Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
^ејј стварно ај заебите тие препукувања на релација калчо-бундес ... имаме поинтересни муабети за правење, еве тимовите како Кајари и Палермо тргнаа сигурно со победи во новата сезона :D:D ... тука е и Милан, додека Јуве највеќе изненади !! :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Нишо не реков јас. А и сигурно нема да ме испровоција неподржан од факти коментар на јувенташ со мозочен капацитет помал од аватарот на јосоно.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Интер да го зима Ван Гал додека е време, ќе ја среди одбрана и формацијата одма, така да нема веќе да примаат по 4 гола....ќе примаат по 3.
Иначе коа пишав лани дека Интер пропаѓа после заминување на Мурињо, одма ме нападнаа фан кљуб фц Интер.
Од овие старциве во Интер играчи како Алварез и Оби нема да си го покажат правиот квалитет.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Нишо не реков јас. А и сигурно нема да ме испровоција неподржан од факти коментар на јувенташ со мозочен капацитет помал од аватарот на јосоно.
Очигледно не си го гледал филмот. Овој на аватарот разбира повеќе од тебе и од него заедно :)
 
F

FuckYouAll

Гостин
Нишо не реков јас. А и сигурно нема да ме испровоција неподржан од факти коментар на јувенташ со мозочен капацитет помал од аватарот на јосоно.
Другар, не вреѓај, дан дојдам Скопје и да те ишишам нуларица.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Крај краева испадна као пофалба.:pos:

Него ја се повлекувам на неодреден период, и онака секогаш коа сум пишел тука не одела на арно работата. Поздрав. :D
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Крај краева испадна као пофалба.:pos:

Него ја се повлекувам на неодреден период, и онака секогаш коа сум пишел тука не одела на арно работата. Поздрав. :D


:icon_lol:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.269
Поени од реакции
26.096
ах бре Боби, немој така сам на 10 души, не си Џеки Чан :D, друг пат ѕвони ми и ке дојдам да те бранам :sneaky:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Од првово коло Јуве ми изглеа најспремен ...

Интер игра далеку подобро во нападот од прошливе години али МОронсперсон со 3ца во одбрана недај боже да дое некоја екипа со брзи напаѓачи или крила ќе не отворат ко патлиџани ...

Рома стандард фејл ...Лацио ми се свиѓаат и тоа е тоа .... Милан стандард ќе се бори за титула а ЛШ н'ц !
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Од првово коло Јуве ми изглеа најспремен ...
Мене ми изгледа дека со статисти играа денес. Без навреда, честитки на победата, ама оние утепаните ни амбиција не покажаа да дојдат до гол, нити па видов нешто што личи на напад кај нив. Добра работа што ги имаат Лихштајнер и Киелини назад во секој случај, вакви спори екипи не им можат ништо.
 
А

Анноун

Гостин
ах бе лацио лацио , направи шампионски тим , ги доведе играчите во цутот на младоста сисе и клозе , и пак кикс уште прво коло. и тоа против еден Милан ејј ,ц.ц ќе ги бараат овие бодови на крајот на сезоната . Каљари рутинирана победа во гости кај пациентите Рома, Палермо некако успеаја да се спасат од срам дома со Интер . Ја свртеа за мир кај навивачите . Најголемо разочарување на првото коло Парма . Млекарите неочекувано беа поразени од Старата Дама . Дали е на повидок прва смена на тренерската фотеља ? :pos:
 
С

сашенко

Гостин
Мене ми изгледа дека со статисти играа денес. Без навреда, честитки на победата, ама оние утепаните ни амбиција не покажаа да дојдат до гол, нити па видов нешто што личи на напад кај нив. Добра работа што ги имаат Лихштајнер и Киелини назад во секој случај, вакви спори екипи не им можат ништо.
Спори екипи? Лани истите ни здрвија 4 голчиња и топката не ни ја дадоа да ја пипнеме.Овој меч го изиграа помотивирано Јуве и добро беа организирани па не им дадоа шанса многу.Џовинко и уште неколку што ја носат играта на Парма беа затворени и толку е работата со таков тим.Во однос на лани напредок е победава против парма јбг.Него првите 5-6 кола јуве дали има само една утакмица посериозен противник па и се очекува да имаат јак старт ама после следуваат 5-6 кола каде ке им се изнаредат и Милан и Интер и Рома и Наполи и Лацио и тогаш ке видиме како ке се снајдат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Ја гледав таа лани, затоа и пишав, оваа Парма беше далеку од нивото, некако како без желба ми делуваа. Не викам дека Јуве не одигра добро во одбрана, ама овие воопшто не беа опасни.

Друга труба екипа што ја видов денес (додека барав некоја уаткмица за играње онлајн) беше Лече. Колку се јадни тие...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom