Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
6.757
И сеа,Јуве изгуби повише или Милан доби повише у Бонучи? :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Ај со среќа на Бонучи во Ципирипи купот догодина, против Ренова, Шкендија и Царев Двор:D

Со вакви постови само докажувате колку ве боли шупекот за Бонучи уште :icon_mrgr:

Ципирипи куп бе, ваква смешка ми кажуе чуек што за себе вика дека има преку 30 године :icon_lol:

Башка што извадивте гз утакмицава само ради неспособноста на Гатузо е друга тема на муабет
 

king-makedon

THE KING
Член од
5 декември 2008
Мислења
503
Поени од реакции
262
Бони каде со прославата бе педерче неблагодарно распало, ако не за навивачите од поштовање према Кјелини, Барѕа и Џиџи шо те научија фудбал да играш. Штета што играат ЛШ и не влегоа у beast mode да ги напунат уште 3-4 гола
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.012
Со вакви постови само докажувате колку ве боли шупекот за Бонучи уште :icon_mrgr:

Ципирипи куп бе, ваква смешка ми кажуе чуек што за себе вика дека има преку 30 године :icon_lol:

Башка што извадивте гз утакмицава само ради неспособноста на Гатузо е друга тема на муабет
Па и ти се претставуваш за 30+ а кажуваш смешки од средно и основно школо, кој колку титули имал. Остај ги тие муабети за дечиња со недоразвиени мозочиња (они нека се ремплаат па кога ќе им помине пубертетот ќе гледаат фудбал од забава), не иде маж да се препукува за бројот на титули, божем ти или јас сме ниво еден над друг ако твојот или мојот тим има повеќе титули во некое натпреварување
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Со вакви постови само докажувате колку ве боли шупекот за Бонучи уште :icon_mrgr:

Ципирипи куп бе, ваква смешка ми кажуе чуек што за себе вика дека има преку 30 године :icon_lol:

Башка што извадивте гз утакмицава само ради неспособноста на Гатузо е друга тема на муабет
Зошто да не боли ?


btw
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Со вакви постови само докажувате колку ве боли шупекот за Бонучи уште :icon_mrgr:

Ципирипи куп бе, ваква смешка ми кажуе чуек што за себе вика дека има преку 30 године :icon_lol:

Башка што извадивте гз утакмицава само ради неспособноста на Гатузо е друга тема на муабет
ЛШ не гледате другар, боли знам ама такав је живот јебига. И со ваква лоша игра на Јуве губите, ајде догодина здравје повеќе среќа хахаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom