Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Брат нијанси се у прашање бе, не дека сме за 6 класи боље од вас, ама горе доле сепак имаме боље екипа. Мада ич не е битно тоа моментално пошто сме тешки мртвила.
Може имате плус некои играчи што имаат голема цена на пазарот, но секогаш се гледаат резултатите од тоа што го покажале на терен :toe:
Исто како да ги немаш во тим, штом не си успеал да го извадиш нивниот максимум.

И јас викам дека сме подобри од Сампдорија, ама ете 7 бода се пред нас и сврзаа 4 победи по ред со играчи како мачорот и Паломбо.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.495
Поени од реакции
4.650
Де Јонг само генерално може да биде боље од Медел и тоа под знак прашалник, сезонава дефинитивно не е.
Каква храброст треба да имаш да споредиш играч како Икарди што има 5-16 гола дадено сезонава со факинг Дестро.
Друго, Шакири е Артим Шакири за Менез.
Трето, Хернанес го има измислено фудбалот за Бонавентура, иако е тиња сезонава нашиов.
Четврто, Шарави ќе го споредувате со Ковачиќ кога вашиов ќе почне да игра фудбал. Исто и за Де Скиљо.
Петто, Ханда и Диего Лопез хахахахахаххахахахаха.

На крај краева убаво спомна еден јувенташ, Интер има боље тим од Милан ама за кој кур.
Не реков дека Икарди е подобар од Дестро читај убаво. А само кажи ми во кој сегмент Шакири е подобар од Менез? И неможеш така да го спориш Лопез , па чоекот во Реал на Икер му го зема местото чоекот брани маестрално последниве 3 сезони. А Бонавентура толку го имаш гледано, не значи дека ако има толку лупнато име и има Алегри фаца дека не го бидува за фудбал.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не реков дека Икарди е подобар од Дестро читај убаво. А само кажи ми во кој сегмент Шакири е подобар од Менез? И неможеш така да го спориш Лопез , па чоекот во Реал на Икер му го зема местото чоекот брани маестрално последниве 3 сезони. А Бонавентура толку го имаш гледано, не значи дека ако има толку лупнато име и има Алегри фаца дека не го бидува за фудбал.
У секој сегмент е подобар од Менез. Ако идеме според твојата логика, Шакири има играно 2 финалиња у Лига на Шампиони, има 3 титули Бундес шампион и слично, иста споредба као со Диего Лопез.
Диего Лопез ако брани маестрално последниве 3 сезони што не е така, зошто не брани у Милан така?
Хандановиќ 2-3 сезони (не ме фаќај за збор) е прогласуван за најдобар голман у Италија. И ја не го сакам Ханда како голман, ама ме нервираат кога вакви просечни голмани ги ставаат пред него.[DOUBLEPOST=1428269637][/DOUBLEPOST]А да, за Бонавентура.. Солиден играч е ама Хернанес колку има покажано у Лацио овој вашиот треба уште многу фурни леП да изеде.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.495
Поени од реакции
4.650
У секој сегмент е подобар од Менез. Ако идеме според твојата логика, Шакири има играно 2 финалиња у Лига на Шампиони, има 3 титули Бундес шампион и слично, иста споредба као со Диего Лопез.
Диего Лопез ако брани маестрално последниве 3 сезони што не е така, зошто не брани у Милан така?
Хандановиќ 2-3 сезони (не ме фаќај за збор) е прогласуван за најдобар голман у Италија. И ја не го сакам Ханда како голман, ама ме нервираат кога вакви просечни голмани ги ставаат пред него.
Брат и ја да играв у Баерн ќе имав 3 титули у Бундес и 2 финалиња ЛШ. Не заебавај, од кога дојде во Интер статистички е слаб, дали има 1,2 гола дадено, а игра. Менез игра маестрално, може ќе речеш пола голови му се од пенали, али чоекот има неверојатна брзина, се враќа повлекува, опасен е секогаш кога ја има топката. И не е мал фактот што е прв или втор стрелец во лигава. Не е ок кога го споредуваш со играч шо има 10 настапи има 1 гол и ниту една асистенција. Али ок твое мислење. Исти случај би било ако јас сеа ти попувам дека Дестро е подобар играч од Икарди шо не е така.

На крај краева како шо кажа некој погоре, Миланските клубови можат да се рамнат кој е по голема мизерија, шо е жално, пошто додека овие два тимови не дојдат на свое претпознатливо ниво лигава ќе си остане ваква
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Џерданица има играно 2 финалиња во ЛШ. o_O Со Дортмунд знам беше на клупа, а другово баш ме интересира со која екипа го играл? :гик:
 
C

Castiel

Гостин
Де Јонг само генерално може да биде боље од Медел и тоа под знак прашалник, сезонава дефинитивно не е.
Каква храброст треба да имаш да споредиш играч како Икарди што има 5-16 гола дадено сезонава со факинг Дестро.
Друго, Шакири е Артим Шакири за Менез.
Трето, Хернанес го има измислено фудбалот за Бонавентура, иако е тиња сезонава нашиов.
Четврто, Шарави ќе го споредувате со Ковачиќ кога вашиов ќе почне да игра фудбал. Исто и за Де Скиљо.
Петто, Ханда и Диего Лопез хахахахахаххахахахаха.

На крај краева убаво спомна еден јувенташ, Интер има боље тим од Милан ама за кој кур.
Има qrac боље тим...Алпскиот меси бил боље од менез...жити се? ајде икарди си е боље од дестро и тоа многу боље...ама Не дупи за Шакари и менез.... И незнам што толку се изнасмеа за Ханда и Лопез кога Лопез го седна на клупа еден Касиљас и едино од сентиментални причини кои реал ги има кон Касиљас овој кутриов се мачи во милан... И да сезонава бонавентура е Пирло за хернанес....
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Икарди е прв или втор стрелец у Италија.
 
E

Epsilon

Гостин
Има qrac боље тим...Алпскиот меси бил боље од менез...жити се? ајде икарди си е боље од дестро и тоа многу боље...ама Не дупи за Шакари и менез.... И незнам што толку се изнасмеа за Ханда и Лопез кога Лопез го седна на клупа еден Касиљас и едино од сентиментални причини кои реал ги има кон Касиљас овој кутриов се мачи во милан... И да сезонава бонавентура е Пирло за хернанес....
А Касиљас беше седнат поради недоразбирањата со Мурињо. :)


Мада единствено играчи кои би можеле да извадат моментално кеш Интер се Ханданович и Икарди, па можеби и некој расположен за таленти да плати за Ковачич.

А од друга страна во Милан нема некој играч кој вреди висока сума на пари.



Но, нема голема разлика помеѓу овие две екипи, и двете се безопасни и средно мизерни за атакување на титулата. :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Сега гледам на твитер, овој уште ги чува децата на Макси. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Абе како можете да се расправате кој тим е помизерен бе? Ниедниот ни другиот не се вредни за ваква дискусија. Едино пцофки ала Џонтра само и ништо поеќе. Крф им ебам преварантска.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
дајте рома-лацио споредби тоа е поинтересно се борат за 2 место.. Што мислите еве мини анкета да направам кој ќе биде 2ро од овие 2 екипи ?
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.495
Поени од реакции
4.650
дајте рома-лацио споредби тоа е поинтересно се борат за 2 место.. Што мислите еве мини анкета да направам кој ќе биде 2ро од овие 2 екипи ?
Рома најверојатно, Лацио не веруам да го држи воа ниво, Рома излезе од криза, би требало да го задржи третото место
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom