Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Не знам какви се правилата али мислам дека не досуди пенал ради тоа што топката не идеше во гол,се гледаше дека ќе иде во аут.За втората ситуација исто правилна одлука

@Mondonico ќе каже повеќе:)
Игра со рака во шеснаестеник си е игра со рака и како таква е чист пенал. При несакајќи чепната топка со рака при нафрлена топка од страна која не се знае каде иде се суди пенал не па за шут во гол.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.856
Мислам дека нема везе тоа, ипак со рака играше, и тоа онака очигледно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Стварно не ми е јасно што тоа Интер играл подобро. Не можам да се воздржам а да не прашам а сум рекол дека ваквиов мизерен Милан не сакам многу да го коментирам и да го споредувам со клубови.

Нешто позитивно за фановите на Милан после дербито

Alciato (Sky): "Bee Taechaubol will arrive in Milano on April 26 and stay till April 30."

Alciato (Sky): "Mister Bee will buy 20% stake of Milan immediately then 45% in the next year. The total valuation of the club is €1.2B"

Alciato (Sky): "If Berlusconi were to change his mind [regarding the deal] he would have to pay multi-million euro as a fine."

Него колешкиве од понебитната страна на градот да ги прашам, шо пари го дае Морати Интер?

Ценава која ја најверојатно ја вади Берлускони за Милан е фантастична. Знам дека збориме за клуб со мега-гига реноме ама без стадион е ебаго.[DOUBLEPOST=1429479463][/DOUBLEPOST]
Сусо е мајсториште. Се надевам дека ќе издржи во Милан подолг период. Се гледа дека им дава друга димензија во напад.
Се молев 2 дена да го стартува и многу кејф ми се напраи.

Со подобра средина и повеќе минути ќе почне и да асистира и да шиба голови.
Дриблинг, визија, пас, шут, сфе има дечкото.

Склон да не е на повреди?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.196
Поени од реакции
107.856
Епа брат шансите што ги имаше Интер малце ли ти говорат? Репон мртов од 2 метри успеа од толкав гол да шутира во Диего Лопез. Исто така мртвиот направи глуп фаул кога Мексез си го рокна автоголот. Чист пенал не ни свиреа. И уште пар добри шанси.
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Ако си ја глеал утакмицата јасно ќе ти е како играл подобро, нема што тука да се разјаснува. Не дека Интер изигра кузнае што, лоши беа али изгледаше добро пошто Милан беа на ниво на Тернана :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Милан секоја утакмица се на ниво на Тернана...право чудо е што имаат толку бодови и искрено сум изненаден како не се бореа за опстанок..ама ајде Италија е ова
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.061
Поени од реакции
12.579
Стварно не ми е јасно што тоа Интер играл подобро. Не можам да се воздржам а да не прашам а сум рекол дека ваквиов мизерен Милан не сакам многу да го коментирам и да го споредувам со клубови.

Нешто позитивно за фановите на Милан после дербито

Alciato (Sky): "Bee Taechaubol will arrive in Milano on April 26 and stay till April 30."

Alciato (Sky): "Mister Bee will buy 20% stake of Milan immediately then 45% in the next year. The total valuation of the club is €1.2B"

Alciato (Sky): "If Berlusconi were to change his mind [regarding the deal] he would have to pay multi-million euro as a fine."

Него колешкиве од понебитната страна на градот да ги прашам, шо пари го дае Морати Интер?

Ценава која ја најверојатно ја вади Берлускони за Милан е фантастична. Знам дека збориме за клуб со мега-гига реноме ама без стадион е ебаго.[DOUBLEPOST=1429479463][/DOUBLEPOST]
Се молев 2 дена да го стартува и многу кејф ми се напраи.

Со подобра средина и повеќе минути ќе почне и да асистира и да шиба голови.
Дриблинг, визија, пас, шут, сфе има дечкото.

Склон да не е на повреди?
Mene pa ne mi e jasno dali ti ovaa utakmica si ja gledal...
A deka dvata tima se mizerija-so 2 race potpisuvam
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Кога веќе фудбалот што го играат е срање,кореографиите беа предобри,можда единствена причина зошто вреди а го гледаш дербиво од почеток... :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Mene pa ne mi e jasno dali ti ovaa utakmica si ja gledal...
A deka dvata tima se mizerija-so 2 race potpisuvam
Брат имаше шанси Интер откако Милан се умори кружејќи околу 16тник и не можеа да одат после тоа. Индивидуални грешки доведоа до сите полуконтри/контри што ги правеше Интер.

Мене двата тима ми се мизерни и никако не би се гордеел со играта.

Интер има за нијанса поквалитетни играчи на пар позиции ама пак не е тоа тоа. Нит Мачини нит Инзаги не ги вадат тимовиве од средина на табела додека не се вложи асално во тимот.

Ете ги Интер праат добри потези со Кова,Шакур,Икарди ама пак не даваат резултати.

Не ме сфаќајте погрешно пошо сум разочаран од тимов мој а верувам и вие од вашиот па глупи ми се коментари во стилот "ние бевме подобри" и слично.

Кореографиите забораив да ги пофалам!
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.210
Поени од реакции
2.058
Милан секоја утакмица се на ниво на Тернана...право чудо е што имаат толку бодови и искрено сум изненаден како не се бореа за опстанок..ама ајде Италија е ова
Епа Милан не ѝ даде на Парма четири бода ко вие :gjavol: :kezec:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Игра со рака во шеснаестеник си е игра со рака и како таква е чист пенал. При несакајќи чепната топка со рака при нафрлена топка од страна која не се знае каде иде се суди пенал не па за шут во гол.
Некои судии судат само ако шутот оди директно кон гол.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Dve pozitivni raboti bitno zaklucivme od derbivo, vidovme bar gol kakov takov bilo da e priznat ili ne za razlika od prethodnite derbija, vtora rabota dzontra prisustvuvase na stadion pa barem ke ima dobar materijal za smeenje :-D
 
C

Castiel

Гостин
Милан секоја утакмица се на ниво на Тернана...право чудо е што имаат толку бодови и искрено сум изненаден како не се бореа за опстанок..ама ајде Италија е ова
Вие сте на ниво баернд/барса/реал забораивме....По којзнае кој пат уште еден доказ денес дека сте исто мизерна па сте сте запнале подоби сте биле подобар тим сте има ова она... НИШТО посебно не покажавте...ама ако де прајте се паметни и тврдете го тоа...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.084
Милан секоја утакмица се на ниво на Тернана...право чудо е што имаат толку бодови и искрено сум изненаден како не се бореа за опстанок..ама ајде Италија е ова

На ниво на тернана и пак не не тепавте, и пак сме пред вас на табела... Замисли да бевмо на вашето ниво рамо до рамо со Реал Барса и Баерн, кај ќе ни беше крајот :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom