Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.497
Поени од реакции
22.261
Дечко ти која утакмица ја глеаше ??
За која среќа збориш ?
Палермо-Интер ја гледав. Интер да немаа среќа, 5 гола ќе примеа.
Oh, wait. Ти пошо си поназад со времето некој час, тоа треба да го видиш за околу 5 часа.
^ Напишано во 17:10. :)

Друг пат пред да се препираш со мене, читни до Фан Клуб Барселона некои прогнози, ако не прашај некои од навивачите на Барселона, ќе ти кажат. ;)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Ау се распуцаа у прво коло овие, им текна дека катанаџото не ја привлекува пошироката маса на италијански граѓани. Па можит ќе качат гледаност годинава.
Негативните коментари за калчото секогаш доаѓаат од луѓе кои не го следат калчото. Тоа правило е :)
И лани имаше убави утакмици и многу голови, уште на почетокот на сезоната.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.122
Поени од реакции
14.276
Гледаше ли некој Џенова-Аталанта? Што има едно мало човече (Моралез) во Аталанта, помало и од Миколи е, два гола даде денес. Не знаш каде е, на Неста низ нозе ќе му се протне. Еве едно клипче, не можев да најдам со подобар квалитет.

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.497
Поени од реакции
22.261
Не си дигај цена :/
Зарем мислиш дека бев озбилен во таа моја втора реченица? Не, не сакам да бидам Мурињо тип, или Б.Ц. тип на последните избори во Македонија. :LOL:
Тоа беше шала за дечкото што сака да се препира со мене. :)
 
F

FuckYouAll

Гостин
:)

Друг пат пред да се препираш со мене, читни до Фан Клуб Барселона некои прогнози, ако не прашај некои од навивачите на Барселона, ќе ти кажат. ;)
Ако беше толку јак прогнозер ќе знаеше дека Рома немаше шанси да победи.
Негативните коментари за калчото секогаш доаѓаат од луѓе кои не го следат калчото. Тоа правило е :)
Главни "критичари" на калчото се деца родени од 95та па натака, кои знаат само за Фарса, Реал, Челзи.....:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Негативните коментари за калчото секогаш доаѓаат од луѓе кои не го следат калчото. Тоа правило е :)
И лани имаше убави утакмици и многу голови, уште на почетокот на сезоната.
Не зборувам за коментари. За посетеноста ми беше муабетот. Луѓето идат на стадион да гледаат голови а не тактички надмудрувања. Брз и атрактивен фудбал се клучот за полни стадиони. Освен хардкор фановите треба да се привлечат и тие шо сакаат да гледаат фудбал, на пр ја никад не би дал 20/25 евра да гледам досаден фудбал. Ваљда годинава ќе качи лигата над 20.000 гледаност.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Serie A: Did You Know

Atalanta’s Argentine signing Maxi Moralez bagged a brace on his Serie A debut. Arturo Vidal, Djibril Cissè, Miroslav Klose and Mostapha El Kabir also found the net at their first attempts.

Inter had not lost their opening game of the season since falling 2-1 at Reggina on October 1, 2000. Marcello Lippi resigned straight after the final whistle. They had since started the campaign with five wins and as many stalemates.

The Nerazzurri hadn’t conceded four in a single Serie A outing since Roma in March 2004, while the last time they let in four in Sicily was 4-2 on November 20, 1949.

Palermo’s last victory against Inter, home or away in all competition, was 3-2 on September 10, 2005 so they ended a run of four draws and eight losses. Fabrizio Miccoli has put five of his 81 League goals past the Nerazzurri, while Diego Milito hit six of his 53 against Palermo. They are El Principe’s favourite target, along with Cagliari, and this took him to 100 official goals for Italian clubs.

Dejan Stankovic celebrated both his 33rd birthday and his 300th official match in an Inter jersey, which include 210 Serie A, 25 Coppa Italia, seven Italian Super Cup, 55 Champions League, one European Super Cup and two Club World Cup appearances.

Milan-Lazio has ended in a draw for three years on the trot. The last three debuts as Champions of Italy have all been 2-2 results, against Lecce in 1999-00 and Livorno in 2004-05. Antonio Cassano got his 85th Serie A goal, but only the 14th header. Both Cassano and Zlatan Ibrahimovic have now put six past Lazio in their careers.

The Biancocelesti are still without a League victory over Milan, home or away, since a 2-1 at the Olimpico in 1998, followed by 13 draws and 14 defeats. Djibril Cissè had already scored against Milan in Liverpool’s Champions League winning penalty shoot-out in 2005.

Juventus hadn’t beaten Parma in Serie A since January 6, 2010, a 2-1 result at the Tardini, losing their next three meetings home and away. The last time the Bianconeri scored four Serie A goals in Turin was October 17, 2010 against Lecce. Antonio Conte finally started a campaign with a victory after four draws at the helm of Arezzo, Bari, Atalanta and Siena. Stephan Lichtsteiner got his fourth Serie A goal, where he hadn’t scored since Milan 1-1 Lazio on March 28, 2009, while Simone Pepe reached 23 and Claudio Marchisio 11.

Roma have played three official games this season, losing two and drawing the other. Their last home defeat to Cagliari was 4-1 on November 17, 1968, ending a run of 14 wins and 13 stalemates. In all the Sardinians have conquered the Capital three times in 33 Serie A attempts, drawing 14. Daniele De Rossi’s 30th Serie A goal was scant consolation. Daniele Conti is the son of Giallorossi legend Bruno and grew up in their youth system, but they are his favourite ‘victims,’ as five of his career 29 strikes were against the Lupi.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
Не зборувам за коментари. За посетеноста ми беше муабетот. Луѓето идат на стадион да гледаат голови а не тактички надмудрувања. Брз и атрактивен фудбал се клучот за полни стадиони. Освен хардкор фановите треба да се привлечат и тие шо сакаат да гледаат фудбал, на пр ја никад не би дал 20/25 евра да гледам досаден фудбал. Ваљда годинава ќе качи лигата над 20.000 гледаност.
Јас вадев просек во последните 3-4 години ама не запишував, информациите ги земав во понеделник на телетексот на Раи Уно, не се сеќавам ама вака некако одеше порастот во последните 4 години 22 000, 23 000, 27 000 и последната незнам дали беше 29 000 или 30 000 :)
Сега рачунај Јуве имаат стадион од 40 000 а не до 22 000 па така да гледаноста може да рипне и над 30 000 :)
--- надополнето: Sep 11, 2011 10:14 PM ---
Ако беше толку јак прогнозер ќе знаеше дека Рома немаше шанси да победи.

Главни "критичари" на калчото се деца родени од 95та па натака, кои знаат само за Фарса, Реал, Челзи.....:)
Аман бе, човекот се зеза :) плус навистина интересно испадна :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Не зборувам за коментари. За посетеноста ми беше муабетот. Луѓето идат на стадион да гледаат голови а не тактички надмудрувања. Брз и атрактивен фудбал се клучот за полни стадиони. Освен хардкор фановите треба да се привлечат и тие шо сакаат да гледаат фудбал, на пр ја никад не би дал 20/25 евра да гледам досаден фудбал. Ваљда годинава ќе качи лигата над 20.000 гледаност.
OK ама многу други фактори има тука, освен играта на теренот и головите. Инаку се слагам дека со повеќе голови ќе има повеќе публика.
 
M

Mario Gómez

Гостин
OK ама многу други фактори има тука, освен играта на теренот и головите. Инаку се слагам дека со повеќе голови ќе има повеќе публика.
Секако дека има, но другите се на долг рок.

1. Градење на нови стадиони, ултра модерни.
2. Подобра финансиска положба на населението.

Кога овие две работи не се на повидок на решавање кај вас:ROFLMAO:, битно е да се игра убав фудбал. :D
 
F

FuckYouAll

Гостин
Секако дека има, но другите се на долг рок.

Кога овие две работи не се на повидок на решавање кај вас:ROFLMAO:, битно е да се игра убав фудбал. :D
Во Германија џабе има голема посетеност кога нема фудбалски квалитет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom