМЕШНИ голови примаа и какви СМЕШНИ дефанзивци имаше милан изминатиов период бе? Колку утакмици не коштаа киксовите на Запата, Мексес, Гомез,Алекс и мал милион идиоти? Какви имбецилни играчи имавме... ееееееееееј нема да има импакт... што све нема да прочиташ....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Аман бе веќе со Бонучи... Мудата кокоси ми станаа.. Знаеме дека е прејак Бонучи, и вие миланисти престанете со дудлањето и овие моиве нека престанат да го ругаат или потценуваат Бонинаторот.. Сезонава ќе биде прекрасна, ќе се врати жарот и натпреварувачкиот дух, ќе има борба за титула, искрено вака не се знае уште е почеток ама 5 екипи ќе се борат за титулата.. Се враќа шмекот на лигава и јас мислам дека сезонава нималку Јуве нема да се прошета до титулата туку ќе треба газот да го испотат до максимум.. Нема да биде страшно доколку Јуве не ја освои титулата, па побогу сите фаворити се засилија со екстра играчи, само комплексаши тоа го негирааат.. Мое мислење е дека Рома би испаднала од таа трка, Јуве - Наполи - Интер - Милан ... Интер има предност пред Наполи и Милан бидејќи не играат во Европа, Јуве искрено сеуште е поквалитетен од останативе али на многу фронтови игра (ќе видиме како ќе ги скоцка играчите Макс), Милан цела постава ја смени со квалитетни играчи и една ѕвезда (да, алудирам на Бонучи) додека пак Наполи играат шмекерски фудбал и ќе видиме до кај ќе гураат, имаат солидно тимче кое што е воиграно.. Рома некако ми изгледа послаба од сите овие погоре споменати, не знам, може грешам душа, сепак до полусезона ќе видиме како ќе се одвиваат настаните.. Ова е само мое предвидување, нормално дека не мора така да значи, само мој поглед во однос на калчомеркатото и тако даље..
 
P

PewDiePie

Гостин
Оваа година дербињата ќе ја решат титулата највеќе зошто и Милан и Интер се појачаа и сега заедно со Јуве,Наполи и Рома овие 5 бааги двојат од останатите тимови во лигата и очекувам више мање да собираат голем дел бодови против помаливе екипи.

Вака така Интер пак прсна 100 милиончичи Летово истото го прави неколку Лета уназад,така да тие финти дека Милан потрошил 200 милиони и сега мора да се бори за титула не држат вода зошто Милан 5 сезони уназад игра со 30+ годишни отпадоци/слободни играчи,за сериозно да влезе во конкуренција му треба уште едно вакво Лето и барем уште 2-3 ѕвезди,да ѕвезди јаки проверени светска класа играчи,а Бога ми и на Интер му треба тоа,заебете тие фори дека има нешто во Весино,Далбер и Шконтар ќе бидат монструми итн итн.....
Рома ми се нејасни од раководство до активност на пазар,со години трошат ама и продаваат,мислам дека оваа година ќе им биде најтешко зошто ќе бидат во тесна борба со Милан и Интер за места во ЛШ еден од овие тимови ќе извиси годинава,зошто Наполи уште не почнале да се распаѓаат а им предвидувам такво нешто после првиот посериозен исчекор во Л.Ш. или титула во Калчо,ќе ги сомелат Сити,ПСЖ,Челзи,Реал....
Јуве пак ќе бидат јаки,ама оваа година ќе имаат вистинска конкуренција за разлика од поселедниве години така да ќе видиме како ќе се снајдат,мада вака од страна без да звучам пристрасно мене ми делува ко една генерација да го достигна лимитот со оние финалиња ЛШ итоа разочарувачки зошто не успеаа да добијат ни едно и сеа ќе следи благ пад а можда и губење на титула годинава во калчо,зошто мислам дека се презаситени и може да се обидат уште еднаш во ЛШ ама тешко...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Според мене годинава Интер ќе е заебан мн, тим и за мене делува како комплетен. Ако Далберт (?) и Кансело се покажат како што се оечкува искрено поќе страв ми е од нив него Милан. Плус Спалети е стабилен тренер и паметен не ни сака големи промени како што гледам. Мислам дека Интер доста ќе изненади... Плус играчите се веќе неколку сезони заедно а Валеро и те како ќе им се најди ако некои се смееја на трансферот.
I know you are huge underdogs l, but go out and impress everyone! :icon_lol:

Имав нешто вакво пишано пред 2-3 недели и знам дека Џонатан Волта ми се утепа од смеење. :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Нема да се клучни дерби натпреварите ако екипата губи бодови со малите.
Според сѐ до сега и конкуренцијава, сметам дека идниот шампион нема да освои повеќе од 85 бодови.
 
P

PewDiePie

Гостин
Нема да се клучни дерби натпреварите ако екипата губи бодови со малите.
Тоа зборам јас,Милан,Јуве,Интер,Наполи,Рома имаат за класа појаки тимови од останатите барем оваа година,затоа и очекувам како никогаш до сега да ги шлакаат и помаливе а и оние тимови ко аталанта,удинезе,торино.....дербињата ќе бидат многу важни годинава зошто со квалитет барем 4/5 тима се тука негде.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Проблемот во интер низ годиниве и во континуитет е одбраната (ОСОБЕНО бекојте) и дефанзивната средина.
Се убаво и фино, се подјачаа, донесоа нов тренер вака така.Делуваат доста посериозно и поамбициозно од било кога последниве 5 години. Никој не го спори тоа, се глеа.
Но, муабетот е што, они едноставно МОРАШЕ да го решат бековското прашање МНОГУ МНОГУ порано летово.
Сеа, нормално, никогаш не се знае... може тие што ќе ги купат на 30ти ќе се погодат највеќе...
Али интер мења цела одбрана при крај на трансфер пазар, за разлика од Милан (да речеме), немаат ...нема ни да имаат светска класа дефанзивец ко Бонучи... И искрено, тука ја гледам предноста на милан во однос на интер...
Милан доста рано и прилично квалитетно си го средија прашањето со одбраната, што се вика првите трансфери им беа од одбрана... и тимот го градат околу дефанзивата...
Заебано е во Италија за нови дефанзивци дојдени од страна, бидејќи колку и да еволуираше играва, сепак се глеа и се познава таа специфичност во дефанзивната игра во лигата.

А тоа колку Бонучи нема да има импакт... само тежок непознавач на фудбалот и хејтер може да го каже.
Прво, Милан одамна немал КАПИТЕНИШТЕ, лидер, стуб у тимот...
Второ, свесни ли сте вие какви СМЕШНИ голови примаа и какви СМЕШНИ дефанзивци имаше милан изминатиов период бе? Колку утакмици не коштаа киксовите на Запата, Мексес, Гомез,Алекс и мал милион идиоти? Какви имбецилни играчи имавме... ееееееееееј нема да има импакт... што све нема да прочиташ....
Читај прво што пишувам па после пишувај. Не реков никаде дека нема да има импакт туку напротив.Ќе има влијание ради искуството,стабилноста во соблекувалната и неговите лидерски способности.Муабетот ми беше тоа дека играч на таа позиција неможе да има огромно влијание во играта на тимот,односно унапредувањето да квалитетот како што тоа може да го има играч од средниот ред да речеме или напаѓач/
Очигледно сме се разбрале погрешно.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Squawka* и сува статистика Opta.

* @Марли :icon_lol:
И?

Статистиката е статистика, таа е, бројките се тие, зависит кој како ја чита и толкува, сеедно дали е опта, хускоред или панче малдини.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
И?

Статистиката е статистика, таа е, бројките се тие, зависит кој како ја чита и толкува, сеедно дали е опта, хускоред или панче малдини.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Хахахах кај ти текна на легендава ме изнасмеа, го имав порано на фб :place: уште ли пие росонерски кафенца? :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom