Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.416
Поени од реакции
42.475
Минатото коло на Наполи и даде ЖОЛТ, па ПЕНАЛ.
Искористија ВАР, и целата ситуација се смени во ЦРВЕН и ФАУЛ пред 16.

Кулибали беше последен, додека ако гледаме линиски, Ругани не беше.
ti ne sfakas izglea uloga na posleden, znaci ako sedi eden na korner znamence igrac, pie kafe, i nema nikakov udel u akcijata nit pa moze da pomogne, pod difolt ne e posleden toj sto prai faul i radi toa zut mu se dava ...
Liniski ne bese, tocno, ama vo konkrentniov slucaj samo on imase udel u akcijata i samo on mozese nesto da izdejstvuva, gore barcalji mislam bese, 10 metri oddalecen od igracive na bolonja, a koga kines zicer i sansa 2 na 1 so bufon, na 3 metra od nego kade barcalji e samo nem gledac bidejki takvi bea okolnostite ( bufon zgresi ), se znae deka se dava direkten crven bez razmisluvanje.
Moze i pola metro pred gol, defanzivec da e u linija so nekoj sto dremel kaj kornerot i tamu branel, pa ako napravi ovoj faul na linija i sprecuva cist gol, mu se dava direkten crven i toa e toa, golem kur ako liniski ovoj ne e posleden, nebitno vo takva situacija.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.868
Мислам едно 100 пати ги постирав промените на правилата за последен играч.

Кој да чита само очигледно. Самиот Син си кажа, Ругани направи инстинктивно прекршок немаше никаква намера. А од минатата сезона директен црвен плус пенал се дава само за фаул со намера, таков за да спречи чиста шанса за гол на противникот.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.048
Ако сум сфатил грешно, ок, така нека биде. Сум згрешил.
Но мислам дека правилна беше одлуката со Ругани, и прилично различна од онаа со Кулибали(не дека е од Наполи), туку како најтазе.

п.с. ГЛејте го гудето што прави :tapp::tapp:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.655
Normalno koga e Juventus vo prasanje pravilata se razlicni :) Poso Kulibali prosloto kolo imase namera da faulira :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
ne e za penalot, toa sve cisto bese, ova bese za direkten crven :)
ne glease kopileto sam, cist direkten crven tuka se dava a ne zut.
Da da otposle vidov :)[DOUBLEPOST=1525551226][/DOUBLEPOST]
Мислам едно 100 пати ги постирав промените на правилата за последен играч.

Кој да чита само очигледно. Самиот Син си кажа, Ругани направи инстинктивно прекршок немаше никаква намера. А од минатата сезона директен црвен плус пенал се дава само за фаул со намера, таков за да спречи чиста шанса за гол на противникот.
Epa vidi togas juan jesus kakov crven dobi minatoto kolo
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.967
Поени од реакции
84.426
@interlove
Кога веќе ставаш слики од Серија Б, знаеш кој згреши при вториот гол на Јувентус?


Антонио Миранте!!! #mestaci #hehehe



ИДЕМЕ БРЕЕЕЕЕЕЕ!!!!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.048
Epa vidi togas juan jesus kakov crven dobi minatoto kolo
Вас не ве сакаат.
Чист пенал не ви дадоа пред 3 дена, ти за еден црвен се фаќаш :D

За ситуацијата, поголеми шанси имаше Алисон да ја фати(одбрани), отколку овој гол да даде.
Бар така делува.

А и ова повеќе е за дискусија, отколку ситуацијата на Кулибали. Таа испадна фаул надвор од 16, па затоа ваљда пресудил црвен. Претходно беше жолт со пенал.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.853
Поени од реакции
23.143
Чист црвен беше она не си прајте бајрам со паметот да му ебем мајката.

Мене кур ме боли, Милан не е у игра за титула и не се потресуем многу за борбата за истата, ја сум овде само Буфон кој плаче хехехехех.
И не сум некој што збори за инает, ама она беше чист црвен од Ругани, и по старите правила и по новите

By the old gods, and the new ones :)

Али како што пишав пред неколку странице, знаемо дека Јуве се уште местачи, дискутирамо сега дали се многу или малце
 
C

Castiel

Гостин
Чист црвен е ако спречува играчот да влезе во чиста шанса за гол. Не знам што е чудно тука.
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Пишај по сиротињи... Коста сам ги победи. Самба во Торино. Како само не влезе рабоната.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
немаше црвен правилна одлука , рутинирана победа .
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.648
Поени од реакции
3.554
Среќа имаа време на полувреме да го платат Де Мајо иначе нишо не праевме.
И судијата беше фатен од претходно, па немаше големи проблеми.

Who cares, на 3 бода до ново славје
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.694
@interlove
Кога веќе ставаш слики од Серија Б, знаеш кој згреши при вториот гол на Јувентус?


Антонио Миранте!!! #mestaci #hehehe



ИДЕМЕ БРЕЕЕЕЕЕЕ!!!!
Еден другар мој Јувенташ до коска, преска ми вика би дал 10 скудета за едно ЛШ :pos:, замислете до кај сте стигнале, а пошто знам дека сите фанови на јуветус се дно од луѓе, со ист таков менталитет, гарант и ти така би рекол само ти е срам вака јавно да си го кажеш.:P

Јас барем знам како е чуството да се освои се што може да се освои во една иста сезона, но ти никогаш нема да го дочекаш тој момент. Ќе умреш и никогаш нема да ти се исполни тој сон, тебе и на сите дно од луѓе во светот кој навиват за јуве. :D

ЛШ е, и ќе ви биде карма за сите украдени скудета во Италија, и затоа никогаш нема да го освоите. :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom