Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
@interlove ти друже треба да се жалиш на оние што те имаат заебано и ти ги зеле парите за карта. Очигледно си промашил утакмицата, а и браво успеа се да видиш што правеле навивачите како навинале и што скандирале.. :D
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.431
Поени од реакции
3.688
Па у Македонија се игра, зашто да нема Македонско знаме на трибини? Кој кур фактор се албанците и тие да имаат знаме на стадион. Колку и да се лигават и издигнуваат балистите, играа како тим од Македонија, во Македонија. Албанија ја немаше никаде.
Нормално дека требаше да има, и му реплицирав дека имаше и македонско знаме, членот погоре беше тој што мислеше демек ако игра Милан што кур би му требал македонското знаме...

Што има врска сеа ова со патриот? Дан требаше македонско знаме да носим? Или да го летам орелот... Отишле на Милан Шкендија со знамиња албанија... све ќе видиш у живот!

Sent from my MI 5 using Tapatalk
@interlove ти друже треба да се жалиш на оние што те имаат заебано и ти ги зеле парите за карта. Очигледно си промашил утакмицата, а и браво успеа се да видиш што правеле навивачите како навинале и што скандирале.. :D
Бев во друштво со миланисти, така да морав да ве трпам :D Инаку не сум платил ни денар, не сум ненормален да давам пари да го гледам Запата и Антонели заедно со Абате како ми изиграват фудбалери. :D
 
B

Beck's

Гостин
Lele a nekoi duri me prasuvaa za vleznica kako da nabavat a sea planinci ova ona, videoto im precelo. Ama ne ste krivi vie, si lecite kompleksi pozadi juzeri na forumov.
Od planinci ste opkruzeni, raka im pruzite, braka gi vikate nadvor od forumot, so vakva dvolicnost moze stvarno da staneme planinci, barem ja. Ova i u faca ke vi go prosledim, i bi sakal da ne menuvate stav
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе душички тие обезправдани,само сакаат иљирида а клетите каури не им даваат....

Вие треба да славите земо,ваква глупа твитер генерација што е влезена во амерички реинбоу филм и да ја замислувавте немаше вака да ви испадне. Уживајте си,се знае дека сте бели мечки.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Значи постои поретардиран миланез од Панче?
Па сигурно е еден од оние, што беа во негова група и земаа школо од него. Паметам пред 5-6 години тие беа по 16 години и го викаа бато :pos: а сеа пораснаа и си имаат свој фан клубови на фб и одат по неговите стапки.
Вака по сликите тој ми изгледа на негова помлада верзија. :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Имало знаме на вергина, затоа имаше знаме од голема албанија па види ти шо е попаметно. Нормално беше знаме македонско, и албанско, ненормално беше викањето учк и слично, шо немаја никаква врска со утакмицава па сега сам процени кое неписмено племе се (несакам да вреѓам ама сите албанци шо беа на стадион се придружија во то)
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Имало знаме на вергина, затоа имаше знаме од голема албанија па види ти шо е попаметно. Нормално беше знаме македонско, и албанско, ненормално беше викањето учк и слично, шо немаја никаква врска со утакмицава па сега сам процени кое неписмено племе се (несакам да вреѓам ама сите албанци шо беа на стадион се придружија во то)
Sto ne stana da mavas ili negoduvas!?? Na nikogo vlakno ne mu falese,sto so sigurnost ne moze da se da bese situacijata obratna..Pa Komiti na primer sekogas povikuvat na linc na albancite,nezavisno dali se raboti za
klupski ili reprezentativen natprevar,dali se raboti za futbal ,rakomet ili kosarka( kade sto albancite nemat dopirna tocka so natprevarot) ..taka da ona sinoka bese lekcija ( Nikoj nikogo ne dopre,ni zbor mu kaza,a kamo li da go navredi iako imase uslovi za toa).Nema sto da se tupi politika ili nacionalizam vo ova tema sega
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Кои деца биле тепани бе смрдле?
Ти викам имаше миланези од фан клубот, би рекол накај 50 во број сите заедно во запад сите си навива коректно, и се беше во најдобар ред, кој бил во запад нека каже но дечково незнам у кој филм беше влезен изиграваше ултрас, и не беше тепан само 2 заушки ги доби тоа не е тепање, па и да го тепаа ич курот немаше да ме боли за него, мене ми идеше на нерви да го скршам од мавање.

Ќе навивам за нив против вас, нема валјда да навивам за Милан, не сум јас врти капа како ти, не сме исто.
И не ми бистрај политика на темава ти се молам, на ваши, наши, каури, ш.иптари бла бла тоа етапа одамна сум ја поминал .

Седи бе сило, царе, да играа Интер-Шкендија, вие сила ќе бевте и немаше да траете ка пички на 30.000 албанци од Тетово нели ?

Муабетов мој не е политички него твојот е, пошто нити сум ја македонец така да нема врска муабетот, пошто ја ги бранев и под наши деца мислев навијачи на Милан него ти викаш не си Албанец а ги напаѓаш децава ги браниш албанците само затоа што се навијачи на Милан, а у секоја друга ситуација Албанците у Македонија се трн у око и сметаат некому.

Па сеа види кој е врти капа у муабетов, иако незнам што сакаше да кажеш со ова дека ја сум врти капа :D :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Многу се замарате со глупости,тема за политика имате,овде пишете само за фудбал .
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Sto ne stana da mavas ili negoduvas!?? Na nikogo vlakno ne mu falese,sto so sigurnost ne moze da se da bese situacijata obratna..Pa Komiti na primer sekogas povikuvat na linc na albancite,nezavisno dali se raboti za
klupski ili reprezentativen natprevar,dali se raboti za futbal ,rakomet ili kosarka( kade sto albancite nemat dopirna tocka so natprevarot) ..taka da ona sinoka bese lekcija ( Nikoj nikogo ne dopre,ni zbor mu kaza,a kamo li da go navredi iako imase uslovi za toa).Nema sto da se tupi politika ili nacionalizam vo ova tema sega
Другар ми зборвиш за комити, а јас не ти зборвам за балисти, ти зборвам за цел стадион и за тие албанци шо беа дојдени со дрес од милан. Да мавам не мавам нит сум јак да одам сам против илјада, а и да сум 10 пати помоќен и поброен не го прам то зш не паѓам толку ниско. И ај да не трујаме вакви муабети пошо се бунат, а и во право се, не е местото тука.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.431
Поени од реакции
3.688
Седи бе сило, царе, да играа Интер-Шкендија, вие сила ќе бевте и немаше да траете ка пички на 30.000 албанци од Тетово нели ?

Муабетов мој не е политички него твојот е, пошто нити сум ја македонец така да нема врска муабетот, пошто ја ги бранев и под наши деца мислев навијачи на Милан него ти викаш не си Албанец а ги напаѓаш децава ги браниш албанците само затоа што се навијачи на Милан, а у секоја друга ситуација Албанците у Македонија се трн у око и сметаат некому.

Па сеа види кој е врти капа у муабетов, иако незнам што сакаше да кажеш со ова дека ја сум врти капа :D :D
Се напалија миланезиве да го бранат водџата хаха.

Да играше Интер ние ќе бевме алфа и омега на трибините бато мој.:P

Тој воДЏата не би рекол дека беше дете, имаше накај 26-27 години сигурно.

Инаку ти имаш право кога викаш дека нема потреба да се курчиш пред 30илјади албанци бидејќи не се знае како можеш да поминеш, како што не може ниту албанец да се курчи пред 30илјади комити или македонци, бидејќи секогаш ќе излезе некој кој ќе те ебе на трибините и нема да можеш глас да пуштиш, но кажи ова на тој Миланез.

Ја тука завршувам на ова тема, и мислам дека безвеза се наметна политика на темава.(n)

За врти капа мислев на една собиранка кога си навивал за Интер, такви муабети ти се прават по форумов. :kuracc:

Офтопик:
Денеска победуваме против Рома, само да порасне уште малце овој малиов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom