Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Глупо е да се израдваш онака на гол, поготово ако тој клуб те направил играч, без разлика дали ти е матичен тој клуб, плус на нивни терен. Па до пред некој месец си делел соблекувална со тие играчи, од почит кон нив и од навивачите шо сигурно има некој шо уште дрес од него носат, замисли на некое детенце идол му бил и ти доаѓа сред фаца ти се радва, глуп потег колку и да не е во добри односи со управата срамота е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Глупо е да се израдваш онака на гол, поготово ако тој клуб те направил играч, без разлика дали ти е матичен тој клуб, плус на нивни терен. Па до пред некој месец си делел соблекувална со тие играчи, од почит кон нив и од навивачите шо сигурно има некој шо уште дрес од него носат, замисли на некое детенце идол му бил и ти доаѓа сред фаца ти се радва, глуп потег колку и да не е во добри односи со управата срамота е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изјави дека немало шанси да прослави гол ама го сменил мислењето откако видел како го пречекале таму.
Не го оправдувам, не викам ништо јас ама чисто да ви кажам што прочитав.

Иначе Милан го уби слабата клупа и откако излезе Биља пропаднавме начисто, претходно беше маестрален и доминираше како и Милан скоро цела утакмица.
Не би наоѓал баш замерки кај Гатузо затоа што сериозно нема баш опции како на пример Алегри што имаше и на крај тоа вроди со плод само ми е криво што барем нерешено заслуживме.

На добар пат е тимов со Гатузо, се гледа напредокот, се гледа дека тимов може да игра фудбал но фалат малце поквалитетни играчи да се донесат ова лето па ќе видиме што ќе биде.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Изјави дека немало шанси да прослави гол ама го сменил мислењето откако видел како го пречекале таму.
Не го оправдувам, не викам ништо јас ама чисто да ви кажам што прочитав.

Иначе Милан го уби слабата клупа и откако излезе Биља пропаднавме начисто, претходно беше маестрален и доминираше како и Милан скоро цела утакмица.
Не би наоѓал баш замерки кај Гатузо затоа што сериозно нема баш опции како на пример Алегри што имаше и на крај тоа вроди со плод само ми е криво што барем нерешено заслуживме.

На добар пат е тимов со Гатузо, се гледа напредокот, се гледа дека тимов може да игра фудбал но фалат малце поквалитетни играчи да се донесат ова лето па ќе видиме што ќе биде.
Добро, и ние другите имаме телевизори.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.727
Поени од реакции
3.736
Кој го ебе, не го ни мислам.

Битно 3 бода, +4 на врвот, чекор поблиску до богзнае кое скудето по ред
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Со ништо не заслужи денес Јувентус да победи, поготово не 3:1
Никаква игра, истото како со Лацио, Спал, Тотенхем се мачат некако ама на крај успеваат да извлечат победа то ти се вика победнички/шампионски менталитет.
Милан очекувано даде отпор ама не доволно, многу шанси не искористија а ги имаа бајаги на цел натпревар. Гатузо и јас бев скептик кога дојде ама чоекот стварно е за почит, гу скоцка колку толку, најмногу шо пријатно ме изненади карактерот, не плачи после пораз, не обвинува судии и сл срања, не знам прееска дали видовте камерата кога ги покажа играчите кога приговараа нешто на крајот кај судијата ојде и ги собра за партал буквално сите Донарума мислам беше.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
И Баерн има утакмица за три дена па 6 му напика на Дортмунд
Нема врска то, не е само овај натпревар утакмици наназад Јуве се мачи, дали повреди се во прашање или замор играта му е мачење.
Ќе ги видиме со Реал до кај се шо се
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.229
Поени од реакции
8.111
И Баерн има утакмица за три дена па 6 му напика на Дортмунд
Нема врска то, не е само овај натпревар утакмици наназад Јуве се мачи, дали повреди се во прашање или замор играта му е мачење.
Ќе ги видиме со Реал до кај се шо се
Па ако гледаш така и Реал цела сезона се мачи и заврши зад истиот тој Тотенхем во групата па пак сите го прогласија за полуфиналист пред време.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Збораме за утакмицата со Милан конкретно и за играта на Јуве, шо поврзаност има Реал тука
За утакмицата со Реал јас викам дека ќе видиме дали штедење било во прашање овие неколку натпревари или нешто стварно не штима, мада шо јас мислам дека ќе гледаме поинаков Јуве вторник и дека ќе помини Јувентус понатаму.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.965
Поени од реакции
112.169
Со ваква игра може да помине со неколку парчиња во мрежата, ништо повеќе. Рак ракосан од игра, ама нека земат титула во Серија а, кој кур, оние Наполи се тешки лузеришта. Еј во пол позиција беа за титулата и успеаа од Рома 4 комада да изедат дома и Сасуоло да не го тепаат. :pos: Којзнае, можда и ние а и целата јавност малку ги преценуваме Наполи, зашо изгледа немаат квалитет да освојат титула.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.229
Поени од реакции
8.111
Збораме за утакмицата со Милан конкретно и за играта на Јуве, шо поврзаност има Реал тука
За утакмицата со Реал јас викам дека ќе видиме дали штедење било во прашање овие неколку натпревари или нешто стварно не штима, мада шо јас мислам дека ќе гледаме поинаков Јуве вторник и дека ќе помини Јувентус понатаму.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не се неколку натпревари со ваква игра, грото сезонава се такви. Јуве прикажа добра игра сезонава на мечеви кои се бројат на прсти на една рака. Едноставно повредите ги уништија иначе титулата ќе беше поодамна решена. Реал го спомнав зошто и они сезонава се покажаа слично како Јуве, далеку под своите стандарди ама сепак во очите на неутралците е сигурен полуфиналист.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.032
Реал во ЛШ е сосема друг Реал поготово оваа сезона само то му остана, ама ќе видиме во вторник.
Реално шо екипа има Наполи бе Мертенс и Инсигне се истакнуваат таму настрана шо и тие се паднати од форма, Алан, Зиелински, Жоржињо, Руи драпај си таквото просеци, не залажи јакиот старт и напаѓачите им беа он фајр, еден класа играч нема во екипата. Со џуџињата напред против висока одбрана џам ќе свиткат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.139
Поени од реакции
18.108
Башка што извадивте гз утакмицава само ради неспособноста на Гатузо е друга тема на муабет
Wow wow ќути да беше способен Гатузо може и до нерешено ќе стигнавте :angel:

7 години уназад слушам дека Милан изиграл нешто, 7 години уназад резултатите велат 7 победи на Јувентус во Торино, 0 нерешени и 0 победи за Милан. Не ќе да е тоа случајно, не може секогаш Милан да "игра" ама ниеден поволен резултат да не извади.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Бони каде со прославата бе педерче неблагодарно распало, ако не за навивачите од поштовање према Кјелини, Барѕа и Џиџи шо те научија фудбал да играш. Штета што играат ЛШ и не влегоа у beast mode да ги напунат уште 3-4 гола
Ke vidime u kupot dali ke mozeme tolku parcinja da dademe...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom