Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.459
Поени од реакции
5.434
Podobro za nego sto go privedoa inaku za vlakno ke naebese od ballistite, koga mu se soberea, posle toa site cutea ko picki od fan klubot milan. :kuracc:

Koga vidoa sto se slucuva pocnaa i tie od fan klub kosova i albania da peat patriotski pesni haha.
Курот му го јадевте, ви дојде до ограда и ви го даде у уста искрено.. што не се пушти некој од вашите него редарите го тргнаа... Само од седишта фативте класика: каурски пички, ви ги ебеме сестрите... дигнавте чепатот и толку...
Успут Кутроне упут ви даде за кичмата ајт!



Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.431
Поени од реакции
3.688
Курот му го јадевте, ви дојде до ограда и ви го даде у уста искрено.. што не се пушти некој од вашите него редарите го тргнаа... Само од седишта фативте класика: каурски пички, ви ги ебеме сестрите... дигнавте чепатот и толку...
Успут Кутроне упут ви даде за кичмата ајт!



Sent from my MI 5 using Tapatalk
Хахаха, глеј го патриотот сега на тестатура како се фура, никој не викаше каурски пички и такви ствари, таму бев видов се, не јади гомна.
Целата ситуација почнаа кога вашите почнаа да урлат кон еден Јувентин, кој патем беше со дрес од Јувентус, овие балистиве мислеа дека нив им урлате, па добро што реагираа редарите бидејќи имаше да го силуват не да му го дадат у уста, успут и тебе еден ганг банг. Дечкото беше метар и жилет, еден слабичок, кој изиграваше ултрас, после тоа и да не го уапсеа да бидеш сигурен дека он од стадион немаше да излезе без да го ебат у гз,:D инаку додека го приведоа си доби едно-две заушки, видов со свои очи, една му беше поклон од еден редар :pos:

Не сум албанец јас, само за твоја информација, гледам ме мешаш нешто.

Кажи ми зошто после приведувањето ниеднаш никој не се крена да навива за клубов?! Цел фан клуб чутевте ко пички, цели 60минути. И не само вие, туку и тие од албанија и косово, кои беа организирани со фан клубови.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Срамотилаци бе, не објавувајте вакви глупости.

Ние бевме блок 2 југ, 15тина луѓе, фер беше сфе, си се радувавме на голот, се израдувавме и за Вардар у меѓувреме и тоа беше тоа.

Дно утакмица у секој случај.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.431
Поени од реакции
3.688
Срамотилаци бе, не објавувајте вакви глупости.

Ние бевме блок 2 југ, 15тина луѓе, фер беше сфе, си се радувавме на голот, се израдувавме и за Вардар у меѓувреме и тоа беше тоа.

Дно утакмица у секој случај.
Тоа викам и јас, мене ми излгедаше сосема нормално, и балистите и другите беа коректни, и овие од фан клубов милан навива цели 40минути без престан, никој ништо не им замереше, но тој приведениот беше апла најекспониран и почна да провоцира со гестукулации, па за влакно спаси глава, полицијата експересно реагираше, и го тргнаа од трибина, ај да беше некој билдер или тепач, али што да го видиш него метар и жилет, овој па погоре вика што не му се пушти некој демек му се плашеа хаха.

Најакото беше кога почнаа да пеат Интер Интер фафангуло. :pos:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Хахаха, глеј го патриотот сега на тестатура како се фура, никој не викаше каурски пички и такви ствари, таму бев видов се, не јади гомна.
Целата ситуација почнаа кога вашите почнаа да урлат кон еден Јувентин, кој патем беше со дрес од Јувентус, овие балистиве мислеа дека нив им урлате, па добро што реагираа редарите бидејќи имаше да го силуват не да му го дадат у уста, успут и тебе еден ганг банг. Дечкото беше метар и жилет, еден слабичок, кој изиграваше ултрас, после тоа и да не го уапсеа да бидеш сигурен дека он од стадион немаше да излезе без да го ебат у гз,:D инаку додека го приведоа си доби едно-две заушки, видов со свои очи, една му беше поклон од еден редар :pos:

Не сум албанец јас, само за твоја информација, гледам ме мешаш нешто.

Кажи ми зошто после приведувањето ниеднаш никој не се крена да навива за клубов?! Цел фан клуб чутевте ко пички, цели 60минути. И не само вие, туку и тие од албанија и косово, кои беа организирани со фан клубови.

Наши деца биле тепани од редари , а ти кој се декларарираш не албанец, се ситиш на тоа само што биле навивачи на Милан ?
А као не албанец си отишол на стадион да навијаш за тим кој се декларира од друга држава и не ја спомнува нигде таа во која живиш а игра под знамето на истата, се за да се ситиш на кајгана на навивачите на Милан ?

Пуста проста комплексашка раја, од таквите ко тебе си патиме !
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.431
Поени од реакции
3.688
Наши деца биле тепани од редари , а ти кој се декларарираш не албанец, се ситиш на тоа само што биле навивачи на Милан ?
А као не албанец си отишол на стадион да навијаш за тим кој се декларира од друга држава и не ја спомнува нигде таа во која живиш а игра под знамето на истата, се за да се ситиш на кајгана на навивачите на Милан ?

Пуста проста комплексашка раја, од таквите ко тебе си патиме !
Кои деца биле тепани бе смрдле?
Ти викам имаше миланези од фан клубот, би рекол накај 50 во број сите заедно во запад сите си навива коректно, и се беше во најдобар ред, кој бил во запад нека каже но дечково незнам у кој филм беше влезен изиграваше ултрас, и не беше тепан само 2 заушки ги доби тоа не е тепање, па и да го тепаа ич курот немаше да ме боли за него, мене ми идеше на нерви да го скршам од мавање.

Ќе навивам за нив против вас, нема валјда да навивам за Милан, не сум јас врти капа како ти, не сме исто.
И не ми бистрај политика на темава ти се молам, на ваши, наши, каури, ш.иптари бла бла тоа етапа одамна сум ја поминал .
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.810
Поени од реакции
83.581
И сеа кој е тој воДЏа на Милан, а да не е Панче Малдини?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.459
Поени од реакции
5.434
Хахаха, глеј го патриотот сега на тестатура како се фура, никој не викаше каурски пички и такви ствари, таму бев видов се, не јади гомна.
Што има врска сеа ова со патриот? Дан требаше македонско знаме да носим? Или да го летам орелот... Отишле на Милан Шкендија со знамиња албанија... све ќе видиш у живот!

Инаку за тоа што викаа викаа дур се деси тоа со воДЏата... Не сум будала убоо слушнав пошто беа два реда пред мене, друштво од 4-5 души...


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.853
Поени од реакции
8.696
А што се случило некој нека објасне поубаво?
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.431
Поени од реакции
3.688
Што има врска сеа ова со патриот? Дан требаше македонско знаме да носим? Или да го летам орелот... Отишле на Милан Шкендија со знамиња албанија... све ќе видиш у живот!

Инаку за тоа што викаа викаа дур се деси тоа со воДЏата... Не сум будала убоо слушнав пошто беа два реда пред мене, друштво од 4-5 души...


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Па имаше и македонско знаме, и тоа знамето на вергина, на 10 метри од мене, и се сликаа најнормално без никој да ги чепне. Мене ме иритира што вие од фан клубот Милан од кога завшри натпреварот одма почнаве со погрдни зборови за албанците а пред натпреварот чутевте ко пички.

И сеа кој е тој воДЏа на Милан, а да не е Панче Малдини?
Тој ако е воДЏа јебем ти и клуб и све.

А што се случило некој нека објасне поубаво?
Ништо посебно, воДЏата на милан :) почна се гестикулирање и пцуење кон фан на јувентус на стадионот, балистите мислеа дека нив ги провоцираа, кога му се собереа мислев ќе го скршат од мавање али браво за полицијата која изреагира во рекордно време и одма го приведоа и спречија поголем инцидент. Ништо посебно.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Тој истиот со дрес од Јувентус цел стадион го прошета и цело време истото го правеше, ама не приметив дека го извадија него.. :rolleyes:
И јас се погодив на Југ блок 2 и све околу мене беа навивачи на Шкендија (приметив нагоре само замина поголема група миланези ваљда биле Клипче овие) и немаше проблем, јес да слушав цело време ми го збореа дресот зошто само тоа успеав да разберам :ROFLMAO:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Podobro za nego sto go privedoa inaku za vlakno ke naebese od ballistite, koga mu se soberea, posle toa site cutea ko picki od fan klubot milan. :kuracc:

Koga vidoa sto se slucuva pocnaa i tie od fan klub kosova i albania da peat patriotski pesni haha.
Тој ако е воДЏа јебем ти и клуб и све.



Ништо посебно, воДЏата на милан :) почна се гестикулирање и пцуење кон фан на јувентус на стадионот, балистите мислеа дека нив ги провоцираа, кога му се собереа мислев ќе го скршат од мавање али браво за полицијата која изреагира во рекордно време и одма го приведоа и спречија поголем инцидент. Ништо посебно.
Кои деца биле тепани бе смрдле?
Ти викам имаше миланези од фан клубот, би рекол накај 50 во број сите заедно во запад сите си навива коректно, и се беше во најдобар ред, кој бил во запад нека каже но дечково незнам у кој филм беше влезен изиграваше ултрас, и не беше тепан само 2 заушки ги доби тоа не е тепање, па и да го тепаа ич курот немаше да ме боли за него, мене ми идеше на нерви да го скршам од мавање.

Ќе навивам за нив против вас, нема валјда да навивам за Милан, не сум јас врти капа како ти, не сме исто.
И не ми бистрај политика на темава ти се молам, на ваши, наши, каури, ш.иптари бла бла тоа етапа одамна сум ја поминал .

Не сум албанец јас, само за твоја информација, гледам ме мешаш нешто.

Кажи ми зошто после приведувањето ниеднаш никој не се крена да навива за клубов?! Цел фан клуб чутевте ко пички, цели 60минути. И не само вие, туку и тие од албанија и косово, кои беа организирани со фан клубови.
:)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Па имаше и македонско знаме, и тоа знамето на вергина
Па у Македонија се игра, зашто да нема Македонско знаме на трибини? Кој кур фактор се албанците и тие да имаат знаме на стадион. Колку и да се лигават и издигнуваат балистите, играа како тим од Македонија, во Македонија. Албанија ја немаше никаде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom