Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Последниот гол што го даде Палермо ме потсети на ПЕС кога играш тренинг и шутираш на празен гол.
Многу лоша проценка од страна на Цезар кој што не смее да си дозволи такви киксови.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Знам дека е прв меч и уште е рано да се зборува, ама првичните впечатоци од овој Гасперини (feat. Јуриќ) ме потсеќаат на Хоџсон кога дојде во Ливерпул. Со Фулам се убаво, финале ЛЕ итн., а во Ливерпул остај тоа што се изгуби туку и го пренесе менталитетот на мала екипа. Стигнаа на домашен терен да играат дефанзивно и да се бранат, да одат на нерешено, како што прават малите екипи. Со бод - задоволни. Се разбира, клоцата му стигна набрзо.
 
G

_Ghost_

Гостин
Знам дека е прв меч и уште е рано да се зборува, ама првичните впечатоци од овој Гасперини (feat. Јуриќ) ме потсеќаат на Хоџсон кога дојде во Ливерпул. Со Фулам се убаво, финале ЛЕ итн., а во Ливерпул остај тоа што се изгуби туку и го пренесе менталитетот на мала екипа. Стигнаа на домашен терен да играат дефанзивно и да се бранат, да одат на нерешено, како што прават малите екипи. Со бод - задоволни. Се разбира, клоцата му стигна набрзо.
Не е Се така црно за Интер, Ван Гаал е слободен.:pos:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Ме интересира колку пати излегоа 4 на 3 во одбрана?!?! Па наместо Палермо да беше Барса , Реал , Манчестер ,,, вака се немав изнервирано дури ни против Шалке лани. Убаво вика Бранче, жолт картон за Гасперини.
 
С

сашенко

Гостин
^^Yeah.. Gasper with his three- 4-3 :)

Него, ајде се чека некој од Јувенташите да ја постира табелата :icon_lol:
Според најавите за сезонава очекував после прво коло некој друг да го направи тоа.Ако сакаш еве јас ке го направам тоа ама не од радост не сме деца сега да се радуваме на такви работи.Со време научивме и да губиме и да победуваме и нема сега се залетуваме од старт како порано.Ке почекаме крајот да каже.Сега за сега, им посакувам се најдобро на сите екипи.Се надевам дека лошиот старт ке ви донесе многу среќа до крај, па да биде рамноправна сезона.Да нема повреди само, тоа е битно.Мислам дека Јуве конечно има луѓе кои ги стават работите на свое место.Треба време ама трпеливи сме.На брзина екипа не се прави, научивме нешто од претходните две сезони.Со љубов Јуве фан клуб ;)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
Продолжува традицијата на Интер да не победува на првиот одигран натпревар во Серија А.
Можев да најдам за последниве 5 сезони(со оваа), и Интер веќе 5 сезони нема победа во првото коло.

Ако трае подолго, надополнете ме:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ау се распуцаа у прво коло овие, им текна дека катанаџото не ја привлекува пошироката маса на италијански граѓани. Па можит ќе качат гледаност годинава.
 
С

сашенко

Гостин
Ау се распуцаа у прво коло овие, им текна дека катанаџото не ја привлекува пошироката маса на италијански граѓани. Па можит ќе качат гледаност годинава.
Кај си бе Боби? Гледам и тебе те израдува голеадава во калчото :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Еее Милан коа изигра нерешено радостие циганите, ко дете на цреша....
Сеа нека се нервираат и нека чутат, немаат право ни на А.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom