Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.147
Ovoj pance maldini bivsi kajgana forumdzija ili nekoja druga legenda e ?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин


Овој кељавиов мислам дека е Малдини.

Дното е опипано, да знае Ди Марцио што објавил на сајт сместа ќе избега на Тахити да продава школки.

Панта Малдини, шорцеви од сечени тренерки, бос у кондур-патика, дуксер Милан, ташничка такозвана Стековка дошол да пречекува играчи.

Све е допрено.
 
M

MD_

Гостин
Од пресечени тренерки вика :pos: туку и другар му гледај го, адиБас шорцеви со логото назад нај нов модел директно од Милано донесени
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Панче е легенда, не знам кој кажуваше овде на форум (ако чита нека се јави) на времето кога игравме против Манчестер, Панче ги терал да прават бранови во кафич на заедничко гледање.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од пресечени тренерки вика :pos: туку и другар му гледај го, адиБас шорцеви со логото назад нај нов модел директно од Милано донесени
И јас мислев дека се шкарт кога ги видов лани, ама во последно време Адидас логото го ставаат позади на шорцевите, исто како Најки што го изротираа амблемот на Ер моделите. :)



Ама како и да е, бос во патика е врвот, мислам дека ништо не те пере од таков срам.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.659
Поени од реакции
81.776
Ама како и да е, бос во патика е врвот, мислам дека ништо не те пере од таков срам.
Панче ја прати модата во Италија, ние сме тие затуцаните овде на Балканот :'(

Screenshot_2017-08-24-03-33-05-1.png

Screenshot_2017-08-24-03-33-05-2.png
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.428
Поени од реакции
3.686
Селјаци дали сте виделе/чуле за кратки чорапи? :D Такви има и Панче Малдини само што вие неможете да ги видите.

 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Панче ја прати модата во Италија, ние сме тие затуцаните овде на Балканот :'(

Прегледај го приврзокот 176139

Прегледај го приврзокот 176140
Панче ја прати модата во Италија. На сликата е Маркизио (играч на Јуве) бос во мокасини, погоре Панче Малдини (хц навивач и пионер на миланизмот во Македонија) бос во кондур-патики. Маркизио е незадоволен во Јуве а Милан нема ништо против да го ангажира, Панче и Маркизио имаат сличен аутфит.

Маркизио во Милан SI!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
:pos::pos::pos::pos::pos::pos: колку слатко сте ме насмеале вака посабајле алал да ви е :D
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.428
Поени од реакции
3.686
Podobro za nego sto go privedoa inaku za vlakno ke naebese od ballistite, koga mu se soberea, posle toa site cutea ko picki od fan klubot milan. :kuracc:

Koga vidoa sto se slucuva pocnaa i tie od fan klub kosova i albania da peat patriotski pesni haha.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom