Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Odlicno timce imaat Fiorentina, samo formacijava im e skapana, Montela forsirase na vremeto 4231, ne mi e jasno sto im e so ovaa formacijava so trojca pozadi, ti ebam modata grda.
Eте денес и Јуве и Фиорентина играа 3-5-2 и тепаа :icon_lol: Треба да се следи сега модниот тренд :icon_lol:
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
Абре нзн овие од Јувентус што занес ги тепа 7 години ги нема живи на овај сет, сега една година освоиа еден мизерен трофеј и ајде сега гаштите ги полнат па од горе ќе го лечат народо од комплекси. Вас немаше кој да ве извлече од дупка цели 7 години и сега вие ќе зборите за модерен фудбал и за вашиот јак тим што личат на кокошки а понекогаш и на барбики кои се возат во лада нива ЏИП (Jeep). Абе идете мочете некаде па потоа дојдете да праиме муабет за фудбалот во Италија и кои ја претставуваа Италија последните години на Европска и Светска сцена. Милан 2005 (мислам) и 2007 и Интер 2010 година. Кај бевте тогаш вие од јувентус уф заборавив во некоја џунгла во африка или амазон барајќи начин да шверцувате банани во Италија, па не за друго сакавте и бананиве да ги месите 2 у 1.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Абре нзн овие од Јувентус што занес ги тепа 7 години ги нема живи на овај сет, сега една година освоиа еден мизерен трофеј и ајде сега гаштите ги полнат па од горе ќе го лечат народо од комплекси. Вас немаше кој да ве извлече од дупка цели 7 години и сега вие ќе зборите за модерен фудбал и за вашиот јак тим што личат на кокошки а понекогаш и на барбики кои се возат во лада нива ЏИП (Jeep). Абе идете мочете некаде па потоа дојдете да праиме муабет за фудбалот во Италија и кои ја претставуваа Италија последните години на Европска и Светска сцена. Милан 2005 (мислам) и 2007 и Интер 2010 година. Кај бевте тогаш вие од јувентус уф заборавив во некоја џунгла во африка или амазон барајќи начин да шверцувате банани во Италија, па не за друго сакавте и бананиве да ги месите 2 у 1.
Мизерна титула ? Сериа А ?... хмм океј, па твојот клуб може само да ја сонува мизерната титула ,ете колку сте вие мизерни во моментот ... А тоа "каде бевте вие кога"... реатрдиран муабет е тоа... каде беше ти во периодот пред 2005?
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
Мизерна титула ? Сериа А ?... хмм океј, па твојот клуб може само да ја сонува мизерната титула ,ете колку сте вие мизерни во моментот ... А тоа "каде бевте вие кога"... реатрдиран муабет е тоа... каде беше ти во периодот пред 2005?
mestev natprevari vo Seria A ti kaj bese ?
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.978
Поени од реакции
6.135
Абре нзн овие од Јувентус што занес ги тепа 7 години ги нема живи на овај сет, сега една година освоиа еден мизерен трофеј и ајде сега гаштите ги полнат па од горе ќе го лечат народо од комплекси. Вас немаше кој да ве извлече од дупка цели 7 години и сега вие ќе зборите за модерен фудбал и за вашиот јак тим што личат на кокошки а понекогаш и на барбики кои се возат во лада нива ЏИП (Jeep). Абе идете мочете некаде па потоа дојдете да праиме муабет за фудбалот во Италија и кои ја претставуваа Италија последните години на Европска и Светска сцена. Милан 2005 (мислам) и 2007 и Интер 2010 година. Кај бевте тогаш вие од јувентус уф заборавив во некоја џунгла во африка или амазон барајќи начин да шверцувате банани во Италија, па не за друго сакавте и бананиве да ги месите 2 у 1.
спасов ова некоја струмичка трева ... мора да е некој јак шит
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Eте денес и Јуве и Фиорентина играа 3-5-2 и тепаа :icon_lol: Треба да се следи сега модниот тренд :icon_lol:
Nek se smeni, ko Spaleti sto go menjase modniot trend vo Italija pa go ispi od United 7-1 ...

Ke naletaat so takov format na kvaliteten tim ko Napoli lani, ke se preispitaat nekolku pati dali e pomaetno da se izleze so 3ca stoperi ili standard so 4ca vo odbrana, rekov, vo Italija nema ekipi so kvalitetni bocni igraci, sve e prosek na toj del od terenot i polesno e da se improvizira so vakvite taktiki, sto ne e slucaj vo evropskite natprevaruvanja, da ne nabrojuvam kakvi sve igraci igraat na toj del od terenot, eve denes Parma kolku kontri imaa sto pokvaliteten tim rutinski bi gi iskoristil.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Абре нзн овие од Јувентус што занес ги тепа 7 години ги нема живи на овај сет, сега една година освоиа еден мизерен трофеј и ајде сега гаштите ги полнат па од горе ќе го лечат народо од комплекси. Вас немаше кој да ве извлече од дупка цели 7 години и сега вие ќе зборите за модерен фудбал и за вашиот јак тим што личат на кокошки а понекогаш и на барбики кои се возат во лада нива ЏИП (Jeep). Абе идете мочете некаде па потоа дојдете да праиме муабет за фудбалот во Италија и кои ја претставуваа Италија последните години на Европска и Светска сцена. Милан 2005 (мислам) и 2007 и Интер 2010 година. Кај бевте тогаш вие од јувентус уф заборавив во некоја џунгла во африка или амазон барајќи начин да шверцувате банани во Италија, па не за друго сакавте и бананиве да ги месите 2 у 1.
Точно е дека Јуве го немаше 7 години, уште поточно е дека до пред калчополи интер го немаше 27 години ;)
--- надополнето: 26 август 2012 во 03:17 ---
Nek se smeni, ko Spaleti sto go menjase modniot trend vo Italija pa go ispi od United 7-1 ...

Ke naletaat so takov format na kvaliteten tim ko Napoli lani, ke se preispitaat nekolku pati dali e pomaetno da se izleze so 3ca stoperi ili standard so 4ca vo odbrana, rekov, vo Italija nema ekipi so kvalitetni bocni igraci, sve e prosek na toj del od terenot i polesno e da se improvizira so vakvite taktiki, sto ne e slucaj vo evropskite natprevaruvanja, da ne nabrojuvam kakvi sve igraci igraat na toj del od terenot, eve denes Parma kolku kontri imaa sto pokvaliteten tim rutinski bi gi iskoristil.
Се смејам јас само, те подржувам во ова, среќа што со парма игравме па не знаеја гол да дадат, ризична е 3-5-2 ни јас не ја сакам, имам и во фан клуб јуве коментирано пред некој ден дека подобра ни е 4-3-3 бидејќи многу дува промаја и лесно се примаат голови со 3-5-2 .. Еве на пријателските минимум 2 гола примавме со оваа формација... дури и од тие 8мо лигашите примивме гол на контролната ...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Уште еднаш ја прегледав снимката и ДА офсајд имаше од Лихтштајнер. Ги повлекувам зборовите. Инаку во продолжение имаше пенал и не беше глума од негова страна.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Уште еднаш ја прегледав снимката и ДА офсајд имаше од Лихтштајнер. Ги повлекувам зборовите. Инаку во продолжение имаше пенал и не беше глума од негова страна.
Глумеше дека е повреден, али дека беше стартот за пенал - беше.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Уште еднаш ја прегледав снимката и ДА офсајд имаше од Лихтштајнер. Ги повлекувам зборовите. Инаку во продолжение имаше пенал и не беше глума од негова страна.
Мислам дека немало потреба да ја прегледаш снимката, оние од Нептун видоа дека е офсајд, 5 метри беше во офсајд.:D
Иначе за формацијата 3-5-2 одвратна ми е, и на Сони еднаш пробав да ја играм ме откорнаа, башка и аверзија имам спрема неа ради оној грбавион Гасперини.
Најдобра е 4-2-3-1 на Мурињо. :icon_lol:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Мислам дека немало потреба да ја прегледаш снимката, оние од Нептун видоа дека е офсајд, 5 метри беше во офсајд.:D
Иначе за формацијата 3-5-2 одвратна ми е, и на Сони еднаш пробав да ја играм ме откорнаа, башка и аверзија имам спрема неа ради оној грбавион Гасперини.
Најдобра е 4-2-3-1 на Мурињо. :icon_lol:
Не бе добра е, ја на демово 2013 од ПЕС ја играм. Супер резултати вадам. За игра е супер, а за тоа каква е реално, ќе видиме од септември натаму кога ќе се вратат „моиве“ во ЕУ.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Мислам дека немало потреба да ја прегледаш снимката, оние од Нептун видоа дека е офсајд, 5 метри беше во офсајд.:D
Иначе за формацијата 3-5-2 одвратна ми е, и на Сони еднаш пробав да ја играм ме откорнаа, башка и аверзија имам спрема неа ради оној грбавион Гасперини.
Најдобра е 4-2-3-1 на Мурињо. :icon_lol:
Јас ја играв 3-5-2 на ПЕС, растурав :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Јас ја играв 3-5-2 на ПЕС, растурав :)
Неможе да не растураш кога Бенитез ти е омилен тренер. :D
Не знам, ова со 3-5-2 мислам дека беше на 2011 само не ме фаќај за збор. Изгубив лагано, ваљда дека сум дрво. :)
Иначе муабетот беше дека во реалноста таа формација е очајна, ретко кој може да изгура цела сезона и да освои титула со ваква формација.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom