Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.650
Lopez/Handa
Ikardi/Destro
Shaquiri/Menez
Hernanes/Bonaventura
Palacio/Honda
Medel/De Jong
Kovacic/Shaarawy
De sciglio/Santon
Od site ovie spredbi samo Ikardi e podobar igrac od Destro

Neznam jas koj po jak tim go ima Inter ili ste slepi i subjektivni ili nie sme slepi
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.413
Поени од реакции
47.006
они до пред три кола мислеа дека Лига Шампиони ќе играат догодина, вие се објаснувате со нив :icon_lol:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.046
Поени од реакции
84.858
Убаво би било ваква споредба да направите на Лацио и Рома...

:duel:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.650
Sakas da kazes deka Palacio so sezonava nemase postignato gol na 20natprevari e podobar igrac od Honda... Jas znam deka Honda e samo golem prosek ama nemoj da bides vo zabluda neka Pletenceto e nesto poveke od toa
A Jack e edna od svetlite tocki sezonava
Ne bi go rekol istoto za Hernanes
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.247
Поени од реакции
16.700
Lopez/Handa
Ikardi/Destro
Shaquiri/Menez
Hernanes/Bonaventura
Palacio/Honda
Medel/De Jong
Kovacic
/Shaarawy
De sciglio/Santon
Od site ovie spredbi samo Ikardi e podobar igrac od Destro

Neznam jas koj po jak tim go ima Inter ili ste slepi i subjektivni ili nie sme slepi
Кога би се прашал јас, мое мислење.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.247
Поени од реакции
16.700
Shaq > Menez ozbilno ili trolas????
Тагни ме нареден пат бре :D Јас реков од мие мислење т.е. што сметам дека поќе би му се нашло моментално на Јуве а тоа е крило како Шак, Менез неможи да игра пред Тевез.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.650
Тагни ме нареден пат бре :D Јас реков од мие мислење т.е. што сметам дека поќе би му се нашло моментално на Јуве а тоа е крило како Шак, Менез неможи да игра пред Тевез.
Brat od telefon sum

Inaku generalno gledano Menez igra edna neverojatna sezona.. Inaku Menez po pravilo ti e krilo, coekot trca ora po cel teren moze da igra poveke pozicii i na site da bide na nivo
I u nikoj slucaj Sakiri ne pokaza deka e podobar igrac od Menez
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.247
Поени од реакции
16.700
Brat od telefon sum

Inaku generalno gledano Menez igra edna neverojatna sezona.. Inaku Menez po pravilo ti e krilo coekot trca ora po cel teren moze da igra poveke pozicii i na site da bide na nivo
I u nikoj slucaj Sakiri ne pokaza deka e podobar igrac od Menez
Се заебавам бе уживај :)
Знам дека е крилце али ете неверојатен е како втор напаѓач оваа сезона, иако го следев и претходните и ми беше многу неконстантен. Оваа сезона ја игра на ниво. Јас не реков дека Шакири е подобар баш има доста да докажува ама со оглед на годините и позицијата која ја префрира мислам дека повеќе би ни се нашол со оглед дека го 'подмладуваме' тимот.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.650
Се заебавам бе уживај :)
Знам дека е крилце али ете неверојатен е како втор напаѓач оваа сезона, иако го следев и претходните и ми беше многу неконстантен. Оваа сезона ја игра на ниво. Јас не реков дека Шакири е подобар баш има доста да докажува ама со оглед на годините и позицијата која ја префрира мислам дека повеќе би ни се нашол со оглед дека го 'подмладуваме' тимот.
Sakiri uste vo Bajern mi bese nekako glup igrac na teren .. Koa treba da sutne podava koga treba da podade sutira i t n

On tera nakaj 24 godini treba veke da pokazuva so igrac e .. A ne uste da se kazuva kako perspektiva.. Moe licno mislenje okolu Sakiri
 
C

Castiel

Гостин
Џимеј, ај не сери :)

Да влезам во ваш фан клуб за 3 минути ќе најдам 30 реални коментари дека знаете кај ви е местото.... или дека Берлускони е крив, Инзаги е крив, Галијани е крив, Интер е крив ?
Знаеме дека сме очај...берлускони е крив пошо не дава денар, Инзаги е крив пошто 10+ утакмици сезонава што водел на полувреме не успеал да извади цел плен од нив, Галијани е крив што ги носи играчи како закардо, есиен, палета што се тежок просек и никако клубот неможе да се ослободи од нив.....

А вие што сте убедени дека со друг тренер и овој состав ќе сте се бореле за место ЛШ е тоа е веќе заблуда...или па дека нешто ептен квалитет имате во тим..
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
можеше бе ама он ја подаде кон голман, да ја избацеше у корна ке си беше корнер...[DOUBLEPOST=1428243039][/DOUBLEPOST]

епа што треба ние и судиите да правиме? мислите да му ги читаме он што сакал да направи?

ти може мислиш дека сакал у корна, ја мислам сакаше на голманот да му ја подаде за да ја рога а он се зрдка и со рака ја фати..и сеа што стварно он мислел ај да го прашаме па да донесеме одлука што да се суди?
За ваков случај на индирект секогаш се зима во предвид намерата.Впрочем така и судат.Ако имало намера се суди,ако немало не се суди.Вакви ситуации милион можам да ти извадам и тоа поочигледни не се свирало.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom