Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Одма галама да се дигало, среќа што промаши Видал инаку немаше да се трпете! За голот на Пирло како се осмелуваат некои да зборуаат, се гледа дека е гол, само да се ќењало безвезе..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Според навивачите на интер и милан голот е неважечки имало офсајд и судијата е директен виновник за разултатот

Не е голот неважечки туку пеналот беше неважечки, а Јуве заслужено си победи, не е судијата виновник за резултатот, во второ полувреме изиграа на ниво иако во прво беа послаби. Се на се освен судиската грешка за пеналот другото се си беше океј и нема потреба да се дискутира за оваа победа бидејќи Миранте го одбрани пеналот и нема дамка на оваа победа.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
А не гледаш дека играчот на Парма ја избива топката и несакајќи удри во Вучинич и се одби до Лихт ?
--- надополнето: 26 август 2012 во 01:37 ---
Не е голот неважечки туку пеналот беше неважечки, а Јуве заслужено си победи, не е судијата виновник за резултатот, во второ полувреме изиграа на ниво иако во прво беа послаби. Се на се освен судиската грешка за пеналот другото се си беше океј и нема потреба да се дискутира за оваа победа бидејќи Миранте го одбрани пеналот и нема дамка на оваа победа.
Брат да ти кажам дека Јуве зима класа играчи ;) Оценки од натпреварот
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
А не гледаш дека играчот на Парма ја избива топката и несакајќи удри во Вучинич и се одби до Лихт ?
--- надополнето: 26 август 2012 во 01:37 ---


Брат да ти кажам дека Јуве зима класа играчи ;) Оценки од натпреварот
Немиродавен ми е овој сајт ама нема везе. Јас колку што можев да приметам Азамоа беше стварно добар, страшно изигра дечкото, така да тој е доста добра инвестиција на Јуве.
Иначе за офсајдот, нема врска дали е сакајќи или несакајќи, ако топката го пипне играчот што напаѓа и притоа таа стигне до негов соиграч а овој се наоѓа во офсајд тогаш е офсајд. Би требало да го знаеш ова цел живот глеаш фудбал брк низаеден.:D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Немиродавен ми е овој сајт ама нема везе. Јас колку што можев да приметам Азамоа беше стварно добар, страшно изигра дечкото, така да тој е доста добра инвестиција на Јуве.
Иначе за офсајдот, нема врска дали е сакајќи или несакајќи, ако топката го пипне играчот што напаѓа и притоа таа стигне до негов соиграч а овој се наоѓа во офсајд тогаш е офсајд. Би требало да го знаеш ова цел живот глеаш фудбал брк низаеден.:D
Па добро нема везе за офсајдот, дали било или не, пошто мислам дека немаше контакт со голманот и лихт, како и да е не беше пенал... Мање битно тоа, јако одиграа Јуве во 2 пол, али стварно се изненадив од Азамоа дечкото е анстапбл :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Па добро нема везе за офсајдот, дали било или не, пошто мислам дека немаше контакт со голманот и лихт, како и да е не беше пенал... Мање битно тоа, јако одиграа Јуве во 2 пол, али стварно се изненадив од Азамоа дечкото е анстапбл :D
Да да, си изигра на ниво момакот, ме изненади и мене. Абе а Исла кај е? Повреден е?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да да, си изигра на ниво момакот, ме изненади и мене. Абе а Исла кај е? Повреден е?
Да, само не знам уште колку, некаде прочитав ќе бил спремен за со утакмицата со Удинезе, а појма неам кога играат Јуве- Удинезе ... Само тешко да игра 1 постава покрај Лихтштајнер (мое мислење) ...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ГОЛ!

Ако некој мисле оти не е гол на Пирло,мислам оти не треба да разговаре за фудбал. :)

А шо газаме леко леко .. тва е друга прича!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Серија Б освојувачи,не ме цитирајте за џабе,сликата ја начекав на нет и ја поставив онака,не да ве реметам,ама тоа мозочињата ви се полни со IQ колку на кокошка,така да,ништо чудно.

Еднаш лопови,засекогаш лопови,дамката останува вечно,патете си :pipi:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Удинезе оваа сезона никаква игра да беше друг тим имаше да ги наполни до врв. Армеро, Бенатиа и Ди Натале на клупа, а овие не можат да мрднат од центарот и одбраната статична. :eek:
Според мене ова е паметно бидејќи Удинезе игра бараж за ЛШ за 2-3 дена и тренерот си ги одмара најдобрите играчи башка позитивен 1-1 резултат донесе од Португалија ... Ништо не губи, 1 коло е ...
--- надополнето: 26 август 2012 во 02:14 ---
Серија Б освојувачи,не ме цитирајте за џабе,сликата ја начекав на нет и ја поставив онака,не да ве реметам,ама тоа мозочињата ви се полни со IQ колку на кокошка,така да,ништо чудно.

Еднаш лопови,засекогаш лопови,дамката останува вечно,патете си :pipi:
Еднаш чим патиш од комплекс, засекогаш ќе патиш ;) .. Still on top !
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Еднаш чим патиш од комплекс, засекогаш ќе патиш ;) .. Still on top !
Доста со тие пусти комплекси што ги немам,зар не приметивте дека се шалам уште од сликата кога ја поставив :pos:
Се да се земало на душа и пресериозно,изгледа комплексите кај вас ќе да се.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom